Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Fluoxetyna +Anafranil -czy ktoś to brał ?

przez anka 07 maja 2006, 15:31
Witam ! Czy może mi ktoś powiedzieć po jakim czase zaczyna działać Fluoxetyna Biorę ją ponad 5 tygodni w połączeniu z Anafranilem i nie widze żadnej poprawy/ biegunka myślowa jak była tak i jest nadal / pozdrawiam Anka

przez Rafcio 07 maja 2006, 21:52
Witam ! Fluoksetyna jest lekiem przeciwdepresyjnym, te leki zazwyczaj zaczynaja dzialac po ok 2-3 tygodniach, sam ostatnio zacząlem brac polowke bioxetinu i powoli nabieram dystansu, tzn.zaczyna dzialac! Pare miesiecy temu bralem polowke seronilu, ale to byla za mala dawka, takze za wiele nie poczulem! A ty co bierzesz i jaka dawke? Kto Ci to przepisal? Natomiast co do Anafranilu, to nie mam zadnej wiedzy... :( Pozdrawiam!

[ Dodano: Nie Maj 07, 2006 9:57 pm ]
PS.Co do biegunki myślowej, to same leki nie pomogą, jesli przepisal Ci je internista, lub jakis inny lekarz... Niech sam sobie je bierze, Tobie proponuje wizyte u psychologa...

Anafranil i Pernazyna !!

przez anonimowy-zalamany 12 maja 2006, 12:29
Magiczne leki ! Leczą nerwice ! Naprawde !! Dla mnie to hit i przełom :D Zdrowieje :D Polecam wszystkim !!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Anafranil i Pernazyna !!

przez kochajacy 12 maja 2006, 12:57
anonimowy-zalamany napisał(a):Magiczne leki ! Leczą nerwice ! Naprawde !! Dla mnie to hit i przełom :D Zdrowieje :D Polecam wszystkim !!

witaj
opierasz sie wylacznie na lekach ,czy przechodzisz psychoterapie :?:
wiesz mysle ze same leki to rozwiazanie krotkoterminowe nie docierajace do zrodel
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez anonimowy-zalamany 12 maja 2006, 13:14
tarapia, rzadko... leki rulez ;]

Antydepresant + neuroleptyk

przez Michal78 25 maja 2006, 17:51
Witam,
niedawno lekarz przepisał mi nowe leki. Jeden to antydepresant, drugi (dodatkowy?) to neuroleptyk. Zastanawia mnie co lekarz chce osiągnąć łącząc w ten sposób leki. Zastanawiam się czy nie odpuścić sobie neuroleptyka, tym bardziej iż kiedyś go brałem samodzielnie i czułem się fatalnie. Niestety nie zdążyłem o to wypytać lekarza. Mniejsza z tym, pewnie i tak nie dowiedziałbym się zbyt wiele.

Co do samej kombinacji tych 2 leków mam kilka pomysłów:
1. Dodatkowy lek dostałem, ponieważ pan doktor wspiera branżę farmaceutyczną i stwierdził, że i tak mi nie zaszkodzi;
2. Lekarz nie jest pewny diagnozy (chce wykluczyć/potwierdzić psychotyczny charakter objawów, choć ja już przechodziłem przez to u poprzedniego lekarza i zostałem negatywnie zweryfikowany :-) czyli zwykła nerwica);
3. Tak mu się napisało... sam nie wie dlaczego :-)

Osobiście najbardziej podchodzi mi pierwsza hipoteza, dlatego mimo iż wykupiłem drugi lek, chyba nie będę go brał.

przez grown-up19 25 maja 2006, 19:25
witam. ja miałem identyczne objawy na początku zażywania Velafaxu. chwilami, najczęściej w autobusie miałem ochotę zacząć krzyczeć albo się śmiać. wszystko dookoła wydawało mi się takie smutne, a ja chciałem, żeby coś zaczęło się dziać. kolejna sprawa to takie dziwne uczucie w środku, jakbym za chwilę miał wybuchnąć, musiałem być cały czas w ruchu bo inaczej to mnie roznosiło. dużo chodziłem, załatwiałem mnóstwo spraw. wszystko się uspokoiło po miesiącu brania leku. teraz jedynym objawem tego że biorę lek jest senność przed południem oraz naprawdę NIEZWYKŁE sny... pozdrawiam:)
Obrazek

przez megi55 26 maja 2006, 11:12
Witaj! A jakie leki dostałeś?Chorujesz też na depresję? Bo ja np.miałam tak że musiałam zażywać 2 leki, jeden na dzień, drugi na noc. Może Twój lekarz ma w tym jakiś cel, jeśli masz lęki to neuroleptyk może byc dodatkowo właśnie na nie.Pozdrawiam :)

przez Hollow 26 maja 2006, 18:09
Michal78 napisał(a):chce wykluczyć/potwierdzić psychotyczny

Niby w jaki sposób?

Nie truj się na zapas. Zapewne uważnie przestudiowałeś ulotkę, ale wiedz, że neuroleptyki stosuje się również w leczeniu lęków i depresji (vide: Hollow), a nie jedynie jako lek przeciwpsychotyczny.

przez weronika 28 maja 2006, 17:33
neuroleptyki są pomocne w szczególnych stanach depresji i nerwic, ja np mam depersonalizacje i też biorę lek na schizofrenie, który ma mi pomóc, na to co mam i pomaga, więc może ty też swój powinieneś wziąść

przez Michal78 30 maja 2006, 15:28
Dostałem fluanxol. Kiedyś go brałem i kiepsko go znosiłem. Nie wiem, może za kilka dni przynajmniej spróbuję. Jestem na etapie zmiany leków na inne, więc będę to robił stopniowo, bo sam nie będę wiedział co jak na mnie działa.

przez forever 31 maja 2006, 18:34
ja widzialam na psychiatri jak daja leki -generalnie lacza wszystko ze wszystkim. Zreszta nie ma w tym nic dziwnego, chodzi o to ze w jedne leki uwrazliwiaja na inne i jest lepszy efekt. Jestem lekarzem nie psychicznym - takze w innych chorobach laczy sie leki np. na nadcisnienie daje sie 2 lub 3.
wybaczyć to znaczy wszystko zrozumieć

seroxat i deprim dwa na raz ??? ;]

przez deprechaaa 31 maja 2006, 19:38
seroxat zarzywam juz pół roku jest świetny na nerwice, nie mam leków i jest spoko ;] ale depresja nie mija jestem smutna, często płacze, mic mi sie nie chce i czuje ciągłe zmęczenie. Chciałam zarzywac deprim ale na ulotce nie jest zalecane branie leków z wyciągiem dziurawca. Mam pytanie czy ktos łykał obydwa leki na raz ??

przez forever 01 cze 2006, 18:44
hej
czesto laczy sie leki z roznych grup jedne uwrazliwiaja na drugie:)
deprim moze okazac sie za slaby zreszta kto wie jaka moze byc
interakcja? Powiedz lekarzowi o tym może cos dorzuci ja np biore antydepresant i spamilan (on jest przeciwlekowy i przeciwdepresyjny) mozna go łączyc jest bezpiecny bierze sie miesiac.
pozdr
wybaczyć to znaczy wszystko zrozumieć

Sortuj wg