Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: połączenia leków

przez Lili-ana 07 wrz 2009, 18:29
hmmm, ciekawe co piszecie, bo ja własnie biorę SSRI(sertralinę) i właśnie czuję że czegoś mi brakuje, zastanawiam się nad zmianą leku nawet ale może namówię moją panią P. na takowe połączenie.
A co myślicie o połączeniu SSRI ze stabilizatorem nastroju? co lepsze by było? to czy neuroleptyk? Czy ktoś ma doświadczenie z SSRI + stabilizator nastroju?
Lili-ana

przez elfrid 08 wrz 2009, 07:32
hmm a czego ci brakuje? Lęki nie przeszły całkowicie? Czy czujesz się nadal senna? Czy nadal czujesz się wyłączona z życia, apatyczna, wycofująca? Jeśli tak to faktycznie neuroleptyk byłby dobry - jest grupa neuroleptyków aktywizujących, antyautystycznych przeciwlękowych; właśnie np. fluanxol.
Co do stabilizatora to brałem kiedyś sertraline z Lamitrinem, ale nie czułem się lepiej.
Wiesz, jeśli ta sertralina jednak działa to zamiast pochopnie ją zmieniać może warto właśnie dołączyć lek z innej grupy. Tylko jakiś sensowny pod kątem tego, czego ci brakuje na samej ssri.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Anna R. 08 wrz 2009, 09:17
Elfrid, moje leki mnie na szczescie nie zamulaja ani nie powoduja sennosci w dzien. Wrecz przeciwnie- reguluja rytm dobowy. Wczesniej chodzilam bardzo pozno spac i przesypialam dzien do poludnia. Teraz zaczynam byc senna ok 22, a budze sie regularnie o 7.30, wypoczeta i pelna energii. Bralam juz kiedys samo Trittico, ale bez efektow- nie usypialo mnie nawet 300 mg. Za to w polaczeniu z Lerivonem lek ten spisuje sie zadziwiajaco dobrze. Kiedy lekarka zaproponowala mi ostatnio trazodon zamiast Tisercinu na sen, bylam do tego pomyslu dosc sceptycznie nastawiona. Okazalo sie jednak, ze moja pani doktor znowu miala racje. Swoja droga polecalam ja juz kilku osobom i wszystkim skutecznie pomogla. Takze jesli ktos szuka dobrego lekarza w Lublinie, to moge podac nazwisko na priv.

[Dodane po edycji:]

Liliana- jesli masz wahania nastroju, raz jest dobrze a raz zle, to pomocny bylby stabilizator. Jezeli szukasz natomiast czegos, co cie zmotywuje, zaktywizuje i doda energii, to namow lekarza na neuroleptyk.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 08 wrz 2009, 10:27
Anna R. napisał(a):Liliana- jesli masz wahania nastroju, raz jest dobrze a raz zle, to pomocny bylby stabilizator. Jezeli szukasz natomiast czegos, co cie zmotywuje, zaktywizuje i doda energii, to namow lekarza na neuroleptyk.

Tak, właśnie wciąż mam wahania nastroju i lęki nie do końca przeszły...
Energię do działania mam, tylko właśnie te lęki czasem nie pozwalają mi w pełni działać. Nie są one już tak silne jak przed leczeniem ale jednak są :roll:
Lili-ana

przez elfrid 08 wrz 2009, 10:59
No to powiedz o tym lekarzowi i zdcydujcie czy stabilizator czy neuroleptyk dołączyć?
pregabalina, wenlafaksyna

Re: lerivon plus sulpiryd

przez namiestnik 21 paź 2009, 20:46
Tak z ciekawości spytam? Jak wyszło?

To chyba sporo Lerivonu i mało sulpirydu. Masz jakieś urojenia czy coś?

Pozdarwiam!

Re: lerivon plus sulpiryd

przez agnieszka.m 22 paź 2009, 09:34
Jak pisałam, rozponano u mnie depresję połaczoną z silną bezsennoscią, lerivon pomógł i na bezsenność i na depresję, natomiast sulpiryd był lekiem nietrafionym - po dwóch tygodniach zaczał się silny mlekotok, do tego tycie - ale myślę że to wina połączenia tych dwóch leków, każdy z nich powoduje nadmierny apetyt. W tej chwili leczenie już zakończyłam, nie biorę niczego i dobrze sobie radzę - pomimo odstawienia leków bezsennosć na szczęscie na razie nie wróciła, a to ona była powodem silnej depresji.
Co do urojeń nic takiego nie mam i nie miałam, sulpiryd w tych dawkach zresztą leczy wyłącznie depresję, na urojenia czy inne tego typu zaburzenia dawkowanie jest znacznie wyższe.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Interakcje między lekami.

