Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Po odstawieniu dobry nastroj dlaczego?

przez tomek28100 21 maja 2011, 20:33
witam dlaczego zawsze kiedy odstawiam zoloft ustepuje to zamulenie i przez jakis czas jest lepiej niz na leku?

przez Pasman 21 maja 2011, 20:58
Gdy bierzesz leki to nerwica przygasa, bo
lęk niezbędny dla podtrzymywania nerwicy jest zamaskowany przez przymulenie. Po odstawieniu ssri znika przymulenie, pojawia się lęk, ale nerwica potrzebuje trochę czasu żeby się odbudować.

A ty jaką masz teorię?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez tomek28100 21 maja 2011, 21:11
Myśle ze jakieś neuroprzekazniki w mózgu sa zablokowane i gdy odstawiamy to są uwalniane ze zdwojoną siłą i przez jakiś czas człowiek dobrze się czuje.
Tylko że np na serotaxie tak nie było bo po odstawieniu odrazu miałem zawroty głowy,podły nastrój itp.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasman 21 maja 2011, 21:29
Chyba seroksat już tak ma...
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Adamo 22 maja 2011, 18:47
Zapewne odblok dopaminy.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez tomek28100 22 maja 2011, 23:05
No ale zoloft miał działać na dopamine minimalnie ale miał ją pobudzać.
Teraz celuje w inne leki bo ssri nic już mi nie dają na pierwszy strzał idzie moklar zobacze jak działa.

przez miko84 23 maja 2011, 10:08
Odblok dopaminy i ale głównie serotoniny, bo autoreceptory nie są pobudzane i mamy masywne uwolnienie serotoniny.
miko84

odstawienie benzo i efectinu

przez Miss Worldwide 28 maja 2011, 03:31
jestem na dzieleniu 75mg na 4 i jest ok.

dostalam recepty nowe i wypisali mi benzo zebym miala w razie czego...
i co zrobila? wlasnie przywalilam soebie 1.5 mg alprozolamu. po pol roku przerwy. jak go nie mialam to nawe nie mialam mysli zeby dalej go brac itd. ale jak tylko wpadl w moje raczki nie omieszkalam przywalic sobie i isc spokjnie lulu jak za dawnych dobrych czasow. mam nadzieje, ze bede na tyle moadrzejsza od tego wszystkiego i nie zaczne znowu lykac codzinnie.
ja bralam wczesniej clorenaxen- bardzo dawno xanax a t chyba to samo co alprozolam. jaka dawka jest slaba? 1.5mg to chyba slabo nie?
tak czy inaczej nie moge wpasc znowu w codzinne branie bo znowu w depreche mnie wprowadza,
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Adamo 28 maja 2011, 06:03
Łykacie, odstawiacie, panikujecie, potem znowu płaczecie :roll:. Czytacie to forum i chyba wiecie jak jest...
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michuj 28 maja 2011, 10:11
Adamo, no bo każdy chce, żeby poklepać po główce, nie daj boże jak odstawianie będzie nie przyjemne, w końcu powstało kilkaset postów o efektach odstawiania antydepresantów, ale lepiej zaśmiecić forum jeszcze jednym postem.
Michuj

przez Miss Worldwide 28 maja 2011, 17:43
Adamo,

o co koknretnie ci chodzi? lykacie, odstawiacie, placzecie? ty juz odstawiales?
lykamy bo musimy, inaczej nie dalo sie zyc, odstawiamy bo po kilku latach i jak sie nerwica uspokaja to czas wyywalic chemie, cale zycie chyba nie bede lykac? a placzemu bo odstawianie do nieczego przyjemnego nie nalezy. dla niektorych istna masakra.
z benzo nie mialam problemu z odstawiniem, zle sie czulam ale nie az tak zeby musiec odstawiac zmniejszajac dawke. z efectinem o wiele gorzej, nie dalo rady zejsc na 0 nawet przy 30mg...

michuj; jesli uwazasz, ze zasmiacam forum zalozeniem tego tematu bo jest wiele takich to mozna je skasowac. ja nie znalazlam tematu o odstawianiu wiec pomyslalam, ze moze sie przyda temat wylacznie o odstawianiu. jesli chodzi o mnie nie widze potrzeby powielania tematu, a juz na pewno nie potrzebuje glaskania po glowce, za co? za zalozenie tematu??? jak niepotrzebne to niech wykasuja.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez kruszonka 03 cze 2011, 19:36
Od 4 dni na 10 mg wenli :) Jestem z siebie dumna. Dzisiaj co prawda pojawił się chwilowy atak paniki, ale zdusiłam go w sobie. Oby tak dalej i oby do 0

przez Miss Worldwide 04 cze 2011, 00:59
ja nie mam zadnych atakow. ale wczoraj specjalnie nie wzielam i dzis juz odczuwalam braki. nie jakies tam mocne schizy ale jednak cos tam czuc dziwnego. a jestem na 20mg. nie mam nerwow do dzielenia tych kulek na 4 czesci a czeka mnie dzielenie na 5 grrrrrrrrrr :evil:

Pristiq 100mg

przez kruszonka 05 cze 2011, 22:20
Dzisiaj była chwila zwątpienia. Cały dzień ok aż nagle przed 20 atak myśli o śmierci. Nienawidzę tego. Zawsze zaatakuje w czuły punkt. Ogólnie wiem, że to dziwne i głupie ale boje się starości i śmierci. Zawsze jak mam słabszy dzień to te myśli dręczące są tak ciężkie w opanowaniu. Przy większej dawce prawie nigdy nie wracały a przy odstawianiu atakuje. Wiem, że nie mogę się poddać ale to takie trudne. Czasem zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić, zwłaszcza że rozmyślania nad tematem powodują następną lawinę głupich dręczących myśli. Wszystko bym dała żeby tylko to się odczepiło. Teraz jest ok bo zwalczyłam temat ale boję się, że zacznie atakować znowu i wtedy się poddam. Ach ten wstrętny mózg.

Sortuj wg