Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Kiedy efekty odstawienne?

przez Korba 18 sty 2011, 19:48
hmmm a zaprzyjaźniona apteka?
jak ja mam taką sytuację to pani z apteki, w której zawsze wykupuję leki wydaje mi a konto recepty, którą doniosę.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Re: Kiedy efekty odstawienne?

przez Guzik 18 sty 2011, 20:07
Nie mam takiej apteki, kupuję w różnych aptekach, ale mam plan, jutro wezmę to 70mg bo mam egzamin, wieczorem wezmę ten rispolept więc chociaż nie będzie lęków męki a to 37.5 na piątek może. Jenyyyy co za beznadzieja. Uczyć się muszę a tu takie nie wiadomo co na horyzoncie.

odstawienie benzo i efectinu

przez Miss Worldwide 26 mar 2011, 20:43
witam wszystkich. staram sie odstawic venla od kilku miesiecy juz i marnie mi to idzie chyba.
cloranxen odstawilam i nie bylo milo ale dalam rade. a venla to jakas masakra.
kupilam sobie kapsulki puste i zeby nie marnowac tabletek to kuleczki odsypywalam.
odsypujac mniej niz polowe nie czulam roznicy, tak robilam kilka tygodni. pozniej odsypywalam polowe i teraz na zmiane polowe i wiecej niz polowe i dzieje sie tak, ze po 2- 3 dniach brania tych prawie polowek zaczyna sie robic niemilo. wiec biore wtedy cala i jest ok. robie tak od kilku tygodni i jak narazie nic sie nie polepsza. caly czas ten sam schemat: 2 dni mniej niz polowe i 3-ci dzien cala.

czy ktos ma lepszy system?
czy ktos przeszedl odwyk bez zadnych "trzaskow"?

bede informowac o dalszych postepach, jak narazie jest dobrze tyle ze w bardzo powolnym tempie to idzie wszystko. za wolno chyba. nie moge posunac sie naprzod dopoki organizm nie przestanie reagowac zle na 3-ci dzien.

(biore 75 ER)
Ostatnio edytowano 27 mar 2011, 19:19 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bea 27 mar 2011, 18:27
Hej.
Ja przeszlam najpierw na 37,5 mg i bralam tak 20 dni, wtedy nie poczulam zadnych skutkow odstawiennych.
A teraz jak juz wiesz walcze 5 tydzien na zero i jest straszznie. Mam xanax w razie w , ale nie chce go brac codziennie, zeby nie odstawiac znowu benzo. Czytalam, ze wiele osob odsypuje, ale co dzien wiecej kuleczek np. dzisiaj 5 jutro 10 i tak dalej i ponoc im sie fajnie schodzi.

Pozdrawiam
bea

przez Miss Worldwide 27 mar 2011, 19:18
no wlasnie ja tak schodze. z 75 er.
jak bralam rowno pol kapsulki to bylo ok a troszke mniej niz pol teraz biore i prawie 2 miesiace nie ruszam nic na przod bo zawsze na 3ci dzien musze brac cala bo juz zle sie czuje.

nie chcialam brac tabletek bo nie ma ER i takie mieszanie nie za bardzo mi sie podoba.
a ty jak schodzisz na 0 ? calkiem nie bierzesz czy co kilka dni?
i co czujesz? ja np. jak juz czuje brak to mam dziwne uczucie w mozgu :/ poza tym meczenie sie, tak jakbym po bieganiu byla a np tylko weszlam na pierwsze pietro. i histerycznosc. dalej nie wiem co by bylo bo od razu lykalam 75 zeby nie doprowadzic sie do gorszego stanu.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez bea 27 mar 2011, 19:26
jest er 37,5.
Jestem calkowicie na 0 juz 5 tydzien i mecze sie strasznie. Te trzaski i prady mam juz prawie za soba, ale ta cala reszta tzn, nerwowosc, taka pustka w sobie i do tego ciagle chce mi sie plakac. Najgorsze, ze moja lekarka jest na urlopie i bedzie dopiero 5 kwietnia.
A ty odstawiasz sama, bez lekarza ?
bea

