Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: trittico cr + perazin + mirzaten

przez cytrynka84 28 sie 2010, 15:17
Alfons,,nie bierzesz tez z tego co piszesz Mirzatenu,a to tezma wplyw na rezultat leczenia,nie chcialam pouczac nawracac,jesli to tak zabrzmialo to przepraszam
Co do pernazyny to Cie rozumiem ,skutki uboczne,wiec mala dawka,nie bralam neuroleptykow,pytalam lekarza o neuroleptyk nasennie,mowil ,ze nie ,akurat u mnie,mam zaburzenia koncentracji i caly dzien bym po tym spala,chodzilo o inny duzo silniejszy neuroleptyk (Tisercin)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Re: sertralina+trazodon (asertin+trittico CR )

przez gocha_3 29 sie 2010, 21:13
Hej.
Jestem tu nowa..
nie chce mi się czytać wszystkich postów, a mam kilka pytań, więc mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Prawie miesiąc temu byłam u psychiatry i od tego czasu biorę Asertin 50.
Zdecydowałam się na lekarza, bo od ok roku nie potrafię cieszyć się życiem, a w ostatnim czasie mój stan zdecydowanie się pogorszył...
No ale mniejsza o to, nie będę was teraz zanudzać..

Mam kilka wątpliwości odnośnie leku.
Na początku męczyła mnie bezsenność,,, ale na szczęście już praktycznie minęła i udaje mi się spokojnie przespać 6-8 godzin.
Zaczynałam od połowy tabletki; przez pierwsze dni bolała mnie głowa, miałam lekkie mdłości.. po przejściu na całą tabletkę
przez jakieś trzy dni czułam się - nie przesadzam - rewelacyjnie... chciało mi się wychodzić z domu, rozmawiać z ludźmi...
było naprawdę fajnie.... No ale to oczywiście minęło... Później było po prostu nijak... a teraz , od kilku dni czuję się bardzo dziwnie..
tzn. po pierwsze totalnie nie mogę się na niczym skupić - nawet jak siedzę przy komputerze nerwowo poruszam nogą,
dodam, że mam jeszcze wakacje i na szczęście nic konkretnego nie muszę robić... ale to też mnie martwi - całe dnie w zasadzie nic nie robię...
nie chce mi się wychodzić z domu,...czasem czuję się jakoś nieswojo, jakbym patrzyła na siebie z boku... :/
Ale najgorsze jest to, że na samą myśl o spotkaniu ze znajmomymi robi mi się jakoś dziwnie..nie mam na to kompletnie ochoty, wręcz mnie odrzuca jak sobie
pomyślę, żebym miała z kimś rozmawiać... czy to jest normalne? czy ktoś z was też ma coś takiego??

bardzo proszę o odpowiedź, bo zaczynam sie martwić :/

pozdrawiam wszystkich :)

Re: połączenia leków

przez eewaa 08 wrz 2010, 17:03
Hej ja właśnie biorę drugi dzień seronil + fluanxol czuje się senna ,boli mnie głowa ale ogólnie nie mogę narzekać bo da się wytrzymać.Boje się że jednak to leczenie nie da rezultatów już łykałam citalopram ale po nim całe dnie spałam .Ogólnie boje się tych leków i skutków ubocznych Czy ktoś kto brał te leki moze ze mna o nich porozmawiac?? Kiedy one zaczną dzialac?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seroxat+Efectin?

przez tomek28100 17 wrz 2010, 09:30
Bylem wczoraj u lekarza i zmiana lekow na seroxat,atrax i convulex.
Tylko dziwi mnie ze lekarz nie kazal calkowicie odstawic efectinu tylko zmniejszyc dawke do 37,5 i brac razem z seroxatem.
Seroxat rano 10mg a efectin 37,5mg na wieczor atrax doraznie w razie nerwow.
Niewiem czy mozna laczyc te leki? czy nie wystapi zespol seroteninowy.
Convulex podobno dziala na gaba i dziala cos jak benzo czyli uspokaja jest to prawda?

Re: Seroxat+Efectin?

przez Zenonek 17 wrz 2010, 09:57
tomek28100,

No lekarza masz raczej dobrego, bo dal Ci dobry zestaw - Efectin silny antyderpesant ,ale moze powodowac nerwowosc, Seroxat- bdb antydepresant z dzialaniem uspokajajacym. Dobry zestaw.

