Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC2 08 cze 2016, 22:01
Odstawiam zolafren jestem już na 2,5 mg i powinienem już nie brać ale się boję.Lekarz powiedział,że po 2 tygodniach na tych 2,5mg mam być i odstawić zostało mi po tym dzieleniu tych tabletek połówki tabletek czyli po 2,5 mg i patrze na nie czy jeszcze ich nie pobrać bo się boje jak będzie i w ogóle ale powiem,że czuję się nieżle.Życzę Wam Wszystkim Zdrowia i dobrego funkcjonowania na codzień
Offline
Posty
182
Dołączył(a)
05 sty 2015, 23:31

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez salir 19 cze 2016, 10:12
Odczuwam brak weneli..jazdy w glowie...dam rade...tylko powiedzcie jak dlugo bede to znosic?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1389
Dołączył(a)
25 kwi 2016, 20:08

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AlexCCC2 19 cze 2016, 17:20
salir nie znam się za bardzo na antydepresantach ale jeśli masz jakieś tam objawy odstawienne to pewnie minimum miesiąc się pomęczysz zależy też jak długo je brałeś
Offline
Posty
182
Dołączył(a)
05 sty 2015, 23:31

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez salir 19 cze 2016, 17:32
Ponad rok..z czego na weneli pol roku...miesiac kawal czasu...jakos trzeba przetrwac...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1389
Dołączył(a)
25 kwi 2016, 20:08

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez ona* 20 cze 2016, 08:41
Czesc, rzadko tu bywam a co jestem to inna strona forum. Nie wiem gdzie pytac, odstawial ktos z Was mirtazapine? O mamo...tego nie idzie odstawic. O tygodnia jestem "czysta" ale juz pojawia sie bezsennosc, w nocy walenie serducha, gorszy apetyt. Jak dlugo to moze potrwac? Dodam, ze odstwialam baaardzo dlugo...3 lata najmniejsza dawka, pozniej pol roku polowa tej najmniejszej, pozniej 3 miesiace cwiartka i obecnie nie biore nic ale od kilku dni jakies dziwne jazdy. Psych. powiedzial co do odstawienia: co drugi dzien pobrac przez tydzien najmniejsza dawke i odstawic...bardzo smieszne. Oni oprocz teorii w ogole nie maja wyobrazni jak te leki dzialaja w praktyce na czlowieka. Uwazam, ze wszystkie psychotropowe/psychoaktywne to legalny narkotyk na recepte i chyba zdania nie zmienie.
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
29 mar 2012, 13:46

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez salir 22 cze 2016, 08:18
Pytanie raczej do kobiet. Od kilku dni nie biore wenelafaksyny, mam wszystkie objawy odstawienia. Zastanawia mnie, czy wystapienie naglej, niespodziewanej miesiaczki rowniez mozna wiazac z odstawienie leku?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1389
Dołączył(a)
25 kwi 2016, 20:08

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez ona* 23 cze 2016, 10:15
salir napisał(a):Pytanie raczej do kobiet. Od kilku dni nie biore wenelafaksyny, mam wszystkie objawy odstawienia. Zastanawia mnie, czy wystapienie naglej, niespodziewanej miesiaczki rowniez mozna wiazac z odstawienie leku?


mysle, ze na 99% tak. tez mialam rozne jazdy z cyklem podczas przyjmowania wenli
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
29 mar 2012, 13:46

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AleksandrA111 10 sie 2016, 15:17
Jak wygląda proces odstawienny? zmniejsza się dawkę i wystarczy tylko raz ją zmniejszyć czy np. z połówki tabletki później jeszcze mniej o połowę? wiem,że o tym decyduje lekarz,ale chcę wiedzieć jak to przebiega/ło u Was.
Offline
Posty
25
Dołączył(a)
18 sie 2012, 23:27

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez ona* 11 sie 2016, 13:56
AleksandrA111 napisał(a):Jak wygląda proces odstawienny? zmniejsza się dawkę i wystarczy tylko raz ją zmniejszyć czy np. z połówki tabletki później jeszcze mniej o połowę? wiem,że o tym decyduje lekarz,ale chcę wiedzieć jak to przebiega/ło u Was.