przez Badziak 28 mar 2011, 08:42
Ja 37,5mg odstawiłam z dnia na dzień. Przez jakiś tydzień miałam 'prądy', zawroty głowy, totalne zmęczenie i słabość ciała. Nie było tak tragicznie, ale brałam wenlę tylko miesiąc. Odstawianie wypadło mi na okres wigilijno-świąteczny. Gorzej jak ktoś w okresie odstawiania musi chodzić do pracy/szkoły i brał ten lek dłuugo.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez bea 28 mar 2011, 09:21
shinobi, a jak dlugo bedac na 0 czules sie zle? ile to trwalo ?
bea

przez bea 28 mar 2011, 11:47
No to tez sie nie zle meczysz.
Ja juz 5 tydzien, ale mam powoli juz dosyc i czasami sie zastanawiam czy nie wziasc znowu efectinu
bea

przez Miss Worldwide 28 mar 2011, 13:55
ja po 2 dniach malej dawki pierwsze uczucia jakie mam to okropne zmecznie po zrobieniu NIC. wejde na pierwsze pietro i cala zapocona i rozdygotana jestem. jak po jakims biegu. pozniej dostaje histerii jakiejs. w glowie jakies dziwne rzeczy sie dzieja trudno opisac. jakas pustka, trzaski.
czy to jest wlasnie to co czujecie caly czas po odstawieniu? 24h na dobe? czy to takie momentu w ciagu dnia a reszta jest ok?
ja caly czas sie ludze, ze bede odsypywac kulki az do 0. bo tego stanu nie dam rady wytrzymac co mnie lapie.

sama odstawiam bez lekarza. cloranxen tez sama odstawilam. ale cloranxen tak mnie nie przerazil jak efectin bo raczej objawy mialam takie co nie raz czlowiek w zyciu przezyl tzn. bole brzucha i okropne mdlosci, bezsennosc. wiec to bylo okropne wszystko bo trwalo okolo pol roku ale nie wystraszylo mnie tak na maksa. a po efectinie to jest jakas dziwna jazda.

Pristiq 100mg

przez bea 28 mar 2011, 15:01
tak dokladnie mam to o czym piszesz.
Przez pierwsze 2 tygodnie najgorsze byly te trzaski/te prady, ale ich jest coraz mniej i pojawiaja sie juz teraz tak jednorazowo. Pozniej przyszla ta pustka, zero uczuc i to rozdraznienie, teraz mam taka nerwowosc i strach wewnetrzny,jak rowniez chce mi sie czesto plakac....
A co do godzin trwania to roznie, czesto trzyma caly dzien.....

-- 28 mar 2011, 14:03 --

A odnoscie zmeczenia i tych potow to tez je mialam, ale to w miare szybko przeszlo i tym sie az tak bardzo nie zrazalam......
Chcialabym juz teraz wytrzymac, ale sa momenty, ze nie wiem czy dam rade..:(
bea

przez Miss Worldwide 28 mar 2011, 15:27
ja jeszcze pradow w glowie nie mialam ale to opisane zostalo jako objaw po odstawieniu. nie wiem czy dam rade na tych histeriach wytrzymac. ostatnio tak ryczalam ze szok. krokodyle lzy i uczucie ze juz wszystko jest do d... i ze w ogole zle sie czuje i umieram a jesli nie to i tak umre niedlugo itd. teraz jak czuje ze to nadhcodzi to lykam szybko cala tak sie tego boje. mam nadzieje, ze niedlugo z 2-3 dni malej dawki przejde na 4 dni czy 5 i tak powolutku.
a jak spanie?
a jak funkcjonowanie w zyciu?
ja czuje, ze na tym zjezdzie nie dalabym rady nigdzie nawet wyjsc z domu.... przeciez to nie tylko psychiczne fazy ale i realne fizyczne objawy. czyli co? najlpiej zamknac sie na miesiac w domu i cierpiec i przecierpiec?

Pristiq 100mg

przez bea 28 mar 2011, 16:16
Ja pracuje i wiesz jak sie mosze mobilizowac i walczyc ze soba, zeby byc w miare normalna w pracy.
A z drugiej strony to moze i dobrze, bo jak bym siedziala w domu to moze bym sie za bardzo rozkleila......
bea

przez Miss Worldwide 28 mar 2011, 18:46
na pewno lepiej jest nie siedziec w domu, ale gdzies tam trzeba miec ta sile zeby nie panikowac i jakos tlumic te objawy. ja mam je dosyc silne to nie wiem czy bym dala rade.
a na co bralas efectin?

Pristiq 100mg

Sortuj wg