Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Zoloft

przez Michuj 19 sty 2011, 20:27
U mnie przełom nastąpił dopiero po dołożeniu TLPD do SSRI. Skok był duży. Później już tylko zamieniłem SSRI na lepszy.
Korba, Jak ma tylko jego książke to co ma pisać :P
Michuj

przez Zenonek 19 sty 2011, 20:30
Michuj,

No wlasnie kolejny przyklad.

Wpierw nie miales efektow, po dolozeniu Anafranilu pamietam, ze doslownie w tydzien zaczalesz szalec ze szczescia.

przez Michuj 19 sty 2011, 20:31
no tak się stało. nie ukrywam.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 19 sty 2011, 20:58
Tyle, ze nora nie wplywa praktycznie na nastroj.

Zatem pewnie chodzi o silnie dzialanie anafranilu na serotonine i dzialanie nie do konca okreslone (przeciez mechanizm dzialania TLPD nie jest do konca poznany, oprocz tego co jest wiadome).

TLPD sa dalece bardziej skuteczne na depresje od SSRI. To jest calkowicie podstawowa informacja.

przez Michuj 19 sty 2011, 20:59
Marek77, Tylko dlaczego, to co piszesz ni jak ma się do działania rzeczywistego. Teraz biorę samo paro i jest ekstra.
Michuj

przez Zenonek 19 sty 2011, 21:06
Michuj,

Anafranil bije na glowe wszystke SSRI razem wziete , jezeli chodzi o depresje i natrectwa, wiec mysle, ze pozwolil zeby Twoje neurotransmitery zaczely dzialac jak trza i teraz wystarczy tylko Paro zeby ten efekt utrzymac.

Anafranil to naprawde silny antydepresant.

PRzeciez tylko Amitryptylina , Imipramina i Fenelzyna wyciagaja jeszcze ludzi z naprawde ciezkich depresji z poczuciem calkowitego bezsensu zycia polaczanego z oslupieniem.

To inna liga lekow niz SSRI. W ogole nie ma porownania.

Tam gdzie SSRI wykazuja zerowa skutecznosc , TLPD czesto poprawiaja nastroj i dzialaja antylekowo.

SSRI/TLPD itp połączenia

przez Korba 19 sty 2011, 21:29
słuchajcie, proponuję załóżcie osobny temat na te dyskusje, bo w Indeksie Leków komentujemy działanie konkretnego leku.
albo najlepiej przenieście się do jakiegoś istniejącego już wątku, np. SSRI albo Połączenia leków.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Michuj 19 sty 2011, 21:32
An Zenonek, Nie do końca się z tym zgodzę, ponieważ Anafranil brałem tylko z 1,5 miesiąca może. Nie chciałem brać 2 antydepresantów i odstawiłem.
Marek77, Chociażby zbawienny wpływ dopaminy o którym niejednokrotnie mówiłeś. Pisałeś,że łączenie 2 SSRI jest bez zasadne - czyli wielu lekarzy bardzo się myli bo jest to praktyka dosyć powszechnie stosowana...

No i to gdybanie o neuroprzekaźnikach. Tak samo g. wiecie na ten temat jak współczesna psychiatria, skoro sertralina powinna mnie ładnie aktywizować a paroksetyna nie powinna się u mnie sprawdzić, a było dokładnie odwrotnie...I u wielu osób psychotropy działaja zupełnie inaczej do zamierzonego efektu.
Michuj

przez Zenonek 19 sty 2011, 21:41
Michuj,

Co ? Przeciez to calkowicie powszechny poglad, zgodni sa co do tego praktycznie wszyscy lekarze, ze TLPD sa znacznie skuteczniejsze na prawdziwe, ciezkie depresje i nerwice. Zwlaszcza wtedy jesli SSRI nie dzialaja w ogole. To o czyms swiadczy.

NAtomiast zgadzam sie, ze pieprzenie o neuroprzekaznikach nie ma wiekszego sensu, zwlaszcza w przypadku TLPD, gdyz wyraznie jest powiedziane, ze poza mechanizm nie jest poznany (poza tym co wiadomo), wiec pewnie dlatego leki te sa takie skuteczne.

Co do SSRI, mnie tez Zoloft w ogole nie aktywizuje. Ani nawet nie dziala :lol:

przez Michuj 19 sty 2011, 21:47
Więc na co czekasz. Leki bijące na głowę Zoloft czekaja :lol:
Michuj

przez Zenonek 19 sty 2011, 21:51
Michuj,

Moj stan nie jest na tyle powazny. TLPD to nie przelewki ani nie cukierki. To sa naprawde mocne leki, otumaniajace i zmieniajace emocje.

Wole probowac lajtowe leki SSRI.

Mozesz sobie przeczytac wszedzie, w kazdym podreczniku jest jasno powiedziane, ze TLPD sa to najskuteczniejsze leki na ciezkie i przewlekle depresje, wiec jak nie wierzysz , to droga wolna. Literatury nie brakuje.

Przy naprawde powaznych depresjach sa nawet lekami z wyboru.
Ostatnio edytowano 19 sty 2011, 21:55 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez Zenonek 19 sty 2011, 21:58
Marek77,

Oczywiscie sa toksyczne, czasami nawet bardzo. Dodatkowo otumaniaja, zmniejszaja afekt i zmieniaja emocje, ale dlatego sa tak skuteczne.

Oczywiscie toksyczne sa w dawkach terapeutycznych, czyli 150-200 mg ++.

Jednak czasami pomgaja juz w malych dawkach.

przez Michuj 19 sty 2011, 22:00
Powiedziało dwóch, co mają najwybitniejsze osiągnięcia w leczeniu sertraliną :mrgreen:
Michuj

Re: SSRI/TLPD itp połączenia

przez Korba 19 sty 2011, 22:13
następnym razem raczcie zwrócić uwagę na to, co się do Was pisze i się o coś prosi. dziękuję.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg