Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: sertralina+trazodon (asertin+trittico CR )

przez desperat 04 gru 2009, 11:51
Anna R. napisał(a):Robercie, po tym co napisałeś, proponuje ci telefon do lekarza i zamianę sertraliny na trazodon. Branie obu leków na raz bez konsultacji z psychiatrą nie jest dobrym pomysłem. O ile faktycznie masz CHAD może to się zakończyć epizodem maniakalnym. Maila wysłałam.

Pozdrawiam

Co ty nie powiesz, pseudospecjalistko! Ta kombinacja jest bardzo dobra i często stosowana właśnie w celu ograniczenia skutków ubocznych sertraliny. Czytam twoje posty i widzę, że lubisz wypowiadać się arbitralnie o rzeczach, o których masz blade pojęcie :/

przez namiestnik 06 gru 2009, 12:24
rober6666, a czemu bierzesz Lit a nie jakiś inny stabilizatr nastroju? Wiem, że są takie przypadki, że jednak on jest zalecany. Ale czy świadomie?

Jak się sprawdza Twoja kombinacja? Lepiej już? To w końcu lekarz kazał czy Ty sam chciałeś taki mix?

Co do lekarzy i ich skuteczności to jest coś jak w tym dowcipie z hasłami. Słabi użytkownicy piszą cienkie hasła - jak imię np. bo nie pomyślą, że ktoś się włamie. Zaawansowani użytkownicy piszą skomplikowane hasła by nikt nie złamał. A Admini piszą imię swojej dziewczyny czy chłopaka bo wiedzą jak łatwo tam wejść znając lub nie znając hasła.

Niestety gdy nie ma natychmiastowych dobrych efektów to albo lekarz słaby albo trzeba czasu. Ja uznałem swego czasu, że mam super lekarza bo mi dawał natychmiastowe efekty. Tyle, że odbiło się to na mnie później jeszcze większymi problemami. To, że mi przepisywał co chciałem bo chwilowo akurat pomagało to też, że tak powiem nie jest fajne - bo to równie dobrze możemy się leczyć sami a po recepty chodzić do rodzinnego. Niestety można też trafić na takiego co np. da benzo by efekt był natychmiast i to rewelacyjny. Tylko na dłuższą metę to jest niezłe bagno.

przez rober6666 06 gru 2009, 22:36
Po Licie nie mam żadnych skutków ubocznych , a co najważniejsze odczułem jego działanie-choćby takie ,że zacząłem spać nieprzerwanie przez przynajmniej 7 godzin, co przez 2 lata bez benzo byloby niemożliwe
depakine W OGÓLE na mnie w żaden sposób nie wywierała działania-placebo
Innych stabilizatorów nie próbowalem
Sertralina poszła w odstawkę-NIGDY nie tknę juz SSRI pod żadną postacią -nie mam zamiaru popełnić samobójstwa, a przynajmniej nie pod wpływem i za przyczyną tzw "antydepresantów"
Od 3 tygodni zaryzykowałem experyment-do litu dorzuciłem Fluanxol w ilości 1 mg na dobę i stał się CUD
Żyję i jestem w 70 % taki jak przed chorobą !! To niemożliwe...po 2,5 roku męki spowodowanej chorobą ( CHAD z ciężką depresją przeważającą ) i nietrafionymi lekami (głównie SSRI i SNRI a także Mianseryna ) wracam do świata żywych i mam zamiar tu pozostać !!
Jak Cie interesuje mój przypadek to poczytaj moje posty-w niektórych opisalem całą moja chorobe i batalie o zycie
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 06 gru 2009, 23:32
Gratulacje! Poszukam w Twoich postach. Dzięki! :)

Super, że już tak dobrze. I najważniejsze, że w dobrą stronę. :) Trzymaj tak dalej!

Fluoeksetyna a Sibutramina

przez xizia 09 gru 2009, 16:47
Biorę Fluoeksetynę na depresję i z poprzedniej kuracji zostało mi kilkadziesiąt tabletek Meridii, zastanawiam się czy takie połączenie nie jest aby niebezpieczne? Co o tym sądzicie?

