Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: kiedy mozna myslec o odstawieniu lekow?

przez paradoksy 15 gru 2010, 13:47
wieslawpas napisał(a):hej, wlasnie przynajmniej to mi jasno psychiatra powiedzial, ze na nerwice leki nic nie poradza, na depresje tak, na nerwice nie. tylko psychoterapia.

ciekawe... że depresję można samymi lekami wyleczyć... BARDZO ciekawe....

wieslawpas a nie wydaje Ci się, ze to że czujesz się teraz ok od dłuższego czasu to własnie zasługa leków? I wypadałoby teraz pojsc na terapie, skoro jesteś psychicznie w stanie się jej podjąć i dopiero po rozprawieniu się ze wszystkim mógłbyś odstawić leki?
paradoksy

przez Edzia22 20 gru 2010, 19:31
Witam. Jeżeli chodzi o leki to powinien zdecydować lekarz. Ja brałam leki na spanie i uspokojenie 4 lata i po którejś wizycie u psychiatry sama je odstawiłam. Przez 2 tygodnie byłam bardziej nerwowa, wszystko nie raz mnie denerwowało, ale gorsze dla mnie były kłopoty ze spaniem. Nie żałuję swojej decyzji i ciesze się że na dzisiaj nie potrzebuje psychotropów. Obecnie chodzę do psychologa (robię rozwój osobisty), chodzę na masaże Ceragem i czasem wspieram się tabletkami ziołowymi Valused. Pozdrawiam wszystkich

przez LonLuvois 20 gru 2010, 19:42
Psychologie to bzdury.

A co do leków - jeżeli przypadłość jest przewlekła, to odstawienie leków antydepresyjnych, prędzej czy później może doprowadzić do nawrotu objawów, mówiąc inaczej - jeżeli lek działa dobrze, to ważny znak, by go NIE odstawiać, oczywiście dopóki działa, bo czasem, po kilku latach może(ale nie musi) przestać działać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 20 gru 2010, 20:36
Psychologie to bzdury.
:lol:
Yhmm a nerwicę i depresję da się wyleczyć lekami tak?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasia000 20 gru 2010, 20:40
GDYBY PSYCHOLOGIE BYŁY BZDURAMI-NIE BYŁO BY TAKIEGO ZAWODU!
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez LonLuvois 20 gru 2010, 22:26
linka napisał(a):Yhmm a nerwicę i depresję da się wyleczyć lekami tak?

Na stałe - wątpię.

kasia000 napisał(a):GDYBY PSYCHOLOGIE BYŁY BZDURAMI-NIE BYŁO BY TAKIEGO ZAWODU!

A do czego są wróżki, jasnowidze lub bioenergoterapeuci?

przez linka 20 gru 2010, 22:29
LonLuvois, więc dlaczego twierdzisz, że psychoterapia jest nieskuteczna?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LonLuvois 20 gru 2010, 22:34
Bo nie widzę żadnych powodów, dlaczego miałyby być skuteczne.

przez linka 20 gru 2010, 22:49
LonLuvois, wiesz w ogóle na czym polega psychoterapia?

Bo argumenty masz zaiste infantylne, nie bo nie i tak! :lol:
Przyjaciel forum

przez LonLuvois 20 gru 2010, 22:54
Nie napisałem "nie bo nie". Zapytałaś się, dlaczego nie, a ja pytam: dlaczego tak? Na jakiej podstawie wnosisz, że jakakolwiek psychoterapia mogłaby być skuteczna w leczeniu zaburzeń psychicznych?

przez linka 20 gru 2010, 23:04
LonLuvois, Bo jest to zbiór metod leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych, sposób na poznanie siebie, poznanie choroby, poznanie mechanizmów nią rządzących. Mogę się wypowiadać na temat terapii behawioralno poznawczej - która dąży do zmiany wyuczonych reakcji na bodźce.

Poza tym, hmm masa ludzi którzy dzięki pomocy terapii wyszła na prostą, wyniki badań naukowych, dla mnie to są dowody na to, ze terapia działa.
Przyjaciel forum

przez LonLuvois 20 gru 2010, 23:35
Bo jest to zbiór metod leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych, sposób na poznanie siebie, poznanie choroby, poznanie mechanizmów nią rządzących.

To są nic nie znaczące frazesy.

Mogę się wypowiadać na temat terapii behawioralno poznawczej - która dąży do zmiany wyuczonych reakcji na bodźce.

Słucham.

przez linka 20 gru 2010, 23:58
LonLuvois, :lol: ale, ze jak? Ja mam ci udowadniać, że działa? Mam ci opisywać co robię na terapii?

Ja to wiem, miliony ludzi to wie.....badania naukowe też coś świadczą....nie musisz wierzyć w skuteczność terapii, ale wykrzykiwanie takich "frazesów" jak to napisałeś, o niczym nie świadczy :smile:

[Dodane po edycji:]

psychoterapia-dziala-czekam-na-ka-dego-posta-z-wasza-opinia-t4853-742.html
Poczytaj :smile:
Przyjaciel forum

przez LonLuvois 21 gru 2010, 00:15
Nie no, ja wiem, że placebo pomaga, ale po co mi placebo jak mogę brać coś lepszego?

Terapia behavioralno poznawcza to po prostu zaklinanie rzeczywistości. Ciągłe powtarzanie ludziom, że nie powinni się bać, chociaż oni to doskonale wiedzą, ale i tak się boją. Teoria ta zakłada, że uświadomienie sobie irracjonalności lęków może doprowadzić do jakiegoś uzdrowienia, z totalnym pominięciem niepodważalnego faktu, że każdy nerwicowiec JUŻ doskonale wie, że jego lęki są irracjonalne. Zresztą co tu się rozpisywać, nie ma nad czym. Inne psychologie są niekiedy jeszcze bardziej absurdalne(abstrahując od tego, że wykluczają się nawzajem).

Sortuj wg