Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

odstawienie benzo i efectinu

przez kite 30 mar 2011, 10:44
ja odstawiałam efectin ale od razu przeszłam na setaloft i to w szpitalu pod kontrolą lekarzy. nie miałam żadnych efektów odstawiennych. nic a nic
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Miss Worldwide 30 mar 2011, 16:02
bea,

O nieeeeeeeeeeeeee! naprawde? sluchaj, idz do jeszcze innego lekarza, moze to naprawde tylko odstawienie! po co masz sie faszerowac lekami na nowo. Nie wierze, ze po latach brania nic nie"naprawil" efectin. Idz do innego i zobaczysz jak kazdy co innego plecie! Jak nie jest u ciebie krucho z kasa idz do prywatnego, odzaluj te 40-50zl. Jak bylas u starszego lekarza idz teraz do mlodego. Co dwie opinie lekarskie to niejedna a ja ci mowie, ze kazdy co innego plecie. Dla niektorych konowalow najlatwiej jest wypisac tabletki i dobra.

naprawde gdybym ja sie posluchala pierwszego czy drugiego lekarza to nie wiem co by ze mna dzisiaj bylo! A ile recept mialam! apteka istna!
Znalazlam jednak lekarza co wiedzial dokladnie co mi jest i jeszcze umial wplynac na moja psychike! dawal nawet numer telefonu i moglam do niego do domu dzownic w razie kryzysu!!! bral 40zl za wizyte a byl nerologiem-psychiatra czyli dwie pieczenie na jednym ogniu.
Nie chce zle wypowiadac sie na temat lekarzy ale naprawde jeden drugiemu nierowny.

Czyli co masz brac zowu tablety ile? nastepne 4 lata? powalilo go.

PS. ja wczoraj juz drugi dzien walnelam 1/3 capsulki i jak narazie jest dobrze. Ale dzisiaj tzreci dzien a zawsze czuje sie zle na 3-ci dzien po zmniejszeniu dawki wiec w nocy bede wiedziec...........
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez bea 30 mar 2011, 16:15
Ja bylam wczoraj prywatnie, ale w przyszly wtorek ide juz do mojej lekarki tez prywatnie.
Wczoraj to juz byla masakra........Najwazniejsze, ze dzisiaj juz sie czuje lepiej i wiesz jest mi to obojetne chodzbym ten efectin miala juz brac zawsze, tego sie juz nie dalo wytrzymac. Nikomu tego nie zycze, straszne to bylo
bea

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 30 mar 2011, 16:39
wierze ci, bo ja jak nie bralam zadnych lekow to tak sie czulam, ze bylabym sklonna chyba traktat z diablem podpisac zeby tylko mi to przeszlo. bylam w takim stanie, ze jak nie mialam atakow paniki i hiperwentylacji z paralizem to dostawalam histerii (nie wiem doklandnie dlaczego ale podczas placzu krzyczalam, ze juz nie moge tak dalej zyc, ze nie wytrzymam, ze nie dam rady itd...)
wtedy wlasnie obojetne mi bylo co ze mna zrobia, aby tylko ta meka sie skonczyla. nawet sama pojechalam do szpitala dla umyslowo chorych itd. ale mnie nie wzieli tylko nastepne benzo przepisali!!! (bylam pewna, ze mam cos z glowa oczywiscie, a jesli nie to myslalam, ze tam pod opieka ciagla lekarzy bede sie czula chociaz troche bezpieczniej) takie tam schizy......

tez sie boje, ze jak zejde z efectinu to wroci to wszystko. tymbardziej, ze raz juz wrocilo ze zdwojona sila. ale to za krotko bralam seroxat i sama sobie go odstawilam... rok bylo dobrze...

-- Śr kwi 06, 2011 11:44 pm --

juz ponad tydzien biore codziennie 25mg venla (efectin i zamienniki) i jest OK :great:

jeszcze tak z tydzien i dalej zmniejszam. teraz bede dzielic kapsulke 75 na 4 :lol:

zebym tylko nie chwalila przed czasem!!!..................

