Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Seronil + fluaxol Czy to dobre połazceenie??

przez eewaa 23 lis 2010, 20:43
Cieszę się że ci pomogło to daje mi nadzieje ;):) a jakie miałaś skutki uboczne ? ja mam senność lekki ból głowy takie rozbicie w sobie na razie bardzo się boje dopiero biorę 3 dni .Mam taki mętlik w głowie. Czy to normalne?

[Dodane po edycji:]

czuje się taka ospała czy to minie? Proszę bardzo o pomoc bo sama nie wiem co robić chce mi się płakać ze nie mogę dać sobie z tym rady .

[Dodane po edycji:]

A wspaniale znaczy jak? Tak po prostu radośnie nie przejmowałaś się niczym?

przez Anna R. 23 lis 2010, 22:58
U mnie skutki uboczne były inne. Pojawiły się problemy z koncentracją , nie mogłam się na niczym skupić, czytać ani oglądać tv. Do tego akatyzacja. Nie byłam senna, wręcz przeciwnie pobudzona i nie miałam apetytu.
Niektórym chce się spać na początku brania, trzeba po prostu przeczekać, a mętlik w głowie się zdarza, to normalne ;)

Jak wspaniale się czułam? Hmmm... radosna, pełna energii i optymizmu, asertywna- znowu cieszyły mnie drobiazgi i życie po prostu. Sporo schudłam, o ile pamiętam. Fluoksetyna to dobry, bezpieczny lek- pomaga na natręctwa i inne nerwice, dodaje pewności siebie. U niektórych działa szybciej, u innych powoli i na pełen efekt terapeutyczny trzeba poczekać do dwóch miesięcy.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez eewaa 24 lis 2010, 11:08
A czy skutki uboczne minęły całkowicie ??? czułaś się jak przed braniem tych leków? czy mogłaby mi podać swoje GG? kurcze bardzo się boje i nie wiem co robić przepraszam że cie tak męcze ale jestem naprawde w "czarnej dziurze"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 24 lis 2010, 12:11
Skutki uboczne minęły po ok dwóch tygodniach, problemy ze skupieniem uwagi po ok. miesiacu.
Nie czułam się tak przed braniem, bo wtedy byłam w głębokiej depresji. Byłam sobą, może tylko nieco "nadenergiczna" ale to mi nie przeszkadzało ;)
Ten lek dobrze działa na napęd, pobudza i daje pozytywną energię.

Pół roku na fluoksetynie było super, dobrze ją wspominam. Mogę podać ci gg na priv, ale dziś wyjeżdżam i od jutra przez tydzień będę bywać w necie tylko okazyjnie, jeśli w ogóle.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Abilify 15m +cloranxen 10mg a prawo jazdy

przez myntay 28 lis 2010, 16:11
witam biore te leki i chciał bym zdobyć prawo jazdy czy "przejdę" lekarza czy okaże się niezdolnym do bycia kierowcą?

Re: Abilify 15m +cloranxen 10mg a prawo jazdy

przez El Chupacabra 28 lis 2010, 16:38
myntay napisał(a):witam biore te leki i chciał bym zdobyć prawo jazdy czy "przejdę" lekarza czy okaże się niezdolnym do bycia kierowcą?

Abilify - neuroleptyk, nie jest wskazany dla kierowcow, ale tez nie jest ujety w przepisach jako substancja o dzialaniu podobnym do alkoholu. Na upartego wiec mozna po tym jezdzic, chociaz nie jest to raczej dobry pomysl.

Cloranxen - benzodiazapina. Absolutnie nie wolno po tym prowadzic, przepisy traktuja te grupe lekow jak alkohol.

Osobna kwestia jest, czy sie przyznasz podczas badania do zazywania w/w lekow...

wola człowieka jest jego niebem

citabax 20 plus hypnogen

przez basia1978 01 gru 2010, 18:44
Witam, czy już ktoś, kto leczy się citabaxem próbował na noc hypnogen? Mam nerwicę lękową. Jednak mam opory, czy aby na pewno nie ma żadnych interakcji między tymi dwoma lekami. Proszę o odpowiedź, gdyż ciężko mi przeleżeć kolejną noc czując, że znów ten potworny lęk włazi mi na plecy...

Re: citabax 20 plus hypnogen

przez Wujek_Dobra_Rada 01 gru 2010, 18:50
Nie ma interakcji. Skąd masz Hypnogen? Tej nazwy handlowej z tego co wiem od dawna nie ma.
Wujek_Dobra_Rada

przez linka 01 gru 2010, 19:00
basia1978, :roll: a od kogo dostałaś ten lek? Chyba od psychiatry, wiec wiedział jaki bierzesz antydepresant, nie przepisałby leków kolidujących ze sobą. Poza tym poczytaj ulotki od obu leków - jeśli nie ma tam nic o przeciwwskazaniu łączenia tych dwóch substancji to można brać.

Ja tylko dodam, żeby uważać na hypnogen - to lek silnie uzależniający.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez basia1978 01 gru 2010, 19:04
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Nie ma interakcji. Skąd masz Hypnogen? Tej nazwy handlowej z tego co wiem od dawna nie ma.

hypnogen wciąż istnieje i ma się dobrze :)
linka napisał(a):basia1978, :roll: a od kogo dostałaś ten lek? Chyba od psychiatry, wiec wiedział jaki bierzesz antydepresant, nie przepisałby leków kolidujących ze sobą. Poza tym poczytaj ulotki od obu leków - jeśli nie ma tam nic o przeciwwskazaniu łączenia tych dwóch substancji to można brać.

Ja tylko dodam, żeby uważać na hypnogen - to lek silnie uzależniający.

wiem, że psychiatra wie najlepiej, jednak mimo wszystko mam obawy, że dostanę kuźla w nocy jak będę miała horrorowe sny lub coś w ten deseń :).
a dodam, że jestem strachajło jakich mało ;)

przez Wujek_Dobra_Rada 01 gru 2010, 19:09
Jakiś czas temu próbowałem kupić i nigdzie nie można było dostać. Mówili, że został wycofany. Przerzuciłem się na Polsen.
Wujek_Dobra_Rada

przez basia1978 01 gru 2010, 19:13
czasem brałam hypnogen, bo dobrze się po nim śpi i rano wstaję świeżynka, a nie zamulona jak po innych lekach. nic mi nie wiadomo,żeby został wycofany. chyba,że u mnie na wsi sprzedają resztki ,które zastały w aptekach. :)

przez Wujek_Dobra_Rada 01 gru 2010, 19:19
Chyba resztki to są;)
Wujek_Dobra_Rada

Re: Zyprexa

przez Mattej 08 gru 2010, 09:54
Biorę tego leku 2x 10mg dziennie. Maxymalna dawka w warunkach ambulatoryjnych. Działa bardzo dobrze na objawy wytwórcze. Powoduje co prawda lekką akatyzję, ale z doświadczenia wiem, że to minie z czasem.

Sortuj wg