Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Odstawilem leki

przez adhab 03 cze 2010, 17:16
no wlasnie chodze i min. dzieki niej potrafie okreslac, nazywac, wylawiac swoje fazy. Wczesniej bezkrytycznie bralem leki myslac ze sa lekiem na wszystkie paranoje psychiczne u mnie, czulbym sie idealnie teraz gdyby nie male obnizenie nastroju, sa jakies suplementy czy sposoby na poprawe ?

przez *Monika* 03 cze 2010, 18:11
adhab,

Raczej terapia...chociaż będzie ciężko. Ale zawsze możesz kupić magnez i Omega 3.
Obrazek
Główny Moderator

przez cytrynka84 03 cze 2010, 22:38
Na fobie społeczną chyba najlepszy byłby seroxat,u mnie sie sprawdził,uspokaja,ale to tylko moja opinia I takzadycuduje o tym tylko lekarz

Na lekko depre może Deprim forte,ale nie jestem pewna,czy pomoże,zależy od organizmu,a chyba nie jest tani,deprimu nie bralam
Magnez- na zmęczenie stres

[Dodane po edycji:]

Może to głupie i naiwne,co napisze: jak bralam efectin to się lepiej czułam,lepszy nastrój i tak "nie zamulal"
Natomiast ,jak bralam zamiennik(Alvente) to działała gorzej,jakby słabiej na nastrój i bardziej nasennie-a to niby to samo,i to raczej nie było subiektywne odczucie,przynajmniej u mnie tak było,więc wróciłam do Efectinu
Ale przy300 też musiałabym wybrać zamiennik

Kiedyś przez może 2 tyg. bralam300+ tegretol to byłam bardzo senna,musiałam zmniejszyć na 225 i odstawić tegretol-nie mogllam się po nim skupić,uczyć ,pustka w głowie,nic mi się nie chciało,dobrze stabilizuje nastrój,ale krótko 2-3miechy,(potem lekarz mowil,ze moge odstawic)bralam tegretol 2 razy,400 -600 na dobe miewam zmiany nastrojów,ale takie slabsze i rzadko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 04 cze 2010, 02:14
Niestety ceny wenlafaxyny są bardzo wysokie.Ja biorę 150mg dobowo i sporo wydaję miesięcznie a co dopiero by było przy dawce 300mg.
A co do oryginału i zamienników to ich skład jest identyczny z tego co wiem wiec nie powinno być żadnej różnicy w działaniu.
W tej chwili zażywam Velaxin ER 150 w cenie ok 70 zł za 28 tabletek ale wcześniej miałem też Alvente i Velafax.Żadnej różnicy nie zauważyłem.
RafQ

przez Zenonek 04 cze 2010, 07:25
Cytrynka To wcale nie jest takie dziwne co piszesz, bo to dosyc powszechna sprawa, ze sa lepsze i gorsze generyki. Niby substancja czynna ma byc taka sama, ale no wlasnie jest, ale - wiadomo jak to jest z podrobami. W sumie gadalem o tym z lekarzem, ktory jest dosyc niezalezny od "przedstawcieli" (potwierdzone i sprawdzone niemal detektywistycznie :)) i jasno mi powiedzial i nie tylko mi, ze substancje pomocnicze moga miec znaczenie (kwestia indywidualna danego petenta), to raz a dwa podrobka podrobce nierowna.

Np z Sertraliny Asertin to syf ponoc.

Zatem jestes kolejnym przykladem, ze dany generyk dziala bdb a inny juz nie.

przez aree1987 04 cze 2010, 12:48
No i dalej spiskowa teoria dziejów.. dajcie wyniki badań a nie swoje i czyjeś widzi mi się.. Moją mamę przestaje boleć głowa tylko po APAPie, a oryginalny "Panadol" ponoć na nią nie działa.. :roll:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowmere 04 cze 2010, 12:51
RafQ, drogo.u mnie oryginalny efectin jest za 49 na p,bez p-55.
A tak swoją drogą czy Ty czasem nie jestes dawny Dust? ;)
Shadowmere

przez RafQ 04 cze 2010, 13:09
Shadowmere napisał(a):RafQ,A tak swoją drogą czy Ty czasem nie jestes dawny Dust? ;)

Heh zgadza się,nawet pisałem gdzieś dawno w jakimś poście że zmieniam nick :smile: .
RafQ

przez Magdaa 04 cze 2010, 13:15
Zenonek napisał(a):
Np z Sertraliny Asertin to syf ponoc.

Zatem jestes kolejnym przykladem, ze dany generyk dziala bdb a inny juz nie.

Mi swego czasu Asertin uratował życie, więc nie ma co uogólniać.
Magdaa

przez Zenonek 04 cze 2010, 13:55
aree1987 napisał(a):No i dalej spiskowa teoria dziejów.. dajcie wyniki badań a nie swoje i czyjeś widzi mi się.. Moją mamę przestaje boleć głowa tylko po APAPie, a oryginalny "Panadol" ponoć na nią nie działa.. :roll:

To jak wytlumaczysz, ze na niektorych dane generyki dzialaja a na innych nie ? Nie tylko przy zaburzeniach psychicznych ale i przy leczeniu finasterydem itp itd.

przez aree1987 04 cze 2010, 14:58
Zenonek napisał(a):
aree1987 napisał(a):No i dalej spiskowa teoria dziejów.. dajcie wyniki badań a nie swoje i czyjeś widzi mi się.. Moją mamę przestaje boleć głowa tylko po APAPie, a oryginalny "Panadol" ponoć na nią nie działa.. :roll:

To jak wytlumaczysz, ze na niektorych dane generyki dzialaja a na innych nie ? Nie tylko przy zaburzeniach psychicznych ale i przy leczeniu finasterydem itp itd.

Nie wiem, placebo.. Badań na ten temat nie ma więc nie można twierdzić w jedną czy w drugą stronę.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Shadowmere 04 cze 2010, 16:28
Substancja nośna ma znaczenie.Leki nie skladają się "tylko" z substancji aktywnej.Gdyby tak bylo,to faktycznie nic by nie odróżnialo lekow od generyków..
Na mnie dzialal tylko seroxat i jego generyk,bodajże Paxtin...Na rexetin czy xetanor nie bylo odpowiedzi (choc oba są droższe,więc niby lepsze).
Shadowmere

przez cytrynka84 07 cze 2010, 09:00
Jedn czują różnice inni nie,zależy od organizmu

Nie przecze,ze po części może to być placebo i nasze nastawienie do danego genetyka
Ale nie zawsze,coś w tym jest,ze jeden działa gorzej inny lepiej(u mnie tak jest)-z przyczyn które opisali Shadowmere i Zenonek.
nie odradzam nikomu genetyków,zawsze warto spróbować i nie odczujemy różnicy .

przez Zenonek 07 cze 2010, 09:16
No genetycy to bardzo fajni ludzie Cytrynka :) :).

Sortuj wg