Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: SSRI/TLPD itp połączenia

przez kasia000 26 sty 2011, 09:22
ja myślę ,że tu seronil głównie odgrywa rolę z sensie napędu..kurczeolazpina w większości wypadków około 90 % ludzi uspakaja usypia ..dlatego zalecana jest brany na noc.

[Dodane po edycji:]

w wikipedii zagranica też piszą ,żę Olanzapina jest także używany w wielu klinikach uzależnienia jako środek nasenny (zwykle 2,5-5 mg) ze względu na zero właściwości uzależniające.
Ponadto coś tam piszą jesczez ,że sprawdza sie w zaburzeniach lękowych jako środek uspakajający..
wspomnieli też coś,że długotrwałe używanie moze powodować o trwałe uszkodzeniach mózgu :evil: niedobrze,,,, :(
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez DeeplyDisturbed 26 sty 2011, 19:39
Lekarz przepisał mi stimuloton i edronax, wykupie dopiero w poniedziałek.Mam nadzieje że takie połączenie zadziała w miarę dobrze..

przez Anna R. 26 sty 2011, 20:42
Kasiu, ty za bardzo się wszystkim przejmujesz. Był już skandal z Zyprexą i powypłacali miliardowe odszkodowania, ale nie za uszkodzenia mózgu tylko z powodu przyrostów wagi i cukrzycy, ale tu wystarczy przejść na dietę i nie jeść węglowodanów.

Olanzapina bardzo dobrze znosi objawy negatywne- spłycenie afektu, obniżony nastrój, brak energii i motywacji, wycofanie się z kontaktów społecznych, uczucie zmęczenia i niemożność koncentracji. I jest to dokładny cytat z ulotki. Jest stosowana także jako stabilizator nastroju i środek przeciwlękowy. Lek ten naprawdę działa, ostatnio zrobiłam mały test i nie brałam przez dwa dni. Rożnica w samopoczuciu była znacząca. Nastrój od razu siadł, motywacja była zerowa- czas spędziłam na sofie gapiąc się bezmyślnie w telewizor. Fluoksetynę biorę za krotko, aby rozwinęło się terapeutyczne działanie, wiec poprawę zawdzięczam jak na razie w całości Zolafrenowi. Za miesiąc muszę zbadać sobie prolaktynę, glukozę i enzymy wątrobowe. Jeśli wyniki wyjdą dobre, pozostanę przy olanzapinie na dłużej.

Jeżeli kogoś ten neuroleptyk usypia, powinien brać go na noc, a pozytywne oddziaływanie na napęd odczuje w dzień.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 28 sty 2011, 13:11
rozumiem..czyli ogólnie fajny ten zolafren być musi;-))
tylko po przeczytaniu wikipedii -olzapina sie trochę wytsraszyłam..tymi uszkodzeniami mózgu..tak tam pisało..więc nie wiem nie znam sie;-)
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: Połączenia leków.

przez Michuj 02 lut 2011, 01:08
Bezpieczny do paru tygodni brania. Później to już na dłuższą metę tylko Zolafren i Axyven.
Michuj

Połączenia leków.

przez Anna R. 02 lut 2011, 11:43
Jeśli po czterech latach nie ma żadnej poprawy to jaki jest sens brania powyższych leków?
Herbert Grönemeyer

Re: Połączenia leków.

przez khali 02 lut 2011, 14:36
witam, ja na lekką nerwicę i depresje dostałem amitriptylinum 3*10 i perazin 3*25, po kilu dniach efekty jakie zauważyłem to senność (od kilku lat tak nie spałem) i lekkie otępienie, lęk jak mi się wkręca to potrafię na na niego spojrzeć jakby z boku i może mi się wydaje ale nasilenie momentami wydaję się większe , po ami lekka depresja jak była tak jest...
who owns my heart?

Połączenia leków.

przez CICHY1980 02 lut 2011, 21:35
cześć mam pytanie do bardziej doświadczonych nerwicowców.
Od czterech miesięcy biorę Efectin 75 ER pierwszy miesiąc z xanaxem, od samego początku ataki lęku ustąpiły i do dzisiaj spokój, czuje się bardzo dobrze. Chdzę od pocztku na psychoterapie.
Wczoraj będąc u swojego psychiatry chciałem zejsć z dawki na tą najniższą ale Pani stwierdziła że minumum trzeba brać pół roku żeby był efekt. Co Wy na to? Truć się dalej lekami? Z drugiej strony nie chciałbym powrotu tego wszystkiego. Może mała dawka mi wystarczy? Poradźcie coś.
Pozdrawiam,

Połączenia leków.

przez Anna R. 02 lut 2011, 23:04
Lekarka ma rację- bierze się leki przy pierwszym rzucie choroby od 6 miesięcy do roku. Ja kiedyś po trzech miesiącach przerwałam terapię i zakończyło się to nawrotem.
Herbert Grönemeyer

Połączenia leków.

przez CICHY1980 03 lut 2011, 11:36
Ok, dzięki za rade.

Połączenia leków.

przez herpatka 05 lut 2011, 10:30
witam. jestem tu nowa. i nigdzie nie natknelam sie na polaczenie lekow parogen na dzien i doxepin na noc. to pierwszy moj kontakt z tego typu lekami. czy ktos moze bral leki w podobnym zestawieniu? pozdrawiam.

Połączenia leków.

przez Anna R. 05 lut 2011, 14:57
Nie brałam, ale skoro lekarz przepisał, to na pewno nie widział przeciwwskazań. Kombinacje SSRI plus TLPD czasami się z powodzeniem stosuje.
Herbert Grönemeyer

Połączenia leków.

przez Michuj 05 lut 2011, 15:00
Ja jestem na połączeniu TLPD i SSRI i jest genialnie. Kiedyś miałem doxepinę dorzuconą do wenlafaksyny na sen, ale senność następnego dnia była nie do zniesienia.
Michuj

Połączenia leków.

przez herpatka 05 lut 2011, 15:31
dzieki. biore te leki 5 dzien. przez 4 dni mialam brac pol tabletki paro a dzis juz calą. czuję się trochę dziwnie ale powaznych skutkow ubocznych brak. jezdze samochodem. w nocy sie czasem budze ale zaraz zasypiam. ciezko jest zasnac. ciekawe co będzie dalej. dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Sortuj wg