Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Brał ktoś Alprox z takim zestawem leków???

przez autumnal depression 12 paź 2010, 22:58
cytrynka84, Dzieki za odpowiedz ;) dziś wziąłem doraźnie pierwszy raz jak puściły mi nerwy i zacząłem nie panować nad sobą, po jakiś 25 minutach lek zaczął działać, uspokoiłem się i wyluzowałem, mam nadzieje że zawsze tak zadziała :smile:
Alprox 1mg
Trittico Cr 75mg
Promazin 100mg
Tegretol CR 800mg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...stracić można tak łatwo-odejść można tak prosto, można w ogóle nie żyć-czas zabija wątpliwości...

Bupropion, Ropinirol, Pramipeksol ? - Anhedonia

przez zaqzax 18 paź 2010, 17:33
Nie mam juz sily nic robic, Lexapro i Venlectine dobrze hamują mój lęk,
ale depresja jest teraz inna, mniej smutku a wiecej pustki, totalnej czarnej
pustki, zero motywacji, tylko bym lezal, z nikim nie chce mi sie gadac ani
spotykac, nic mnie nie interesuje, nic mnie nie bawi, nie jestem w stanie
nic robic bo wszystko mnie irytuje przez uczucie totalnej jałowości.

Myślałem o czymś działającym na dopamine, Wellbutrin czy moze Requip
czy moze cos innego, sam juz nie wiem, komus pomogl na taki problem
ktorys z tych lekow ? Sam nie wiem z ktorego leku skorzystac, bo ja juz
chwytam sie czegokolwiek.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Bupropion, Ropinirol, Pramipeksol ? - Anhedonia

przez Jednakowoż 18 paź 2010, 17:54
Z tego co wiem Wellbutrin działa słabo na dopaminę, bardziej na noradrenalinę - znaczy może i napęd, ale raczej taki nerwowy, jeśli wiesz, co chcę powiedzieć.

Solian? Podobno w niewielkich dawkach bardzo dobrze podnosi poziom dopaminy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 18 paź 2010, 21:42
Sprobuj Requip - czyste dzialanie dopaminergiczne. Bedziesz wiedzial czy warto uderzac w dopamine.

wola człowieka jest jego niebem

przez nnn 19 paź 2010, 07:30
niektórzy z was to już chyba powinni otrzymać dyplomy lekarskie...
nnn

przez Mattej 19 paź 2010, 10:12
Z tego co mi wiadomo Anafranil działa na depresję z melancholią. Może jakiś trójpierścieniowy antydepresant? Albo moklobemid, z tym że jego nie można łączyć z innymi antydepresantami?

przez El Chupacabra 19 paź 2010, 19:23
nnn napisał(a):niektórzy z was to już chyba powinni otrzymać dyplomy lekarskie...

hehe, tez tak mysle :)

wola człowieka jest jego niebem

przez kuzyn 19 paź 2010, 20:43
a ten trivastal czym róźni się od ropiniroli, do których się uprzedziłem przez to, że obniżają ciśnienie krwi
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Speridan + Valprolek

przez Liz_Vicious 19 paź 2010, 21:41
Biorę aktualnie Speridan (1 mg) rano i wieczorem oraz Valprolek 300 mg na noc.
Nie wiem czemu ale cały czas czuję się śpiąca, jak wstaję rano to normalnie się przewracam, w szkole zasypiam, a czasami jak położę się o 18 to śpię do 7 rano i nadal brak mi snu...
Lekarz nie może/ nie chce zmniejszyć mi już dawki, a też nie chcę mu mówić, że źle się po nich czuję, bo zaraz przepisze mi haloperidol po którym totalnie zachowuję się jak zombie :/
Myślicie, ze tak powinno być? Ciężko mi tą senność pogodzić z moimi zajęciami, no ale jeśli to może mi pomóc to będę dalej zażywać...
Miłość jest materią natury, którą wyobraźnia ozdobiła koronką...

przez miko84 20 paź 2010, 16:24
Hej zaqzax. Brałem i wellbutrin i ropinirol. Powiem Ci tak: jeśli rzeczywiście problemem u Ciebie jest dopamina (a pewnie tak, bo dopamina to motywacja, często przy braniu leków serotoninowych motywacja spada...taka depresja to nic dobrego), to w sumie mógłbyś spróbować 4 leków, które brałem a które miały u mnie działanie:

-wellbutrin - rzeczywiście silniej działa na noradrenalinę, więc jeśli Twoim problemem jest dodatkowo lęk i nerwica to ten lek może Ci na początku pogorszyć te objawy. Trzeba go brać ponad miesiąc żeby stwierdzić, czy rzeczywiście działa. U mnie były momenty po dłuższym stosowaniu, że czułem jego działanie - o dziwo mnie uspokajał.

-ropinirol - agonista dopaminy - dobry lek u osób z nadaktywną noradrenaliną - przez agonizm recepotrów dopaminowych zmniejsza jej wyrzuty, co skutkuje u niektórych (np u mnie) działaniem uspokajającym. Najlepiej działał u mnie w mniejszych dawkach (do 1 mg na dzień), najlepiej na noc. Na następny dzień od rana czułem silniejszą motywację i energię do działania. Działał pozytywnie na anhedonię, czyli niemożność rzerpania przyjemności z rzeczy codziennych i miłych.

-selegilina - lek blokuje enzym maob, przez co mamy więcej dopaminy. Działał trochę podobnie do wellbutrinu, także silnie na noradrenalinę.

-leki antycholinergiczne - przez zablokowanie acetylocholiny powodują zwiększone uwalnianie dopaminy. To działanie mają starsze leki antydepresyjne, np doxepin czy amitryptylina (ta najsilniej). Są też "czyste" leki antycholinergiczne (bez innych sedatywnych dodatków stosowanych w tych antydepresyjnych, np bez blokowania receptorów histaminy - te najsilniej działają otępiająco i nasennie, niektórzy tego nie potrzebuję) - np ditropan. Jest to lek stosowany w zbyt częstym oddawaniu moczu. Blokowanie receptorów acetylcholiny może mieć dużo efektów ubocznych których niektórzy nie wytrzymują - suchość w ustach, zaparcia itp. Wydaje mi się, że branie leku antycholinergicznego bardzo potęguje działanie wszystkich leków dopaminowych.

Miałem okres świetnego samopoczucia i działania tych leków. Problem w tym, że nie wiem do końca którego leku było to działanie :)
miko84

Elicea+fluanxol

przez nervka 21 paź 2010, 19:46
Czy ktoś z Was,biorąc fluanxol plus elicea = nie może usiedzieć w miejscu?nie moze sie skupic np.na czytaniu?a jednocześnie czuje zmęczenie,i małą niechęć do wielu kwestii? Odnoszę wrażenie,że na lęki super pomaga-ale napęd życiowy obniża.Może to tylko moje odczucia,stąd moje pytanie do Was?. :uklon:

Re: Elicea+fluanxol

przez zaqzax 21 paź 2010, 20:16
nervka napisał(a):Czy ktoś z Was,biorąc fluanxol plus elicea = nie może usiedzieć w miejscu?nie moze sie skupic np.na czytaniu?a jednocześnie czuje zmęczenie,i małą niechęć do wielu kwestii? Odnoszę wrażenie,że na lęki super pomaga-ale napęd życiowy obniża.Może to tylko moje odczucia,stąd moje pytanie do Was?. :uklon:

brałem, po jakimś czasie fluanxol nieprzyjemnie mnie pobudzał, miałem napięte miesnie nog, taka jakby akatyzja,
czyli podobnie do tego co opisujesz, chociaz nie pamietam by mnie zbytnio męczył, ten lek to takie niewiadomo co,
jednym pomaga, innym nie, niektorzy czuja po nim akatyzje tak jak ja.

lek ten nalezy odstawic po 10 dniach jesli efekt nie jest dobry, tak jest napisane w ulotce,
wiec sama zadecyduj.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Moolik 21 paź 2010, 20:54
czy sam fluanaxol pomaga na stany lekowe takie jak np fobia społeczna??
Moolik

przez nervka 21 paź 2010, 21:57
nie wiem czy sam lek pomaga na fobie- predzej jakis antydepresant.Sama nie odstawiam zadnych leków.Nie nalezy tego robic to raz,a dwa pomaga na lęki to fakt,jak żaden dotąd.DZIEKUJE ZA ODP :uklon:

Sortuj wg