Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Fluoeksetyna a Sibutramina

przez wovacuum 13 gru 2009, 21:41
namiestnik, Amon Rach napisal ze nie mozna..chyba jednak zalezy to od rodzaju antydepresantow. xizia, moze jednak sama nie ryzykuj,koledzy majà racjè :smile:
wovacuum

Re: Fluoeksetyna a Sibutramina

przez namiestnik 13 gru 2009, 21:54
No ja bym brał. Ale ja już taki jestem i to moje życie i moje ryzyko. By nie mieć nikogo na sumieniu to proponuję skorzystać z porady u lekarza.

Efectin+Fevarin

przez Rani 18 gru 2009, 15:19
Mam zaleconą właśnie taką kombinację, rano Efectin ER 150 (biorę już 2 tygodnie w tej dawce, wcześniej 75) i wieczorem Fevarin 50 (mam po nim lepiej spać). Ale kiedy czytam opis Fevarinu to nic tam nie pisze o poprawie jakości snu. Czy ktoś brał te dwa leki razem i jakie były efekty?
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Efectin+Fevarin

przez desperat 21 gru 2009, 02:15
Szczyt głupoty - pogratulowac tylko lekarzowi, ktory cos takiego zapisal. A najlepiej podać go do sądu.

przez Majster 21 gru 2009, 08:47
Za co do sądu? Jaki szczyt glupoty?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Rani 21 gru 2009, 09:47
Majster, a uważasz, że taka kombinacja mi nie zaszkodzi? Bo wczoraj wzięłam pół tabletki Fevarinu (bałam się wziąć całą) i prawie całą noc nie spałam. To już wolę wrócić do mianseryny, po której puchnę.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez Majster 21 gru 2009, 10:00
Efectin zazywalem jakiś rok z calkiem niezlym skutkiem. Nie jadlem fluvoxaminy wiec nie wiem jak dziala. Oba Twoje leki to SSRI o ile sie dobrze orientuje ale nie slyszalem zeby to bylo cos zlego. Mysle, ze lekarz ma glos decydujacy a nie opinia ludzi z forum. Musisz wiedziec o tym, ze opinie z forum czesto pochadza od ludzi chorych a wiec takich ktorych krytycyzm nie jest na zwyklym poziomie, i moze sie wahac w te czy wew te, co skutkuje skrajnymi opiniami. Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Rani 21 gru 2009, 10:08
Dzięki! Uspokoiłeś mnie. Bo po poście desperata to się mocno przestraszyłam. Ufam mojemu lekarzowi, jak do tej pory mnie nie zawiódł. Mam więc nadzieję, że i tym razem się nie pomylił.

przez desperat 22 gru 2009, 00:52
Ta kombinacja sprowadza ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego. Poza tym jest kompletną głupotą, bo oba leki mają zbliżony profil działania. Najprawdopodobniej lekarz zwyczajnie pomylił się.

Wellburtin + inne leki

przez Loris 27 gru 2009, 15:44
Wlaśnie z jakimi lekami mozna laczyc wellburtin a z jakimi jest to zabronione. Na ulotce jest napisane że albo zapytac lekarza prowadzacego albo niewiadomo albo że moga byc inteerreakcje nic konkretnego. Rzecz jasna chodzi o psychotropy.
Loris

Re: Wellburtin + inne leki

przez basior 27 gru 2009, 16:34
czytałem gdzies ze z SSRI
basior

przez Loris 27 gru 2009, 17:17
Ale że moszna czy nie moszna ??
Loris

przez equazen 27 gru 2009, 17:31
Ja przyjmuję Wellbutrin XR 150mg rano a wieczorem 150mg sertraliny.

przez basior 27 gru 2009, 17:37
ze moszna :D
basior

Sortuj wg