Re: Fluoeksetyna a Sibutramina

przez Majster 10 gru 2009, 15:36
A konsultowalas to z lekarzem? A ta Meridia to na co byla? Na jakies odchudzanie chyba, co? Bo raczej nie na depreche.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez xizia 10 gru 2009, 15:58
Właśnie nie konsultowałam tego z lekarzem, będę u niego dopiero za miesiąc. A Meridia była na odchudzanie :) W sumie jedna i druga substancja powoduje wychwyt zwrotny serotoniny, więc teraz nie wiem czy można łączyć czy nie :?:

przez Majster 11 gru 2009, 10:01
Co nie oznacza wcale ze masz zaprzestac brania fluoxetyny i ponowic kuracje meridia.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez namiestnik 11 gru 2009, 10:04
Nie wiadomo czy można czy nie. Lepiej lekarza spytaj. Bo faktycznie może spowodować ZS. Może ale nie musi.
Ja nie wiem czy mniej wybiórczy lek jest lepszy od fluoksetyny. Bo by wystarczająco podnieść działanie serotoniny to mnóstwo innych hormonów i neuroprzekaźników wywinduje w kosmos i będą okropne skutki takiego stosowania. Fluoksetyna właśnie ma taką przewagę, że działa wybiórczo a mocno.

przez onatonieptak 13 gru 2009, 02:42
Nie ma czegoś takiego: "Co my o tym sądzimy".

W takim wypadku trzeba iść do - najlepiej - własnego lekarza.

Bo my sobie możemy sądzić, że będziesz miała wspomniany tu, nieprzyjemny, zespół serotoninowy.
A może być tak, że akurat w Twoim przypadku odpowiednia redukcja dawek i łączenie ich w odpowiednim czasie będzie OK.

Z zasady nie powinno się stosować dwóch leków powodujących wychwyt zwrotny serotoniny. Akurat mi się przypomniał pewien chłopak. Bodajże właśnie do fluo zarzucił jeszcze inne SSRI. Przez chyba 2-3 dni było w porządku. Właściwie super z tego, co opisywał. No i którejś (czwartej?) nocy zlany potem się obudził (co już przy samym początku stosowania SSRI nie jest niczym nadzwyczajnym), ciężko było dojść do siebie i został przy jednych pigułkach.

Sam musiał dojść do tego, żeby nie mieszać.

A jak już mieszać różne leki to pod ścisłą kontrolą lekarza.

przez namiestnik 13 gru 2009, 12:53
Dokładnie - każdy jest inny. Jeden dostanie ZS po byle czym, inny zjada miks którego mało kto by przeżył i ten działa za słabo. A, że ostrzegają na opisie? No ostrzegają. I bardzo dobrze. Bo tak to by każdy robił miksy i często źle by się to kończyło.

przez onatonieptak 13 gru 2009, 18:55
namiestnik napisał(a):Dokładnie - każdy jest inny. Jeden dostanie ZS po byle czym, inny zjada miks którego mało kto by przeżył i ten działa za słabo.

Znam obydwa przypadki.

Niektóre tak hardkorowe, że aż dziw bierze.

No ale to już tak offtopikowo.

przez wovacuum 13 gru 2009, 19:28
nie zgadzam siè z wami!bralam kiedys antydepresanty i jednoczesnie chcialam siè odchudzac!!lekarz w Polsce przepisal mi meridiè 15!zabraklo mi jednak odwagi..tu W Belgii mam znajomà ktora bierze antydepresant jednoczesnie z sibutraminà rowniez ze wskazaniem od lekarza,nic zlego siè nie dzieje z nià!jednak lepiej zapytac lekarza.
wovacuum

przez namiestnik 13 gru 2009, 20:07
Ależ kto tu mówi, że nie wolno. Tyle, że nie na własną rękę. Lekarz decyduje. Chyba, że wiemy dobrze co robimy.

Sortuj wg