U mnie proces odstawienny wygladal tak: bralam polowe 15 mg mirty przez jakies pol roku, (czyli 7,5) pozniej przez 3 m-ce cwiartke a gdy odstawilam zupelnie to z miejsca pojawila sie bezsennosc i gorszy apetyt. Bujalam sie z tym pare tygodni z nadzieja, ze to zespol odstawienny mnie dopadl (mimo wszystko) ale po dwoch miesiacach sie poddalam bo schudlam 2 kg i ciagle nie spalam lub bardzo zle spalam. Wyjechalam nawet na urlop z nadzieja, ze mozg sam zaskoczy i bedzie ok. Niestety... Wrocilam do swojej psych, ktora powiedziala, ze nie ma co tego odstawiac bo moj mozg tego potrzbuje ( i ze to nie jest uzaleznienie psychiczne czy fizyczne) tylko, ze leczenie dziala jak u cukrzyka -podajesz insuline i jest ok przestajesz i jest zle. Mysle, ze po tylu latach brania psychotropow mozg jest bardzo uspiony i nie potrafi sam wskoczyc na obroty. Ostatnio czytalam, ze leki antydepr. powoduja powstawanie nowych zrodel neoroprzekaznikow i ze niejako naprawiaja te obszary mozgu (raczej w to watpie). Po niemalze 9 latach brania lekow bylabym zdrowa a tu jest jak jest. Dodam, ze przez caly okres leczenia biore najmniejsza dawke z mozliwych... Zycze powodzenia w kazdym razie!
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
29 mar 2012, 13:46

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez AleksandrA111 20 sie 2016, 09:18
Dzięki za odpowiedź. Jestem w ciężkiej sytuacji, bo tak się niefortunnie złożyło, że wizyta dopiero za niecały miesiąc,a leki są na wykończeniu.Z tego względu muszę zmniejszać tak dawke,by mi wystarczyło. Później i tak już nie wrócę do większej. Mam nadzieję.
Offline
Posty
25
Dołączył(a)
18 sie 2012, 23:27

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez kasza_w_spreju 22 sie 2016, 01:58
Melduje, że wczoraj odstawiłem całkowicie Solian (400) i Abilify (15) po 2 dniach brania 200 mg dziennie Solianu. Ktoś zna jakieś ciekawe skutki uboczne po odstawieniu takiego miksu?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
18 lip 2016, 01:39

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez kasza_w_spreju 25 sie 2016, 00:28
Wczorajsza noc bezsenna, a w ciągu dnia objawy hipomanii (?) i depresji jednocześnie. Libido z zera wybiło w kosmos, natłok myśli, rozkojarzenie, drżenia i ambiwalencja. Waga w dół - 3,5 kg w 4 dni. Spałem ok. 2 godziny w ciągu 2 dni i dawno nie czułem się tak wypoczęty. Spodziewałem się, że może "kopnąć", ale nie aż tak. Nagłe uderzenie dopaminy i serotoniny?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
18 lip 2016, 01:39

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

przez heheallday 26 sie 2016, 15:15
Witam.
Jestem nowy na forum ale przeczytalem duza ilosc watkow na temat paroksetyny.
Zosała u mnie stwierdzona nerwica lekowa, pare dni temu bylem u psychiatry i przepisal mi ParoGen. Pierwsze dni brania leku byly w miare w porzadku, byla to polowa tabletki 20 mg, teraz od 4 dni jestem na całej.
Lekarz nie uprzedzil mnie o skutkach ubocznych brania tego leku, czuje sie odrealniony, mam mdlosci, zawroty glowy, nie odczuwam zbytnio emocji, napady paniki. Czulem sie o NIEBO lepiej zanim zaczalem brac.
Podjalem wiec decyzje o przerwaniu leczenia, dam sobie rade bez tego.
Chce odstawic ten lek i moje pytanie brzmi czy po 8 dniach brania tego czegosc moge to zrobic bez wiekszych skutkow ubocznych? Odstawic lek od razu czy zejsc na 10 mg, potem na cwiartke i zejsc calkowicie?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
26 sie 2016, 15:09

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Kontrast 26 sie 2016, 15:21
heheallday, po 8 dniach to nawet nie wszedłeś na pułap pracy ssri wiec nie odczujesz zmiany względem schodzenia a dobrym nastrojem. Nie powinno być gorzej.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3559
Dołączył(a)
13 cze 2014, 22:18
Lokalizacja
TKI

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do