Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: jakie inne leki bierzecie w terapii łączonej z olanzapiną?

przez stefi 06 kwi 2010, 20:51
Ja bralam Lerivon ale przerwalam (bez wiedzy lekarza) ,czulam sie otepiala i senna nawet po miesiacu zazywania.
Dla mnie sa to narkotyki ,czasem niestety konieczne.
Lerivon dzialal na mnie jak "glupi Jas",mialam strasznie opozniony refleks i wszystko docieralo do mnie po minucie. :blabla:
Co ja teraz zrobie?Jak powiem to mojej psychiatrze ? :(

przez mariogangsta 13 kwi 2010, 09:15
W tej chwili biole Zalastę 5mg=olanzapina 5mg
Anafranil SR 75mg
Amitryptyline 25mg
Cloranxen 10mg
Promazin 100mg
Relanium 5mg
Propranolol WZF 10mg
Ten cały mix jakoś pozwala mi w miare funkcjonować- od bardzo niedawna biore olanzapine, także jeszcze zabardzo na temat tego leku nie mogę sie wypowiedzieć!

przez stefi 13 kwi 2010, 21:06
Bierzesz taka mieszankeTo juz lekomania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

stosowanie 2 ssri naraz

przez Shadowmere 14 kwi 2010, 09:28
Witajcie,mam do Was pytanie-czy komus z Was lekarz zalecil łykanie dwoch różnych leków z grupy ssri?Z tego co wiem,jest to rzadko zalecane ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.Jednak jezeli,ktos z Was otrzymal podobne zalecenia to bardzo prosze o podzielenie sie "wrażeniami"-jakie leki i w jakich dawkach łączycie i jak to sie sprawdza?Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Shadowmere

Re: stosowanie 2 ssri naraz

przez linka 14 kwi 2010, 10:00
Raczej ,chyba, żaden lekarz nie zdobyłby się na taką decyzję......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Shadowmere 14 kwi 2010, 10:15
linka, Żona mojego ojca dostala zalecenie-sertralina + fluoksetyna w ubiegłym roku,przyjmuje do dziś i ma się dobrze.Są więc lekarze,którzy podejmują takie decyzje:)
Shadowmere

przez majstero 14 kwi 2010, 11:40
Czytałem gdzieś (źródła teraz dokładnie nie podam, bo było to już jakiś czas temu),że jest możliwe połączenie 2 leków ssri. Było tam napisane, że dawki obu leków powinny być o około połowę mniejsze, niż wtedy gdy leki podawane są oddzielnie.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez Farrokh Bulsara 14 kwi 2010, 12:30
Różnica miedzy poszczególnymi SSRI wynika głównie z ich działania receptorowego (siła WZS jest w zasadzie nieistotna,gdyz mozna ja potencjalizować dawką) ..tak wiec łączenie dwóch róznych SSRI ma na celu rozszerzenie spectrum ich dodatkowego działania charakterystycznego dla poszczególnych substancji z tej grupy,a wiec np.:antagonizmu wzgledem receptora 5HT2( z SSRI ma taki potencjał jedynie fluoksetyna),wychwytu noradrenaliny (najsilniejsze w przypadku paroksetyny posród wszystkich SSRI) czy dopaminergicznego (w czym przoduje wsród wszystkich SSRI sertralina).

przez cytrynka84 14 kwi 2010, 14:34
Shadowmere,a wiesz może ,jakie dawki obu leków przyjmowała Osoba ,o której piszesz?
Jeśli oczywiście mogę spytać?

przez Shadowmere 14 kwi 2010, 18:42
20 asentry + 20 bioxetinu
Shadowmere

przez cytrynka84 14 kwi 2010, 19:13
Dzieki:)

przez Shadowmere 14 kwi 2010, 22:28
cytrynka84, prosz :105:
Shadowmere

olanzpina + klomipramina

przez Mattej 30 kwi 2010, 08:06
Dzień dobry,
Czy ktoś próbował połączenia klomipraminy (Anafranil) [75 mg] z olanzapina (Zalasta) [10 mg]?
Jeżeli tak, to z jakim skutkiem?

Karbamazepina a risperidon

przez Jednakowoż 30 kwi 2010, 08:48
Witajcie. Biorę od półtora miesiąca 1,5 mg Rispoleptu, na nadmiar nieopanowanych emocji, napięcie i powiedzmy element pt. "wszyscy na mnie patrzą" - ale natury raczej lękowej niż psychotycznej. Wczoraj dostałęm Tegretol 200 mg, żeby ustabilizować chwiejny nastrój - ale w ulotce Tegretolu przeczytałem, że zmniejsza działanie m. in. risperidonu. Nie mam teraz możliwości skontaktowania się z lekarzem, dlatego pytam tutaj - czy ktoś spotkał się z takim połączeniem i jak ono wyglądało?

Oczywiście mam nadzieję, że nic się nie stanie, że będę stabilniejszy, a Rispolept będzie działał jak wcześniej - ale pytam profilaktycznie :D

Sortuj wg