Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jak odstawić lek

przez linka 10 wrz 2009, 10:59
nikoleczka1987, symfaxin nie ma nic wspólnego z gynofemidazolem - to mogę zaświadczyć, poza tym - jak jakiś lekarz wypisuje ci lekarstwa - uprzedzaj, że bierzesz symfaxin, a jak zapomnisz to przy wykupywaniu recepty spytaj się farmaceutki.Ps. dalej podtrzymuję zdanie swoje i Anny o nieodstawianiu. 11 miesięcy to mało :(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Odstawianie leków

przez Paranoja 24 sty 2010, 10:41
Dobra na początek powiem, że nie chciałam zakładać nowego tematu dlatego ten "wygrzebałam"

Biorę Parogen i Cloranxen z tym , że cloranxem mam powoli odstawiać czyli schodzić z dawki 2 piguły dziennie na jedną. Ok tak też zrobiłam wg zaleceń lekarza i co?

Otóż objawy zaczęły powracać. Mimo, że Parogen biorę, powinien dzaiłać a tylko zmniejszyłam dawkę cloranxenu. Nie wiem co robić, bo męczę się z tym potwornym uczuciem "czegoś" w gardle od dawna, cloranxen pomaga, ale jak go biorę, w momencie odstawienia wszystko wraca. Czy jestem skazana na branie cloranxenu do końca życia? Ja już sama nie wiem. Po co w takim razie brać leki, które pomagają kiedy je się bierze, a po odstawieniu wszystko wraca?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez BladeM 24 sty 2010, 12:14
Paranoja mam pytanie. Czy Cloranxen nalezy do grupy benzo?

Pozdrawiam
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 24 sty 2010, 12:22
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez BladeM 24 sty 2010, 12:30
Dziekujue Majster za odpowiedz.

Benzo podaje sie czasami jako lek wspomagajacy przy przyswojeniu nowego np. AD. W momencie odstawiania Benzo po okresie adaptacji AD, jest zuplenie normalne ze czuje sie leki i inne symptomy. Co absolutnie nie ma nic wspolnego z dzialaniem lekow AD. Okres tych symptomow jest okolo 14 dni i przechodza. A wiec nie jestes zmuszona cale zycie brac Cloranxen. Musisz tylko wytrzymac ten okres odstawiania Cloranxen.

Pozdrawiam
Za bledy przepraszam z gory, bo pisze po polsku po bardzo dlugiej przerwie. Po 22 latach. Staram sie robic jak najmniej bledow, ale jesli jednak jakies sie pojawia, z gory przepraszam.

przez Paranoja 24 sty 2010, 21:30
dzięki za radę. obyś miał/a rację
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Wychodzę z lorafenu...

przez anniehall100 19 lut 2010, 18:02
Przestałam spać w trakcie rozwodu i tak wpadłam na te gó......Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ? Na razie czuję się strasznie, ale to dopiero trzecia noc. A za mną kilka lat brania tego fatalnego leku

Re: minaseryna a złagodzenie skutków odstawiennych ssri

przez infra 09 kwi 2010, 12:02
Poleciłbym fluoksetynę, ma długi czas działania i pomoże złagodzić objawy.

Mianseryna niejako blokuje działanie serotoniny na wiele jej receptorów, więc to raczej niekorzystne byłoby.
infra

Re: minaseryna a złagodzenie skutków odstawiennych ssri

przez El Chupacabra 09 kwi 2010, 21:45
Nie rozumiem jaki jest w tym przypadku sens zastepowania jednego lekarstwa drugim - zwlaszcza SSRI innym SSRI. Jesli chcesz odstawic lek to poprostu przetrzymaj te pare tygodni. Potem bedziesz musial odstawic fluo lub lerivon, co tez nie jest przyjemne - bledne kolo.

wola człowieka jest jego niebem

Odstawienie Citalopramupo 7 latach

przez zaqzax 13 kwi 2010, 21:14
hej

podjąłem miesiąc temu decyzję o odstawieniu Citalopramu, który brałem równo 7 lat (20mg)
przez pierwsze 3 lata było w miarę ok, potem w następnych 2 latach było już gorzej,
ostatnie 2 lata brania prawie nic mi nie dawały a psychol dalej przypisywał mi ten syf,
pod koniec od 4 miesiecy brałem dawkę 40mg i różnicy wielkiej nie było...
no więc po mojej decyzji i o tym o czym mówiłem psychiatra zalecił mi odstawienie leku, stopniowo,
razem z nim sobie zapanowałem zejście a wyglądało ono tak:

- 25 marca 30mg/1,5tabl.
- 26 marca 30mg/1,5tabl.
- 27 marca 30mg/1,5tabl.
- 28 marca 30mg/1,5tabl.
- 29 marca 30mg/1,5tabl.
- 30 marca 20mg/1tabl.
- 31 marca 20mg/1tabl.
- 1 kwietnia 20mg/1tabl.
- 2 kwietnia 20mg/1tabl.
- 3 kwietnia 20mg/1tabl.
- 4 kwietnia 15mg/0,5tabl.
- 5 kwietnia 10mg/0,5tabl.
- 6 kwietnia 10mg/0,5tabl.
- 7 kwietnia 10mg/0,5tabl.
- 8 kwietnia 10mg/0,5tabl.
- 9 kwietnia 10mg/0,5tabl.
- 10 kwietnia 10mg/0,5tabl.