-- Śr kwi 27, 2011 6:02 pm --

i dupaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
chcialam sprobowac z 25mg od razu na zero i nie da rady!!!
wczoraj wieczorem nie wzielam tabletki i dzis sie zle czuje!!!!!!!!!
mdli mnie i ogolnie ten stan dziwny co nie umiem opisac. generalnie czuje sie zle!
wzielam juz znowu 25mg ale chyba jeszcze nie dziala. trzeba jednak powoli. teraz bede dzielic 75mg na 4 kapsulki.
tym razem w aptece dostalam fajnejsze i mniejsze kapsulki i zaplacilam 30 centow :) za 30 sztuk.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez kruszonka 04 maja 2011, 20:11
Dziewczyny ja dopiero zaczynam odstawiać. Na razie jestem na dawce 37,5 mg i jest ok ale chce już zejść na mniejszą. Nie chce być cały czas uzależniona od tabletek jednak mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia z odstawianiem boję się bardzo. Dwa razy próbowałam zejść tak jak zalecił lekarz. Najpierw brałam 75 potem dwa tygodnie 37,5 mg i po dwóch tygodniach miałam zejść na 0. Byłam pozytywnie nastawiona, czułam się już zdrowa. Lekarz też mówił, że wyglądam na zupełnie zdrową osobę. Jednak w 3 dobie bez tabletek zaczęło się. Panika, strach, nudności, biegunka - biegałam do toalety co 2 min, do tego takie ściskające uczucie w środku. To było straszne. Zachowywałam się jak ćpun na odwyku. Wiedziałam, że miałam jeszcze tabletki dlatego od razu wzięłam jedną 37,5 mg i dziewczyny co ciekawe po 10 minutach byłam zupełnie wyluzowana, spokojna, radosna. To jakieś chore jest. Oddałabym wszystko żeby tylko uwolnić się od tego cholerstwa. Teraz zaczynam odsypywanie także dam znać jak idzie. W innym wątku pisałam też, że lekarz zalecił mi terapie behawioralno poznawczą jednak jeszcze się nie wybrałam. We Wrocławiu jest tylko jedna kobieta, która to prowadzi, ale oczywiście prywatnie - 100 zł za wizytę a z tego co wiem takich spotkań trzeba przejść przynajmniej 12. Nie mam kasy niestety więc musi to poczekać :(

przez Miss Worldwide 04 maja 2011, 20:22
ja z 25mg nie moge zejsc na 0 wiec nie wiem jak ci lekarze zalecaja takie odstawienie. ja nie mam raczej teraz zadnych schiz typu urajanie sobie ze zle sie czuje wiec jak sie zle czuje to dlatego ze organizm odnotowuje brak tych 25mg. jak zle sie poczuje i wezme jednak tabletke to musze czekac do kilku godzin zanim mi przejdzie.
nie da radu 25mg na 0 wiec bede dalej odsypywac i tyle.
zby zle sie czuje przy 0. nie do przejscia stan i tyle.

a czy wroci mi nerwica to juz inna historia. kilka lat temu wrocila po roku po odstawieniu lekow i to mocniejsza...
powoli zbieram sie na dzielenie 75 na 4 kapsulki....

Pristiq 100mg

przez tracershy 05 maja 2011, 12:25
Masakre mamy z tymi lekami. Bierzemy je tyle czasu, żeby czuć się lepiej i żeby ta nasza chemia mózgu lepiej pracowała, a potem trzeba się tak męczyć przy odstawianiu. Ja jeszcze nie próbowałem odstawiać, jedynie kilkakrotnie próbowałem zmniejszać dawkę na max kilka dni. Od dwóch lat biorę efectin 150mg i zanosi się, że jeszcze około roku będę na tej dawce. Po takim czasie pewnie nie będzie lekko :shock:

przez Miss Worldwide 05 maja 2011, 14:08
ja 4 lata...
jak nie wezme tabletki to taki spadek serotoniny, ze dostaje histerii. z czego teraz widac, ze uczucia to chemia w sumie :)
skad wiadomo, ze organizm nauczy sie sam wytwarzac serotonine???

i czy nie wroci nerwica...

Pristiq 100mg

przez tracershy 06 maja 2011, 11:38
No właśnie nie wiadomo. Duże znaczenie ma czas leczenia, im dłużej bierzemy leki, tym większe istnieje ryzyko, że organizm będzie miał potem problem z samodzielnym wytworzeniem serotoniny. Ale z drugiej strony przecież w wielu przypadkach konieczne jest długotrwałe leczenie, by ta nasza chemia mózgu się ustabilizowała. Niestety w tych naszych depresjach każdy ma inne szanse na wyzdrowienie, jeden większe, drugi mniejsze. Może po leczeniu, już jak dojdziemy do siebie po odstawieniu leków, nasze lęki już nie wrócą, a może wrócą po roku, po 5 latach.
Ja szczerze mówiąc mam spore opory przed perspektywą kolejnego roku z lekami, ale nie czuję się jeszcze wyleczony, zwłaszcza po moich ostatnim powrocie do toksyczności relacji, które kiedyś mnie spalały i sprawiały, że nie miałem siły się im przeciwstawiać. Teraz z lekami czuję się jak bym stał z tarczą, która skutecznie mnie broni przed atakami, ale jeszcze nie do końca potrafię się przed tym bronić.

przez Miss Worldwide 07 maja 2011, 03:52
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
wczoraj i dzisiaj jest kiepsko. tzn nie jakos bardzo zle ale mam zadyszki. ciezko mi sie oddycha. lapie powietrze jak rybka. tak mialam kilka godzin wczoraj i dzisiaj. chyba przesadzilam z iloscia kulek. musze dokladniej dzielic bo cyba za malo sypie. tylko ciezko jest dzielic takie male ilosci. myslalam, ze organizm nie odnotuje roznicy miedzy 1/3 a 1/4 kapsulki........ ale byc moze nierowno sypie i jakos mniej w tej wczorajszej i dzisiejszej bylo. ALBO TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z EFECTINEM I COS MI JEST??? MOZE SERDUCHO NAWALA OD FAJEK?? ALBO CO? :zonk:

aha, i nawala mnie glowa. tyle ze jak od lat mam bole glowy tak jakby migrena, wiec nigdy nie wiem czy to migrena, nerwica, depresja czy jakis skutek uboczny po tabletkach czy ich odstawiania...

Pristiq 100mg

przez Michuj 07 maja 2011, 06:36
klaudia, Nie. To organizm głupieje, szczególnie noradrenalina powoduje zawrtoy glowy. A włąściwie mniejsza jej ilość.
Michuj

przez Miss Worldwide 07 maja 2011, 14:33
Michuj,
no tak, ale co z zadyszkami?

Pristiq 100mg

przez kruszonka 12 maja 2011, 16:33
Od wczoraj jestem na 20 mg. Na razie czuje się dobrze bez różnicy. Zobaczymy co będzie dalej.

przez Michuj 12 maja 2011, 17:14
Michuj, Zadyszek nie miałem, ale miałem te cholerne zawroty głowy, które były nie do zniesienia.
Brałem też Edronax który jest inhibitorem tylko noradrenaliny i po 20 dniach brania, przez tydzień po odstawieniu miałem niezły korkociąg w głowie. Więc z tą noradrenaliną coś faktycznie jest. A wenlafaksyna działa jeszcze (a właściwie to głównie) na serotoninę, więc jakby mamy 2 odstawienne gratisy. Połączenie odstawienia jak przy lekach typu SSRI + noradrenalinowe zawroty głowy.
Michuj

Sortuj wg