Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Interakcje lekowe -sprawdź sam!!!

przez Wujek_Dobra_Rada 19 gru 2010, 12:22
dobre to:)
Wujek_Dobra_Rada

Re: Symbyax

przez Dave38 20 gru 2010, 11:08
Cześć Mattej !

Po świętach zaczynam brać olanzapinę z wenlafaksyną lub fluoksetyną . Możesz mi powiedzieć czego mogę się spodziewć i czy w Twoim przypadku są to trafione leki . Będę brał prawdopodobnie Symbyax i Zyprexy , jakie ty bierzesz w jakich dawkach , jak z efektami ubocznymi , dzięki z góry za odpowiedź Kamil
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Mianseryna / Mirtazapina + SSRI

przez wieczko 21 gru 2010, 15:47
tak? nie?
ktoś tak jadł? efekty?

sęk w tym, że rzekomo są to leki o działaniu przeciw serotoninowym (stąd ten apetyt itd), więc jak ma się do tego ssri?
działanie wyjdzie na +/-/0 ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Mianseryna / Mirtazapina + SSRI

przez miko84 21 gru 2010, 20:10
Te leki blokują "złe" receptory 5-ht2, które są odpowiedzialne na lęk. Główne działanie antydepresyjne SSRI to agonizm 5-ht1a, którego mianseryna/mirtazapina nie dotyka.
miko84

Re: Połączenia leków.

przez wieczko 21 gru 2010, 22:57
Czyli można łączyć i wszystko fajno? ;o

Re: Połączenia leków.

przez Wujek_Dobra_Rada 21 gru 2010, 23:32
i wszytsko fajno.
Wujek_Dobra_Rada

przez Mattej 24 gru 2010, 16:45
Dave38, biorę olanzapinę 5 mg i paroksetynę 20 mg. Przy tych lekach zauważam spore wyciszenie i mam lepszy sen. Poprawiło się też trochę myślenie i dystans do samego siebie. Zmalały lęki i natrętne myśli/czynności. A z negatywów - spłycenie uczuciowości, tak jakby nie do końca docierały wyższe emocje, ale to pod pewnym względem też dobrze.
A napisz jeszcze z czym masz problem, fluoksetyna może działać prolękowo.

SANZA (Olanzapina-Zalasta,Zolafren,Zyprexa)

przez Bartolomeo 25 gru 2010, 18:48
Psychiatra przepisał mi tą nowość jako lek zmniejszający napięcie.
Na razie poza ogromną sennością żadnych objawów niepożądanych, co do pozytywów - trochę zmniejsza stres.
Czy ktoś jeszcze miał do czynienia z tym lekiem? Teraz biorę go jeszcze z Anafranilem i Depakiną Chrono
"Pan myśli, że Panu uda się kogoś wzruszyć? Biedny głupcze. Dzisiaj żadne ludzkie cierpienie nie ma formatu. Miłość. Ból. Zazdrość. Nadzieja. To suche patyczki: można je przesadzać, lecz na żadnym z nich nie zakwitnie już nic zielonego."

Re: Sanza (Olanzapinum)

przez Limara 25 gru 2010, 19:10
Witaj,

biore Zyprexa (Olanzapin) i moge stwierdzic, ze moja waga znacznie podniosla sie do gory (7 Kilo).

przez Anna R. 25 gru 2010, 19:19
To to samo co Zyprexa, Zalasta, Zolafren i Olzapin. Brałam bardzo krótko, nie mogłam spać i miałam nieustanne uczucie głodu oraz ogromny apetyt.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Mattej 25 gru 2010, 22:22
Ech, co kolejny preparat olanzapiny, to nowy temat. Proponuję osobie uprawnionej do zebrania wszystkich olanzapin w jednym temacie, bo i tak nie ma wiele o tym leku informacji, a dodatkowo są porozrzucane.

przez Dave38 27 gru 2010, 11:58
Cześć , dzięki !

W skrócie : mój 4 ty epizod depresji od 2004 roku , dotychczas pomagał mi zoloft lecz tym razem ( od sierpnia niestety nie ) ani 50 mg ani 100g , miesiąc w połaczeniu z mitrazapiną , obecnie z wellbutrinem , przy 100 g nawet nasiliły się objawy ( męczyłem się 2 miechy sądząc ,że to skutki uboczne zwiększenia dawki ) . Zanim dopasowali mi zoloft 2007 rok próbowałem fevarin, lorafen ,efectin , rexetin , mokloxil - stan bez zmian a nawet gorszy . Czas więc na zmianę skoro zoloft tym razem nie działa . Moje główne objawy to standardy depresyjne przy czym dość mocny lęk i chroniczne zmęczenie , otępienie nie dają mi nawet w miare normalnie funkcjonować ( rodzina , własna firma ) , jedyny pozytyw to dobry sen . Lekarza mam dobrego i mam do niego zaufanie dziś mamy przedyskutować co dalej...... . Olanzapina jest neuroleptykiem - trochę się przestraszyłem czytając w jakich przypadkach się ją stosuje , fluoksetyny nigdy nie brałem więc może mi podpasuje . Dam jeszcze znać po wizycie . Pozdro
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez Mattej 27 gru 2010, 14:23
Nigdy nie miałem depresji jako takiej, u mnie to bardziej zaburzenia osobowości typu schizotypowego, ale też padły funkcje poznawcze, myślenie, kojarzenie, KONCENTRACJA UWAGI. Leki trochę pomagają, ale ostatnio jest pogorszenie - pewnie z uwagi na to, że zbliża się sesja, a ja nie mogę się uczyć, z ludźmi też niezbyt dobrze.

Witam, Czy ktoś z was łączył wellbutrin z SSRI ?

przez ckmisiek 17 sty 2011, 18:59
Czesc Wam, dzisiaj postanowiłem dołączyć do forum.

Dwa miesiące temu lekarz zdiagnozował u mnie nerwicę oraz depresję. Od dwóch miesięcy stosuje również lek, który mi przepisał, Mozarin (escitalopranum). Po raz pierwszy od momentu stosowania poczułem w miarę pozytywne (pierwszy miesiąc na leku to istna katorga) efekty t.j. poprawa samopoczucia, zmniejszenie napięcia i lęku, no i zacząłem dostrzegać kolory otaczającego mnie świata. Ale lek nie zadziałał u mnie na poprawę koncentracji oraz chęć do działania. Zatem dzisiaj po rozmowie z lekarzem, przepisał mi on dodatkowo wellbutrin. Interesuje mnie czy ktoś z was łączył wellbutrin z ssri i jak wyszło mu na zdrowie to połączenie.
Jeśli temat taki został już skierowany gdzie indziej, to proszę o przelinkowanie mnie do odpowiednich postów :o .

Sortuj wg