przez Kleopatra 27 paź 2009, 18:54
Co myślicie na ten temat: czy jedne leki wpływają na inne? W jaki sposób? Zauważyłam, że odkąd biorę leki na odchudzanie (bez recepty, działają łagodnie przeczyszczająco, pobudzają perystaltykę jelit, usuwają toksyny itp.), mój lek (Solian) jakby przestał działać... Czy to możliwe? I jak te leki na odchudzanie mają się w takim razie do tabletek antykoncepcyjnych (Yaz)? Proszę pomóżcie.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Re: Interakcje między lekami.

przez tet 27 paź 2009, 19:16
No wiesz.. to już pytanie do doktorka. Trzeba znać skład tych leków i porównać. Np dziurawiec wpływa osłabiająco na działanie leków antykoncepcyjnych. Z reguły te moczopędne mogą taką interakcję powodować..
tet

przez Kleopatra 27 paź 2009, 20:52
Nie ma tam dziurawca ani nie są to leki moczopędne. Lekarza mam zamiar spytać jutro na wizycie :)
Psalm 17,8

przez tet 27 paź 2009, 20:57
Lepiej zapytać żeby potem nie płakać, np. przy niechcianej ciąży. Ja też biorę różne leki i łapię schiza, że jednak jakoś tam wpływają.. i zajdę w ciążę, co w moim przypadku byłoby istną klęską!
tet

przez linka 27 paź 2009, 21:06
Kleopatra, Przecież każde leki wywołujące przeczyszczenie sprawiają, że inne leki mogą się nie wchłonąć....nic dziwnego, że Solian nie działa, skoro zostaje wydalony szybciej niż jelita (dodatkowo pobudzone) mogą go wchłonąć, to samo tyczy się Yazu..........ich skuteczność może być obniżona.....
Ja bym radziła odstawić te "leki" na odchudzanie bo dzięki przeczyszczaniu jeszcze nikt zdrowo wagi nie zrzucił.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Kleopatra 29 paź 2009, 21:00
Zapytałam wczoraj lekarza - powiedział, że leki na odchudzanie mogą zmniejszać wchłanianie Solianu, czas więc je odstawić. Pozdrawiam :)
Psalm 17,8

Andepin, Lerivon + Peritol?

przez olo20 01 lis 2009, 20:06
Cześć! Mam następującą sprawę. Leczę się już od paru miesięcy, z - jak na razie - dość mizernym, ale może jednak jakimś skutkiem na zaburzenia depresyjno-nerwicowe, w tym coś w rodzaju anoreksji i nerwicę natręctw. Obecnie stosuję Andepin (fluoksetyna) i Lerivon (mianseryna) - 20 mg i 60 mg na dobę. Już wcześniej miałem problemy z potencją, a nasiliły się one odkąd się leczę - podejrzewam, że to wpływ fluoksetyny (spadek zainteresowań, wydolności i opóźniona ejakulacja), mianseryna także raczej nie poprawia u mnie tej sfery życia, a przynajmniej tego nie odczuwam. Zauważyłem natomiast, że jest lepiej, kiedy stosuję na noc niektóre leki przeciwhistaminowe, które mam zapisane na alergię.

Zastanawiam się nad włączeniem do mojej terapii Peritolu (cyproheptadyny), bo z tego co wiem wpływa ona pozytywnie i na sferę libido, i na apetyt, no i działa też antyalergicznie (ogólnie silny przeciwhistaminik), co w sumie bardzo by mi pasowało. Ale z drugiej strony, wiem, że Peritol działa również przeciwserotoninowo, co koliduje z działaniem Andepinu, który - jak każdy SSRI - podwyższa poziom serotoniny. Nie wiem, czy jest w takim wypadku sens łączyć dwa przeciwstawnie działające leki, a Andepin - ogólnie rzecz biorąc - też jest niezłym lekiem, zmniejsza trochę natłok natrętnych myśli, trochę pobudza do działania (choć, szczerze powiedziawszy, spodziewałem się po nim większego "powera" ;-)). Brałem pod uwagę jeszcze inny przeciwhistaminik - Ketotifen, ale ten z kolei zmniejsza retencję wody w organizmie, co przy mojej niedowadze, nie jest najlepszym rozwiązaniem. :] A może coś innego? Z góry dziękuję za rady i sugestie, nieodmiennie fachowych użytkowników forum. Pozdrawiam ;].

[Dodane po edycji:]

PS. Chodzi mi m.in. o to, czy Peritol nie nasili u mnie natręctw, za sprawą przeciwserotoninowego działania.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

Sortuj wg