Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Fluoksetyna + fluanxol

przez Pyritie 06 maja 2010, 13:02
Jeśli seronil aktywizuje, pobudza do życia, działa antydepresyjnie to po co mam brać neuroleptyk jeśli ma takie same działanie. Nie można było mi dać większą dawkę seronilu?
Pyritie

Re: Zyprexa

przez Mattej 09 maja 2010, 18:09
linka napisał(a):
julijanka napisał(a): wiem z doświadczenia że dla pacjenta nie jest wszystko jedno czy zażywa
Zyprexę czy np. Zalastę.

Wiesz na swoim przykładzie....więc nie uogólniaj....

Z mojego doświadczenia również wynika, że Zyprexa jest lepsza od np. Zalasty. Mój lekarz powiedział, że po wycofaniu Zyprexy z rynku polskiego (był taki okres) pacjenci szpitalni musieli przyjmować znacznie większe dawki leków generycznych w celu złagodzenia objawów choroby.

Re: Fluoksetyna + fluanxol

przez Mattej 14 maja 2010, 08:34
Seronil podnosi poziom serotoniny, a Fluanksol w małych dawkach poziom dopaminy. Fakt, obydwa leki działają aktywizująco, widocznie lekarz uznał, że potrzebujesz takiego "kopa".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Fluoksetyna + fluanxol

przez Pyritie 14 maja 2010, 15:21
Jakie będą objawy przypływu dopaminy?
Pyritie

Re: Zyprexa

przez agatta 15 cze 2010, 14:45
Witam
Moj ojciec jest chory.
Brał ZYPREXĘ jakiś czas, natomiast obecnie lekarz przepisał mu inny lek.
W związku z powyższym mam do odsprzedania wcześniej zakupiony przez niego (za granicą) lek.
Pozdrawiam
Proszę o kontakt na forum-szczegóły na mailu

trittco a leviron

przez arci 05 lip 2010, 18:53
witam mam pytanie czy można łączyć trittico cr z levironem??Jako lek na bezsenność?

Re: trittco a leviron

przez linka 05 lip 2010, 19:00
arci, a co powiedział pan doktor jak ci przepisywał receptę na ten lek?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez El Chupacabra 05 lip 2010, 20:26
arci napisał(a):witam mam pytanie czy można łączyć trittico cr z levironem??Jako lek na bezsenność?

Mozna - ja tak bralem. Samemu jednak tego nie rob, musi byc zgoda lekarza.

wola człowieka jest jego niebem

przez tomek33 06 lip 2010, 12:55
Leki przeciwdepresyjne nie służą do leczenia bezsenności, a depresji. Nie rozumiem też, dlaczego miałbyś łączyć dwa leki o działaniu sedatywnym; czy tego samego efektu nie mozna osiągnac za pomoca wyższej dawki jednego leku?

Re: jakie inne leki bierzecie w terapii łączonej z olanzapiną?

przez Valeria 15 sie 2010, 21:58
ja biore seronil 20 mg.(f),spamilan w razie lęku a wrazie hardcora afobam.

trittico cr + perazin + mirzaten

przez Alfons 27 sie 2010, 16:30
Witam lekarz przepisał mi obecnie zestaw na nerwice natręctw trittico cr 300 mg + perazin 200 mg + mirzaten 15 mg .
Chciałbym wiedzieć czy komuś na forum pomógł taki zestaw na nerwcie. Zestawik biorę od 5 tygodni. Nie czuje istotnej poprawy tylko efekty uboczne. Lek trittico został mi przpisany poniewaz na leki z grupy SSRI miałem silne stany bólowe w obrębie narządów płciowych łącznie z uszkodzeniami (Fevarin) SNRI tez nie były lepsze. perazinu biore tylko 50 mg .Boje sie o efekty uboczne. mirzaten dostałem na lepszy sen . W zasadzie nie biore mirzatenu bo po trittico dobrze spie. Mimo ciągłych zmian leków wciąż mam stany bólowe. Mój lekarz raczej lekceważy mój ból. Czy są jakies skuteczne leki na ten rodzaj bólu? Może państwo mi pomogą. Może ktoś na forum zna dobrego leakrza w Warszawie? Pozdrawiam Piotr

Re: trittico cr + perazin + mirzaten

przez El Chupacabra 27 sie 2010, 21:47
Nie bierzesz jednego z lekarstw, wiec caly plan lekarza mogl dac w leb. Trudno cos wiecej powiedziec.

Trittico to tez SNRI, sam go biore i nic mi nie wiadomo o tym zeby w jakis istotny sposob wplywal na NN.

Pierwszy raz spotykam sie z bolami w obrebie narzadow plciowych po lekach - skonsultuj to z urologiem, bo wyglada niepokojaco.

przez Alfons 28 sie 2010, 00:40
nie biore perazyny w odpowieniej dawce bo efekty uboczne sa u mnie bardzo wyrażne. Czupacabra czy trittico na ciebie działa? w jakiej dawce bierzesz ten lek? Byłem u urologa , miałem robione badania usg wykazało uszkodzenia w obrębie ciał jamistych. Po odstawieniu leków nic mnie nie boli.

przez El Chupacabra 28 sie 2010, 12:08
Alfons napisał(a):nie biore perazyny w odpowieniej dawce bo efekty uboczne sa u mnie bardzo wyrażne. Czupacabra czy trittico na ciebie działa? w jakiej dawce bierzesz ten lek? Byłem u urologa , miałem robione badania usg wykazało uszkodzenia w obrębie ciał jamistych. Po odstawieniu leków nic mnie nie boli.

Biore 75 mg na dobe. Dziala to na mnie w ten sposob, ze lepiej spie, mam troche mniejsze lęki i troche lepszy nastroj, poprawia tez u mnie libido - nieduzo, ale jednak.

Uszkodzenia w obrebie cial jamistych nie musza wynikac z brania lekarstw ! To moze byc osobna sprawa, dlatego idz do urologa.

Sortuj wg