no i teraz moje samopoczucie od dnia 11 kwietnia, którego nie wziąłem już
Citalopramu czyli na czysto, 0mg ;)
piszę na razie, że nastrój bez zmian bo tak jest czyli brak różnicy
między braniem i niebraniem leku - a na codzień czuję się typowo neurotycznie,
czyli: głęboki marazm, apatia, słabe pobudzenie, brak nadziei, nihilizm, silna frustracja,
agresja, złość, masochizm psychiczny.

- 11 kwietnia - nastrój bez zmian, dziwne i realistyczne sny
- 12 kwietnia - nastrój bez zmian, dziwne i realistyczne sny
- 13 kwietnia - nastrój bez zmian, *wyjątkowo poryte sny

*co do tego snu to coś takiego dawno mi się nie śniło, śniło mi się, że mam sen
a w tym śnie przenoszę się do innego wymiaru czasowego swojej osobowości w której
zdaję sobie sprawę że to sen, ale nad tym snem jest drugi sen z którego się budzę
do snu pierwszego a z tego pierwszego co parę minut też mogłem się obudzić - do rzeczywistości,
tak się budziłem co 30min na 3 sek uchylając oczy i widząc rzeczywistość, tego snu nie da się porównać,
robiłem w nim naprawdę chore rzeczy, o tym film można by nakręcić bo do książki brakowałoby słów...
tylko taka ciekawostka.

no i teraz (3 dzien bez leku), od 8h czuję się dziwnie, tzn. mam ostre zawroty głowy, mam dziwne
wrażenie w głowie - takiej innej grawitacji, dziwnie mi się chodzi - jakbym był naćpany...
lekkie ciarki minimalnie bardziej się pocę (mam wyższą temperaturę), no i widzę przez lekkie rozmycie i z
minimalnym opóźnieniem.

czy to normalne ? ile to ma trwać ? czego się jeszcze spodziewać ? na co uważać ? co warto robić a czego nie ?
na razie odczuwam pierwsze efekty fizyczne odstawienia, a kiedy pojawią się efekty które ukręcą mi psychikę ?
bo pamietam jak wiele lat temu odstawiałem leki to miałem total odjazd - paranoja, lęk, histeria, silna depresja.

na wszelki wypadek dostałem trochę benzo (alprazolam, clorazepat dipotasu).
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Odstawienie Citalopramupo 7 latach

przez pete_27 13 kwi 2010, 21:50
7 lat... Szmat czasu. Może sponiewierać, ale z tego co piszesz, źle chyba nie jest, więc tego bym się trzymał. Nie wiem jak działały leki, pod względem odczuwania emocji, ale możesz się zdziwić jak ten świat wygląda po SSRI i co te leki zabierają jednak.
pete_27

przez Iqwetka 14 kwi 2010, 09:20
Ja biorę już prawie 3 lata.. ( we wrześniu będzie równe 3..) Od 8 miesięcy jestem na połowie tabletki. (Miałam przepisane 20mg). Również mam odczucia że świat "mnie dotyka bardziej realniej".. chciałabym zejść już do ćwiartki i przestać brać ale ostatni nawrót zniweczył moje plany:( jestem przerażona że moja nerwica wrócą z podwójną siłą i sobie nie poradzę.. niby lek nie uzależnia..a myśl o tym że mam go przestać brać jest przytłaczająca..
Tylko spokój nas uratuje..

przez agusiaww 14 kwi 2010, 09:50
zaqzax, moim zdaniem za szybko zszedles z leku. Ja jestem zwolenniczka wyjatkowo powolnego odstawiania leku. Dlaczego? Otoz dlatego ze po 1) masz czas przywyczaic organizm do bardziej realnej rzeczywistosci po 2) skutki odstawienne mozna zminimalizowac. To co opisujesz to moim zdaniem skutki odstawienne. Warto by bylo skonsultowac sie z psychiatra, i wziac moze jakis wspomagacz, moze jakis lek na uspokojenie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Zenonek 14 kwi 2010, 18:26
A brales tylko taki lightowy lek ?

To chyba rozsadnym byloby rozwazyc zmiane psychiatry, gdyz sadzac po stanie zdrowia twojego (jak sam opisywales) lek ten w ogole juz nie dzialal na ciebie (czy po prostu nie mowisz lekarzowi jak jest naprawde).

Przez pierwsze 3 lata brana tego leku byla poprawa, czules sie rzeczywiscie lepiej ?

Jak jestes w tak fatalnym stanie to pogadaj z psychiatra zeby ci jakas pozonna kuracje zapodal.

Przeciez monoterapia SSRI to jest niewiele na ciebie.

Sortuj wg