Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Witam, Czy ktoś z was łączył wellbutrin z SSRI ?

przez montechristo 17 sty 2011, 19:08
ckmisiek napisał(a):Czesc Wam, dzisiaj postanowiłem dołączyć do forum.

Dwa miesiące temu lekarz zdiagnozował u mnie nerwicę oraz depresję. Od dwóch miesięcy stosuje również lek, który mi przepisał, Mozarin (escitalopranum). Po raz pierwszy od momentu stosowania poczułem w miarę pozytywne (pierwszy miesiąc na leku to istna katorga) efekty t.j. poprawa samopoczucia, zmniejszenie napięcia i lęku, no i zacząłem dostrzegać kolory otaczającego mnie świata. Ale lek nie zadziałał u mnie na poprawę koncentracji oraz chęć do działania. Zatem dzisiaj po rozmowie z lekarzem, przepisał mi on dodatkowo wellbutrin. Interesuje mnie czy ktoś z was łączył wellbutrin z ssri i jak wyszło mu na zdrowie to połączenie.
Jeśli temat taki został już skierowany gdzie indziej, to proszę o przelinkowanie mnie do odpowiednich postów :o .

Ja łącze Wellbutrin z Trittico(trazadon) co prawda to nie typowy SSRI ale ta kombinacja jest niezła.

przez dogomaniaczka 17 sty 2011, 19:12
ckmisiek, może tu coś znajdziesz : wellbutrin-t10997.html ?:)
dogomaniaczka

przez ckmisiek 17 sty 2011, 19:19
Montechristo, rozumiem, ze kombinacja się opłaciła :) a który zacząłeś stosować jako pierwszy jeśli można wiedzieć ? Kurde, dopiero co mi przeszły efekty uboczne po mozarinie i nie wiem czy jestem gotowy na następne. A z tego co mówił doktorek mogą się one potęgować przy zażywaniu dwóch leków. Będę bardzo wdzięczny za info, jak u Ciebie wyglądało na początku połączenie dwóch leków. Wiadomo, ze każdy reaguje inaczej na leki, ale chciałbym mieć ogólne rozeznanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 17 sty 2011, 19:32
ckmisiek napisał(a):Montechristo, rozumiem, ze kombinacja się opłaciła :) a który zacząłeś stosować jako pierwszy jeśli można wiedzieć ? Kurde, dopiero co mi przeszły efekty uboczne po mozarinie i nie wiem czy jestem gotowy na następne. A z tego co mówił doktorek mogą się one potęgować przy zażywaniu dwóch leków. Będę bardzo wdzięczny za info, jak u Ciebie wyglądało na początku połączenie dwóch leków. Wiadomo, ze każdy reaguje inaczej na leki, ale chciałbym mieć ogólne rozeznanie.

Ja lecę na Trittico 14 miesiąc wyprowadził mnie mozna powiedzieć z depresji ale połamał libido i nie dawał zadowolenia, i motywacji.
Od 4 dni biorę Wella i od 1 tabletki jestem doprowadzony do ,,pionu" mam power, motywacje, lepiej myślę, organizuję jest ok.

przez Anna Maria 17 sty 2011, 19:39
moim zdanie,podstawa zasada w leczeniu to zaufać swojemu lekarzowi ;)

kombinacje są bardzo dobre,sama biorę ssri,Mirtor,przeciwlękowe,stabilizator i aktywizujące-te leki wzajemnie się uzupełniają
Anna Maria

przez ckmisiek 17 sty 2011, 20:09
hmm, no to pozostaje mi spróbować wella i poczekać na efekty.
Dominika92 - dzieki za linka, rzeczywiscie temat, został obszernie poruszony:)
Montechristo, a jak jest u Ciebie z dostępnością wella ? wellbutrin-t10997.html pod tym linkiem piszą, ze jest problem z dostępnoscią leku.
Jutro ida go odebrac do apteki i sie musze dokladnie wypytac czy nie zamierzaja go wycofac czy cos.

przez montechristo 17 sty 2011, 20:15
ckmisiek napisał(a):hmm, no to pozostaje mi spróbować wella i poczekać na efekty.
Dominika92 - dzieki za linka, rzeczywiscie temat, został obszernie poruszony:)
Montechristo, a jak jest u Ciebie z dostępnością wella ? wellbutrin-t10997.html pod tym linkiem piszą, ze jest problem z dostępnoscią leku.
Jutro ida go odebrac do apteki i sie musze dokladnie wypytac czy nie zamierzaja go wycofac czy cos.

Ja dziś jezdziłem cały dzień po Wawie...i dostałem 2 z rezerwy dla kogos kto nie odbierał. I już w tej aptece go nie będzie.
Ciężko powiedziec co się dzieje...

Re: Zoloft

przez Anna R. 19 sty 2011, 13:02
Możliwe, ze powinnam to przeczekać, ale pojawiły się tak silne lęki, ze żaden wspomagacz nie był w stanie ich zagłuszyć i po prostu po paru dniach dałam sobie spokój. Teraz na fluoksetynie jest w porządku z nastrojem i napędem. Nie ma tez uczucia niepokoju i poddenerwowania.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 19 sty 2011, 13:30
LonLuvois,

Zaq sie leczy bezskutecznie od 10 lat. Przerabial wiele antydepresantow , wlaczajac w to 300 mg Wenlafaksyny.

W jego przypadku pozostaje kombinowanie z wysokimi dawkami albo TLPD lub Cymbalta, Ixel...

[Dodane po edycji:]

Marek77,

20 dni i nie ma poprawy ?

Poczekaj jeszcze 1-2 tygodnie na 100 mg i wtedy ewentualnie dodaj drugi SSRI np Fluoksetyne.

Co myslisz o wlaczeniu drugiego SSRI ? Chyba lepsze to niz branie duzych dawek?

przez LonLuvois 19 sty 2011, 14:14
LonLuvois,

Zaq sie leczy bezskutecznie od 10 lat. Przerabial wiele antydepresantow , wlaczajac w to 300 mg Wenlafaksyny.

Ale na co? Depresja czy nerwice jakieś?

przez Zenonek 19 sty 2011, 14:19
LonLuvois,

Z tego co mowil to przewlekla depresja, nerwica, ale najlepiej pogadaj z nim, bo przeciez glupio mi tak pisac za niego.

przez LonLuvois 19 sty 2011, 14:40
Na depresję to chyba bardziej paroksetyna by działała, a jak nie to TLPD.

przez Anna R. 19 sty 2011, 15:10
Zenonek, ja tez uważam, ze lepiej podnosić dawkę, jeśli się da, niż brać dwa SSRI. Osobiście bałabym się zespołu serotoninowego.
Jak już łączyć, to leki o odmiennym mechanizmie działania.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 19 sty 2011, 15:29
Coz, tylko z tym zwiekszaniem dawki to roznie bywa...Jedni reaguja na to dobrze, drudzy w ogole nie reaguja na wieksze dawki...

2x SSRI naraz to na pewno efektywniejsza kuracja.

Efektu serotoninowego nie ma co sie obawiac.

Zaq bral naraz 20 mg Esci + 150 Sertry czy tam Esci + 200 Wenli lub 40 mg Esci i lajt.

SSRI sa to bezpieczne leki.

Sortuj wg