Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Lerivon + Coaxil

przez julijanka 14 lut 2009, 21:52
U mnie było także nieźle po Lerivonie, udało mi się nawet wyjechać
na wczasy rowerowe.
Niestety po dołączeniu Coaxilu wszystko się zepsuło i skończyło
się na wizycie u psychiatry.
julijanka

Re: polaczenia lekow - co o tym myslicie ?

przez angelkaa 29 kwi 2009, 19:43
witam chciałam się dowiedzieć czy od rexetinu i sulirydu moża troszkę przytyć?
Ostatnio edytowano 29 kwi 2009, 21:31 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Double

przez miko84 30 kwi 2009, 13:11
Del, moim zdaniem najlepsze połączenie do lek antycholinergiczny i ssri/lek działający na dopaminę. Antycholinergiki stosuje się przy nieżycie i chorobach żołądka. Który z tych leków ma Cię wyleczyć z Twojej przypadłości żołądkowej? Sertralina czy Hydro? Hydro to typowy przymulacz, setralina raczej Ci żołądka nie wyleczy. Co Ci dolega z tym żołądkiem dokładnie? Angelkaa Rexetin u niektórych powoduje zmniejszony apetyt a sulpiryd zwiększony, więc może się zrównoważą? Jaka dawka sulpirydu? (bo jak niska to raczej nie masz się co obawiać)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 23 maja 2009, 12:26
Jestem zdania, ze najlepsze polaczenia to dwa antydepresanty (np Seronl-Anafranil, Lerivon- Anafranil, Lerivon-Seronil) i neuroleptyk (np Fluanxol, Tisercin) lub/i ewentualnie stabilizator.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Dorcia 23 maja 2009, 13:21
AniuR! czy ja dobrze zrozumiałam że antydepresant można zażyc z benzo. biore asentre i chciałabym zażyc sedam, czy można je łączyc?

przez Anna R. 23 maja 2009, 17:59
Moim zdaniem mozna. Bralam Asentre z benzo. One zasadniczo lacza sie dobrze z antydepresantami.
Herbert Grönemeyer

przez Dorcia 23 maja 2009, 18:53
Dziękuję Aniu!
biorę asentrę 3 tydzień i czuję jakby mi lęki wróciły, znowu myślę, że coś mi jest że umrę i ten niepokój w środku i roztrzęsienie w całym ciele, dlatego pomyślałam o sedamie, który obecnie posiadam.

[Dodane po edycji:]

Wzięłam wczoraj sedam 3mg i na wieczór jak zwykle asentre. czułam sie trochę lepiej, mniej roztrzęsiona, lepiej zasnęłam, nic się nie działo złego z powodu tego połączenia leków. takie są moje odczucia.

przez jacas 12 cze 2009, 14:32
nie ma problemow zeby laczyc relanium 5-10mg i sertagen 50mg na dzien?
jacas

przez hanca84 16 cze 2009, 21:25
Mam takie pytanie: jak długo mogę bezpiecznie łączyć benzo z antydepresantami? Biorę Efectin 4 tydzień 75 mg (wcześniej małe dawki Velafaxu, bo nie umiałam się pozbyc skutków ubocznych). W zasadzie lek powinien zacząć działać i rzeczywiście w niektórych sytuacjach czuję się "zoobojętniona". Ale niestety skomplikowała mi się sytuacja osobista i każdego wieczoru męczy mnie narastajacy smutek i lęk. Nie jest to lęk przed jazdą autobusem czy zemdleniem, ale lęk przed tym, że nigdy nie będzie lepiej, przed samotnością, takie narastajace z każdą godziną przygnębienie, leżę wtedy w łóżku i płaczę. Dzis już doszło do tego, że nawet nie chciało mi się płacać, a po prostu czułam się fatalnie, okropny lęk - sami wiecie jak to jest.
W takiej sytuacji łykam Zomiren 0,5. Słyszałam coś o tym, że jak antydepresanty zaczynaja działać powinno sie schodzic z benzo, a ja ostatnio biorę je coraz częściej. Czy to może jakoś zaszkodzic? Chodzi mi o moją psychike, czy to nie działa tak, że np. następnego dnia lęk będzie jeszcze większy?
Wiem, ze wielu z was bierze benzo przez dłuzsze okresy, bo jest po prostu taka potrzeba, ale czy to nie zadziała jak zamknięte koło? Lęk - benzo - większy lęk - większa dawka benzo?
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez hanca84 17 cze 2009, 11:47
Dziękuję.
Ale bierzesz sporadycznie?
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

przez Anna R. 19 cze 2009, 12:48
Jesli bierzesz Efectin juz cztery tygodnie i nadal odczuwasz smutek i lęk, a jedynym "pozytywnym" objawem jest okresowe zobojetnienie, to moze czas pomyslec o zmianie leku.
Ja na antydepresantach starszej generacji czulam sie psychicznie i fizycznie bardzo dobrze, mimo trudnej sytuacji zyciowej.
Herbert Grönemeyer

sulprymid + zotral

przez darunia 20 cze 2009, 12:58
Dostałam taki zestaw leków na nerwice, ona u mnie objawia sie problemami przewodu pokarmowego. Oczywiscie towarzyszy temu lęk itp. Jakies 3 lata temu leczyłam się i po lekach wyszłam z nerwów i depresji, teraz znowu coś mi wraca, nie jest tak źle, pomaga mi doraźnie lexotan i bellergot, zastanawiam się czy przeczekać a może minie to dziadostwo, czy jednak zacząć zażywać podany w temacie zestaw leków, mam je przepisane w minimalnych dawkach.
pozdrawiam

Nikt nie brał takiej kombinacji? Dzisiaj nachodza mnie jakieś dziwne lęki, nie mam powodu do strachu, a tu nagle ogarnia mnie jakiś lęk, ścisk w myślach aż sama sie zaczynam siebie bać :( zaczynam sobie wkręcać że może to nie nerwica :(

oczywiście chodzi o sulpiryd (przekręciłam nazwe)

Re: lamictal+anafranil

przez isj 23 cze 2009, 21:33
Pierwszy raz widzę, żeby lekarz komuś przepisał TLPD i typowy lek na padaczkę. Masz drgawki toniczno-kloniczne? W ogole nie kumam, no ale ja jednak nie jestem lekarzem. Nie kumam tym bardziej, że klomipramina na słabo dodatnie działanie przeciwdrgawkowe.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Re: lamictal+anafranil

przez isj 23 cze 2009, 21:42
To może zrezygnuj z tego lamictalu i poproś lekarza o stabilizator?

+anafranil rzecz jasna
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Sortuj wg