Nie masz co sie obawiac zespolu serotoninowego.

Re: Seroxat+Efectin?

przez aree1987 17 wrz 2010, 12:27
Ja bym obstawiał raczej seroxat+wellbutrin albo seroxat+selegilina.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

czy jest sens laczyc 2 leki ssri??

przez zagubiony83 21 wrz 2010, 12:28
witam lekarz przypisal mi do mojej kuracji drugi lek ssri , wczesniej bralem escytalopram a teraz dopisal mi do tego fluoksetyne , czy to ma sens laczyc 2 leki ktore dzialaja na serotinone?? nie lepiej isc na dopamine albo noradrenaline jesli nie dzialal pierwszy lek na serotonine?
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

Re: czy jest sens laczyc 2 leki ssri??

przez Zenonek 21 wrz 2010, 12:31
zagubiony83,

Escitalopram ma dzialanie rownowazace a Prozac dobrze podnosi nastroj. To, ze sa oba na serotonine to nic zlego, na wiele osob dany SSRI nie dziala a inny robi furore.

Lekarz Ci to przypisal, on bierze za to odpowiedzialnosc. Lykaj i bedzie dobrze.

przez zagubiony83 21 wrz 2010, 12:52
no to lykamy dzis 1 dzien pewnie pierwsze 2 tyg project zombie i lezenie i myslenie o samobojstwie...
EFECTIN ER-300 mg
WELLBUTRIN XR -150mg
MIRZATEN -45 mg
DEPAKINE CHROMO -1800mg

przez noowy6 21 wrz 2010, 18:39
Ja jadę 20 mg paroksetyny i 100mg seratraliny.
"Żyj szybko, umieraj młodo"

połączenie leków trittico i lexapro

przez michałek 21 wrz 2010, 23:10
Obecnie zażywam lorafen i lexapro. Mam nieco zmodyfikowane leki na mniejsze dawki lorafenu i nowy lek trittioco wieczorem, ale słyszałem że warto wziąć również lexapro rano. Czy jest mozliwa taka kombinacja lekków?
Cierpię na bezsenność, do której po 3 latach przypolątały się stany lękowe, ale odpuściły dzięki właśnie lexapro.

michałek

Re: połączenie leków trittico i lexapro

przez cytrynka84 21 wrz 2010, 23:39
Moja opinia,nie chce podwazac opini Twojego lekarzaTritico na zmniejszenie dawki lorafenu,chyba jest za slabe i samo sobie raczej nie poradzi Moze zoloft,asentra,asertin(ogolnie sertralina)+ tritico lexapro tez moze byc.na mnie citalopramnie dziala,a lexapro to podobny lek(escitalopram),mowie o sobie i opiniach na tym forum,poczytaj zanim sie zdecydujesz na lex.
Moze jakis neuroleptykw b.malych dawkach wlasnie na dobry sen
To tylko moje zdanie i sugestie,najlepiej lekarz psychiatra,bedzie wiedzial,co robic,jak Ci pomoc,jesli sie z lekarzem nie dogadujesz to zmien doktora,ja zmienilam i jest ok chyba,trudno ocenic bylam pare razy,na pewno lepiej niz u poprzedniego lekarza.

Re: połączenie leków trittico i lexapro

przez michałek 21 wrz 2010, 23:53
cytrynka84,
Dzięki za wpis. Zamiennie lekarz ustalił mi mirzaten, ale słyszałem wiele uwag krytycznych na temat tego leku w postaci np. bardzo szybkiego przybierania na wadze i zatrzymywania wody w organizmie, co kojarzy mi się z opuchlizną i dobrym początkiem do nabycia nadciśnienia. Jeśli tak to jeszcze tego by mi brakowało.
Pozdrawiam: michałek

[Dodane po edycji:]

Dzięki za wpis. Zamiennie lekarz ustalił mi mirzaten, ale słyszałem wiele uwag krytycznych na temat tego leku w postaci np. bardzo szybkiego przybierania na wadze i zatrzymywania wody w organizmie, co kojarzy mi się z opuchlizną i dobrym początkiem do nabycia nadciśnienia. Jeśli tak to jeszcze tego by mi brakowało.
Pozdrawiam: michałek

przez Zenonek 22 wrz 2010, 18:46
noowy6 napisał(a):Ja jadę 20 mg paroksetyny i 100mg seratraliny.

i jak efekty ?

Sortuj wg