Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez heheallday 26 sie 2016, 15:45
Najgorsze jest to wypranie z emocji, zawsze bylem mocno emocjonalny, teraz nic mnie nie smieszy ani nie ziebi, dodatkowo te paranoje ze zaraz zglupieje itd. Jak odstawie to od razu to po jakims czasie powinno wrocic samopoczucie sprzed brania tak ?

przez absolulu 27 sie 2016, 15:42
Odstąpię leki - info na priv (WWa).
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez rinakata 28 sie 2016, 20:45
Już mam powoli dość... Jakoś od niecałego roku brałam fluoksetynę. Najpierw 20 mg później dwa miesiące 40 mg - i odstawienie. Chciałabym zajść w ciąże dlatego staram się odstawić. Wiem że trzeba stopniowo itp - to nie pierwszy moj lek. Nerwica lękowa jest ze mną od jakiegoś czasu już - ciężka sytuacja w domu - ojciec alkoholik- choroba mamy - wrażliwość i słaba psychika.. Mniejsza o to. Teraz życie mi się ustabilizowało. Zeszłam do jednej tabletki 20 później co jeden dzien i tak przestałam całkiem brać. Mija jakiś 2 tydzień. Od około 3 dni jest koszmarnie ! Prądy w głowie nie dają mi żyć.. Wcześniej były delikatne ale nie tak często i mocno jak teraz... Powoli odechciewa mi się wszystkiego. Jestem taka nerwowa.. Czuję często że wybucham niepotrzebnie - i mąż obrywa niestety. Nie wytrzymałam - usiadłam popłakałam sie że już mam tego dość. Musiałam szybciej wrócić z zakupów bo w sklepie dosłownie sparalizowało mi jakby mózg.. Wziela, hydroksyzyne 25 w tabl i moze zasne. Nie wiem co mam robić.. :( Czy moze za szybko odstawiłam lek ? Może powinnam wrocic do jednej tabletki - i np w zime odstawić ? Zima to moj ulubiony miesiac zawsze wtedy nie mazadnych lęków - czuję się dobrze - w lato zas jest gorzej. Co myslicie .. ? moje wyniki tarczycy rowniez nie są za dobre Tsh 0,25 (0,3-4,0) ft3 4,7 )\(3,7-6,7) ft4 20,6 (12-22) ATPO <5 (<35) ATG 18,3 (<60)
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 29 sie 2016, 17:56
rinakata, Odstawienie ssri dosyć często tym skutkuje ale to trwa zazwyczaj do 14 dni. Prądy, spięcia, strzały, uczucie widzenia czegoś w kąciku oka, rozdrażnienie, płaczliwość, omamy.... Tak jest jak sie odstawia, potem to mija i na koniec ma sie duże poty, choć nazwałbym to raczej spuszczeniem wody. Schodzić jak masz czas możesz długo, 10 na 5 potem na ile tabletkę rozkroisz.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Pan1karz 29 sie 2016, 19:09
Fluoksetynę kiedyś brałem przez około 1 rok czasu, w dawce 20 mg. Odstawiłem ja po konsultacji z lekarzem w trybie 'cold turkey', czyli bez żadnego schodzenia z dawek i nie miałem żadnych objawów odstawiennych. Pierwszy raz czytam o prądach w głowie przy fluoksetynie.
Jeżeli występują w takim razie radzę podobnie - przejść z kapsułek na tabletki 10mg (1 opakowanie), brać je przez powiedzmy 2 tygodnie, potem dzielić na pół lub brać co drugi dzień. Ja w ten sposób odstawiałem mocniejszy escitalopram i nie miałem żadnych objawów odstawiennych.

Sortuj wg