Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Zyprexa

przez julijanka 12 lut 2010, 18:51
Brałem ok. 10 lat Zyprexę i jej odpowiedniki i wiem z doświadczenia że dla pacjenta nie jest wszystko jedno czy zażywa
Zyprexę czy np. Zalastę. U mne Zyprexa łagodziła omamy dotykowe,pozwalając zasnąć. :mrgreen:
julijanka

Re: Zyprexa

przez linka 12 lut 2010, 20:43
julijanka napisał(a): wiem z doświadczenia że dla pacjenta nie jest wszystko jedno czy zażywa
Zyprexę czy np. Zalastę.

Wiesz na swoim przykładzie....więc nie uogólniaj....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Kombinacja - Asertin + Relanium

przez eldorado2009 18 lut 2010, 12:35
Witam,

Czy można łączyć te dwa leki ?
Asertin bierze się raz dziennie.
Lekarz przepisał mi właśnie Asertin i Sedam, ale ten drugi to otępiający syf który nie bardzo pomaga.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Kombinacja - Asertin + Relanium

przez linka 18 lut 2010, 12:47
eldorado2009, a nie da rady zadzwonić do lekarza psychiatry i się spytać?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez cytrynka84 18 lut 2010, 18:42
eldorado2009,mozna laczyc te leki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez paradoksy 18 lut 2010, 21:02
nie przesadzajcie, Sedam aż tak nie otępia, jeśli się bierze w odpowiednich dawkach ;)
paradoksy

przez cytrynka84 20 lut 2010, 18:17
Ale Eldorado,chciala zastapic sedam relanium,bo sedam ja za bardzo otepial,stad to pytanie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez NoMoreDepression 20 lut 2010, 22:21
Mozna laczyc te leki, asertin to SSRI a relanium to benzodiazepina. Pamietaj ze relanium uzaleznia ;)

Re: lerivon plus sulpiryd

przez renia332 28 lut 2010, 00:16
Witam, 5 dni temu zaczęłam kurację lerivonem (na noc) plus citabax ( na dzień) a doraźnie alprox. Czy ktoś może mi powiedziec kiedy nastąpi poprawa? Nadmienię iż mam nerwicę a teraz doszła jeszcze depresja. Po jakim czasie ustępują skutki uboczne. Mam strasznie sucho w buzi.
ChOć żYcIe cIąży, PsYcHiKa wYsIaDa, NiE PoDdAm sIę, To mOjA ZaSaDa;)

przez namiestnik 28 lut 2010, 00:35
Za mało danych by odpowiedzieć w sprawie poprawy. Napisz więcej o sobie. Jaka historia choroby, co brałaś wcześniej - bo to chyba nie jest pierwszy zestaw leków jaki dostałaś? Jak się po czym czułaś. Co ludzie biorący te leki czują to mniej więcej wiesz czytając forum.

Co do skutków ubocznych to jest to bardzo indywidualnie. Może ktoś u kogo zaczęły się tak samo i takie same jak u Ciebie będzie miał podobnie.

przez renia332 28 lut 2010, 13:35
Witam! 5 lat temu zaczęłam chorowac na nerwicę. Na początku nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Przy pomocy bliskich trafiłam na terapię grupową, która trwała 5 miesięcy. leków przy tym starałam się nie brac. Po terapii wszystko przeszło. Byłam zdrowa i szczęsliwa!! Niestety w maju ubiegłego roku znowu się zaczęło. Myslałam że dam sobie sama radę, ale niestety nie wyszło. Jest gorzej niż za pierwszym razem. Trafiłam do psychaiatry, który przepisał leki, bo bez nich nie daję już rady. Dodam że jestem też pod opieką psychologa. Aktualnie biorę CITABAX 20 rano i LERIVON wieczorem. Czy te leki mi pomogą??????????????????????? Odpowiedzcie proszę!! Jestem pozytywnej myśli. Biore leki dopiero od 5 dni. Czy długo trzeba czekac na poprawę?? Czy skutki uboczne takie jak suchośc w jamie ustnej przechodzą po jakimś czasie?? Wcześniej brałam NEUROL i SPAMILAN. Lekarz zmienił bo Spamilan nie pomógł.
ChOć żYcIe cIąży, PsYcHiKa wYsIaDa, NiE PoDdAm sIę, To mOjA ZaSaDa;)

Re: Olzapin

przez Fable 29 mar 2010, 14:03
Ja ten lek tez biore juz jakis czas. Ale nie polecam go !!!! Strasznie przy nim przytyłem!!!! Pozniej moja waga wrocila do normy po odstawieniu. Bralem 20 mg, teraz znowu biore 5 mg. Ten lek ma pomagac mi zwalczyc lęk.

sertralina i chlorprotiksen

przez wouldntitbegood 03 kwi 2010, 20:07
czy ktoś z was łączył wyżej wymienione leki i może podzielić się wrażeniami? :) próbowałam coś znaleźć na ten temat na forum, ale bez skutku, teraz się boję że jestem kosmitką ;)
and now i don't know why, but i still try to smile when they talk at me like i'm just a child
well, i'm not a child, i am much younger than that.

Re: sertralina i chlorprotiksen

przez agusiaww 03 kwi 2010, 20:43
Sertralina to antydepresant a chlor to neuroleptyk, ja mam takie polaczenie, z tym ze inny depresant + chloroprotixen. Biore dawke antydepresanta 75 mg, a chloroprotixenu (15 mg) ale dziele na pol i na noc wylacznie biore 7 mg. Zestaw moim zdaniem bardzo dobry :) Antydepresant aktywizuje, a chlo uspokaja i wycisza.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg