Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

odstawienie benzodiapianów(Elenium)

przez Margaryna9 12 maja 2010, 17:40
Odstawiłem Elenium dość szybko od 3 dni czuje się fatalnie .. Mam zamiast tego jakieś leki .. mam pytanie ile czasu trwa taka silna reakcja abstynencji ?
Elenium bralem jakies 4 miesiace
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

odstawienie benzodiazepin

przez Margaryna9 13 maja 2010, 19:35
Odstawiłem benzodiapiany Elenium 4 dni temu i bardzo zle sie czuje. Ktos wie ile takie objawy abstynencji beda sie utrzymywac ? Zmniejszalem dawki pomalu ale to nic nie pomoglo.
Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 20:13 przez linka, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Przeniesiono do działu Leki - ogólnie
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: odstawienie benzodiapianów

przez Paranoja 13 maja 2010, 19:50
niestety odstawienie benzo do przyjemnych nie należy.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shadow_no 13 maja 2010, 19:57
benzodiapiany

benzodiazepiny :)
Ogólnie leki z tej grupy są uzależniające i odstawianie ich nawet stopniowe do najprzyjemniejszych nie należy. Nie ma reguły - każdy organizm reaguje inaczej.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Paranoja 13 maja 2010, 20:00
hehe faktycznie, nie zwróciłam uwagi na przekręconą nazwę. Ja obecnie biorę już drugie benzo... bez komentarza, nawet nie chce myśleć jak będzie wyglądało moje schodzenie z nich :roll:

na benzo jestem już od grudnia
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Re: odstawienie benzodiazepin

przez RafQ 13 maja 2010, 20:22
Margaryna9 - gdy schodziłem z clonazepamu objawy odstawienne trwały miesiąc po czym ustąpiły.
Paranoja a jakie benzo w tej chwili zażywasz i w jakiej dawce?
RafQ

przez Paranoja 13 maja 2010, 20:29
cloranxen 5 mg dziennie rano (wcześniej 10 mg) i afobam (abofam) w dawce też 5 mg dziennie i też rano. Do tego biorę paroxetynę w dawce 40 mg
ExModerator

przez neo_asia 13 maja 2010, 22:07
Rozumiem,że odstawiasz na własną rękę?
Sporo zależy z jakiej dawki początkowej schodziłeś, ile razy dziennie przyjmowałeś, jaki lek, przez jaki okres czasu go brałeś i czy nie bierzesz teraz nic innego.

Co do odstawiania benzo bez pomocy antydepresantów sprawa jest trudna-nie ma co owijać. Osobiście schodzę z benzo (z pomocą lekarza) i zmniejszanie dawek podczas odstawiania następuje co min 2 tygodnie zaledwie o 1/4 piguły.

Nie sugeruj się zbytnio moją wypowiedzią-takich porad powinien udzielić lekarz.
Chciałam tylko podkreślić,że nie ma co się samemu z tym męczyć,bo od schematu odstawiania zależy, czy będzie się w miarę funkcjonowało, czy wcale.
neo_asia

przez rober6666 13 maja 2010, 22:12
Hej
Najlepsza strona o benzodiazepinach i przykladowe scenariusze ich odstawiania na jaka trafilem na necie..

http://www.benzo.org.uk/polman/bzsched.htm

Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Paranoja 13 maja 2010, 22:16
neo_asia, oczywiście, że biore leki pod kontrolą lekarza i to on decyduje kiedy i jak mam brać, kiedy zmniejszać dawki i o ile.
ExModerator

Odstawilem leki

przez adhab 03 cze 2010, 09:53
Mam lekarza, ktory ma tendencje do nadmiernega wg. mnie przepisywania mi lekow.
Poszedlem do niego z depresja - stopniowo przepisal mi do 300 mg Efecntinu - 150 rano i 150 wieczorem + Trazodon 150 mg na noc. Po jakims czasie zaczalem byc 'zabuzowany' od tych lekow - nadpobudliwy, agresywny, brak uczuc wyzszych itp.

Poszedlem do niego z tym 'nabuzowaniem" to mi przepisal Olzapin 5 mg i Amizepin 200 mg + 75mg Efectinu- po tym, skolei nie bylem nic innego robic w stanie, oprocz ogladania tv - a natlok mysli czy nie zrownowazenie tozsamosciowe bylo jeszcze wieksze;o

W koncu sie wkorzylem i odstawilem stopniowo leki oprocz Lerivonu na noc, i od ponad 2 tygodni nie biore nic poza lerivonem i na poczatku czulem sie bardzo dobrze, polazlem na impreze - popilem i pol tygodnia do siebie dochodzilem. Teraz mam obnizony troche nastroj, ale nie mam nabuzowania, ani tez zadnej depresji jakiejs, ani natloku mysli czy nie zrownowazenia. Mozna powiedziec, ze oprocz troche obnizonego nastroju, to czuje sie lepiej niz na lekach - na lekach nie bylem w stanie kontrolowac swoich faz;/

Re: Odstawilem leki

przez cytrynka84 03 cze 2010, 15:23
300 to naprawdę wielka dawa:( przepisuje sie jak ktoś jest
w bardzo poważnej depresji .
Może faktycznie lekarz uznał,ze jesteś w tak poważnym stanie i dlatego tak zwiększał,skoro mniejsze dawki nie działały wystarczająco dobrze,ale faktycznie,jakiś niepowazny ten doktor
Ta cena Efe. za 300mg to ponad200 zeta:(,współczuję,można zbankrutować i do tego Tritico-w takiej dawce,też jest drogie:(

Bralam Efectin do 225mg i trochę mnie sennosc łapała.,ale b. mi pomógł .

To nie jest lek dla Ciebie(ani 75,a tymbardziej 300)
Sa inne słabsze leki,ten jest dość mocny,za mocny moze dla Ciebie,
To był Twoj pierwszy lek antydepresyjny?

Skoro czujesz sie w miarę na samym lerivonie,to narazie tak bierz,jak będzie gorzej to zmień lekarza,który przepisze inny lek

Brałeś Efectin,czy jakieś tańsze odpowiedniki tego leku?
Pozdrawiam

przez adhab 03 cze 2010, 16:22
O dziwo poszedłem do niego z łagodną depresja, bardziej fobia społeczną którą ja powodowała.
Przez pierwsze pol roku jezdzilem na Effectinie, dopiero pozniej dowiedzialem sie o tanszych odpowiednikach...

przez *Monika* 03 cze 2010, 16:44
adhab, moze pora by zdecydowac sie na terapie?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg