Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Sertralina + lek przeciwpadaczkowy?

przez kasia000 21 sty 2011, 14:10
25 mg będziesz brał czy zwiększasz dawkę po czasie?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: SSRI/TLPD itp połączenia

przez Anna R. 21 sty 2011, 14:12
Kasiu, nie gniewam się. Wiem jak potrafisz się zasugerować tym, co ktoś pisze :P
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 21 sty 2011, 14:19
Zawsze byłam zdania, ze leki trójpierścieniowe są najlepiej przebadane i w związku z tym ich długotrwałe zażywanie jest najbezpieczniejsze. A z SSRI fluoksetyna jest najmniej selektywna i ma najdłuższy okres półtrwania. W związku z czym jej odstawienie przebiega na ogół bezproblemowo.
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 21 sty 2011, 14:32
no to fajnie-a ja sie pakuje w kolejny SRRI no cóz odstawienie seroxatu to masakra!!więc potem wezmę sie za zotral..chyba nie podbije juz dawki zostanę na 25mg zotralu.
a o co biega z tą homeostazą?to jest straszne co MAREK pisze..

przez kasia000 21 sty 2011, 14:38
ale rwałe uszkodzenia...?
tam bardziej o dzieci chodziło i duze dawki

[Dodane po edycji:]

mi sie wydaje ,że jak juz ktos zaczął brać leki to ich odstawienie jest niemozliwe.. :( załamka

przez Zenonek 21 sty 2011, 14:41
Ale dywagacje tego typu nie maja wiekszego sensu, gdyz leki te zazywa sie w razie bezwzglednej potrzeby.

To sa leki ratujace zycie, a nie cukierki szczescia.

Po prostu jak trzeba je zazywac to trzeba.

Nie ma dyskusji.

A co taki psychiatra proponuje w zamian ? Najczesciej ludzie tego typu proponuja w zamian umieszczanie ludzi z problemami w azylach i tam zapewnienie im spokojnego zycia w zgodzie z natura.

Moze i to byloby najlepsze wyjscie, ale jak jest wiadomo.

przez kasia000 21 sty 2011, 14:53
jak mi sie juz uda odstaewić ten seroxat-stawiam wszystkim PIWO :D

przez Zenonek 21 sty 2011, 15:01
Marek77,

Dokladnie, obie strony zawsze znajda argumenty na poparcie swoich tez.

Problem polega na tym, ze leki sa powszechnie dostepna forma leczenia. Wielu osobom (przeciez nawet 70 %) pozwalaja na calkowite dojscie do siebie. Krotko mowiac leczenie to nie fantasmorgana i utopia - to realny sposob na pomoc.

Druga strona proponujac model azyli jest oderwana od rzeczywistosci, gdyz na to potrzebaby ogromnych srodkow, terapeutow pracujacych z ludzmi etc W praktyce jest to niewykonalne.

Inne sposoby radzenia sobie z ciezkimi schorzeniami proponowane przez przeciwnikow farmakologii sa praktycznie bezwartosciowe, wrecz smieszne ( typu odpowiednia dieta, zycie bez stresow itp).

kasia000,

Trzymamy za slowo :smile:

przez Anna R. 21 sty 2011, 15:21
Niestety nie mamy zbyt dużego wyboru. Jak dla mnie pozostają TLPD, IMAO i nowoczesne SNRI. Bupropion miał niską skuteczność i niezbyt dobrze funkcjonował w połączeniach ze względu na skutki uboczne, ponoć go wycofali.
Agomelatyna moim zdaniem się nie przyjmie. SSRE, SARI i NaSSA sprawdzają się w monoterapii u niezbyt wielu pacjentów.
Jesteśmy zatem chwilowo na SSRI skazani, niezależnie od tego czy na dłuższą metę są szkodliwe czy nie.
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 21 sty 2011, 16:44
Tez jestem zdania, ze atypowe neuroleptyki będą coraz częściej stosowane w leczeniu depresji. Niestety maja jedna wadę, oddziaływują na ośrodek głodu i zwiększają ochotę na jedzenie, co jest uciążliwym dla chorych skutkiem ubocznym. Dlatego lepiej się sprawdzają w kombinacji z jakimś SSRI hamującym apetyt, jak na przykład fluoksetyna.
Herbert Grönemeyer

przez Badziak 21 sty 2011, 20:46
Dzięki Anno, trochę mnie uspokoiłaś, już zaczynałam się nakręcać na to, że mam CHAD. No nic, zobaczymy co powie. Mógłby w pierwszej kolejności zaproponować jednak neuroleptyk, bo to wydaje się być bezpieczniejsze (skutki uboczne).

Kasia wyszło na to, że nie będzie zwiększać, tylko dołoży mi lek przeciwpadaczkowy. Nie wiem dlaczego. Nie nadążam za nim. 25mg to nawet nie jest dawka terapeutyczna.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez kasia000 23 sty 2011, 10:35
nie przejmuj sie ja też biore 25 mg..za granica tez ludzie biorą po 25 mg i czuja sie dobrze mi lekarka też powiedziała,że jak nie musze to mam nie zwiększac...wiec chyba zostane na 25 mg.

SSRI+reboksetyna+wellbutrin?

przez DeeplyDisturbed 25 sty 2011, 12:08
Witam! Na depresję, nerwicę lękową i fobię społeczną leczę się od około 8 lat.Jestem tez uzależniony od alkoholu, narkotyków i leków(benzodiazepinów).Półtora roku jestem trzeźwy i odstawiłem również antydepresanty, kilka tygodniu temu dopadło mnie nie do zniesienia znużenie i zmęczenie.Ciężko jest mi wstać z łóżka, każda najprostsza czynność jest dla mnie ogromnym wysiłkiem, w ogóle nie czuje głodu, nic nie sprawia mi przyjemności.Jeszcze pół roku temu czynnie uprawiałem sport - siłownia, sporty walki, basen, siatkówka, teraz - katastrofa, ledwo wchodzę na pierwsze piętro i zadyszka.Kiedyś pomógł mi tylko mobemid(po 2 miesiącach przestał działać), czułem się pełen energii jak po niewielkiej ilości amfetaminy ale bez skutków ubocznych i "zejścia".To byl jedyny lek który tak naprawdę mi odpowiadał.Brałem wszystkie z SSRI, wiekszość neroleptyków, TLPD, czteropierścienowe.Gdzieś na forum przeczytałem że dobre jest połączenie SSRI z reboksetyną lub wellbutrinem.Czy sertralina z edronaxem lub welbutrinem albo wszystko razem było by dobrym połączeniem?(sam wellbutrin mi nie pomógł).Może jakieś inne zestawienie leków które mnie "uruchomi" da motywację do działania?(Nie szukam euforii jak po amfie chce jedynie wrócić do normalności!)
Ostatnio edytowano 25 sty 2011, 12:26 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z istniejącym wątkiem.

przez Anna R. 25 sty 2011, 21:55
Seronil z Edronaxem lub Seronil z olanzapiną dobrze dzialają na napęd i motywację. Mnie osobiście dobrze aktywowało tez połączenie Lerivonu z Anafranilem.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg