Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Mieszanie leków

przez miko84 06 lut 2009, 21:50
Zaufaj lekarzowi, jeśli uznałby,że nie można ich przyjmowac razem to by Ci powiedział. Afobam też przyjmujesz 8 miesięcy?
miko84

przez carlos 06 lut 2009, 22:00
Tak, afobam biorę od 8 miesięcy. Lerivon chyba o 2 miesiące krócej. Dziś mam debiut z chlorprotiksenem

przez miko84 06 lut 2009, 22:10
Aha. Lerivon to Mianseryna,bardzo sobie chwale ten lek. Napisz jak działa na Ciebie Chlorprotiksen. Pozdrawiam!
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gosiavongosia 06 lut 2009, 22:41
Afobam przyjmujesz 8 miesiecy? Ktory lekarz jest tak nierozwazny zeby Ci na to pozwolic? Afobam BARDZO SZYBKO UZALEZNIA i nie powinno sie go przyjmowac dluzej niz 3tygodnie, tym bardziej w Twoim wypadku, jesli przyjmujesz go STALE. Na poczatku podaje sie np Afobam (zeby szybko zlikwidowac objawy lęku) i jakis lek z grupy SSRI lub SARI. Po ok 3tygodniach leki z tej grupy zaczynaja dzialac i wtedy STOPNIOWO ODKLADA SIE Afobam. NIE MOZNA TEGO LEKU PRZYJMOWAC TAK DLUGO!!! KONIECZNIE POROZMAWIAJ O TYM ZE SWOIM LEKARZEM.
Co do mieszania lekow - owszem, niektore moga nawzajem na siebie oddzialywac ale wiekszosc psychotropowych nie oddzialuje na siebie i bierze sie je razem takze z tym spokojnie...

przez carlos 07 lut 2009, 01:22
gosiavongosia Mój lekarz jest konkretny. Jeśli chodzi o afobam, to dawki przyjmowane przeze mnie nie przewyższały więcej niż 0,5 mg na dobę ( 0,75 w momentach krytycznych). Prawde mówiąc to większej dawki lekarz mi nie przepisywał, podkreślając abym stopniowo zmniejszał zanim dojdzie do uzależnienia. Jednak mimo przyjmowania leku moja sytuacja nie poprawiała się o wiele, jednak nieco widocznie. Kiedy na dniach byłem bliski odstawienia afobamu ( przyjmowałem ,025 mg lub 0,12 mg na dobę ) , mój lęk powrócił o zbyt mocnym natężeniu. Mój lekarz śmiało stwierdził, że może mi przepisywać większe dawki leku ale się uzależnie. Ja się na to zgodziłem bo powiem szczerze, wole się uzależnić fizycznie od tego środka, niż czuć tak potworny strach, że mam ochotę skakać przez okno.
Dawki biorę niewielkie, więc nie będzie dużych problemów z odstawieniem preparatu. Lekarz ciągle podkreśla, że jeśli dam rade, to żebym zmniejszał afobam.

A co do działania chlorprotiksenu na mój organizm, to wypowiem się po jakimś czasie w dziale leki , w temacie o nazwie leku.

przez carlos 07 lut 2009, 22:03
Widzę wielu ludzi stara się być mądrzejszych od lekarzy. Niestety drogie panie ja swojemu ufam w 100%. Wątpie, aby on specjalnie kazał mi brać afobam aby mnie zniszczyć. W końcu sam podreśla aby go odstawiał po mału, ale skoro ja to robie a lęki mam tak silne, że nie wiem ocb, to co mam zrobić? Żyć w nieustannej panice?

przez Alienated 07 lut 2009, 22:27
Twoje życie, twój wybór! Sam przyjmuję Afobam od jakichś dwóch lat, są to jednak ilości niewielkie. Jeśli chodzi o ewentualność uzależnienia, problem dotyczy tylko części pacjentów. Nie ryzykowałbym jednak zwiększania dobowej dawki leku w sytuacji, kiedy czujesz, że ten przestaje działać. Jest to właśnie prosta droga do tego, by popaść w lekozależność. Co się tyczy zaufania do lekarzy proponowałbym pozostawić spory margines krytycyzmu...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez miko84 07 lut 2009, 23:37
Ja brałem Xanax przez 1 miesiąc, ale wkurzało mnie,że mogę się uzależnić i przestałem go brać. Na szczęście uczucie "naładowania" i poddenerwowania, podczas brania Asentry, dobrze u mnie likwiduje Mianseryna.
miko84

Lerivon + Coaxil

przez El Chupacabra 08 lut 2009, 00:54
Witam.

Od miesiaca biore Lerivon. Jest calkiem niezle i chce zostac przy tym leku. Mysle jeszcze o braniu dodatkowo Coaxilu. Czy taka mieszanka ma sens i czy te lekarstwa nie wykluczaja sie ze soba ?

Pozdrawiam.

wola człowieka jest jego niebem

przez szy_ona 08 lut 2009, 01:43
od wszystkiego sie da uzależnić. Gdy zmieniłam lekarza, zaproponował mi odstawienie leku, ale nie byłam gotowa i z czasem stało sie odwrotnie. Zwiekszyły sie moje dawki oraz liczba branych leków. Wiem, że moge sie uzależnić, zwłaszcza że mam skłonności do tego, ale mimo to wiem kiedy potrzebuje mniejszej/wiekszej dawki. Obecnie udało mi sie zejść z jednego leku (sukces!), ale nie mam pewności, że już go nie wezme. I tak jak carlos, ufam mojemu lekarzowi. I w Twoim przypadku uważam że lekarz zachował sie fair, bo uprzedził Cie o konsekfencjach, no i zreszta każdy jest inny, wiec każdy reaguje inaczej.
pzdr :]

Re: Lerivon + Coaxil

przez miko84 08 lut 2009, 12:39
Myślę,że oba te leki się nie wykluczają i Coaxil może zwiększyć pozytywne działanie Lerivonu, chociaż nie słyszałem o takim łączeniu tych leków. Ja łącze Mianserynę (Lerivon) z SSRI (Asentra) i u mnie takie połączenie działa świetnie.
miko84

przez El Chupacabra 09 lut 2009, 23:56
a Lerivon to jaka grupa i czym sie charakteryzuje ?

wola człowieka jest jego niebem

przez miko84 10 lut 2009, 07:51
Lerivon to mianseryna-czteropierścienowy lek antydepresyjny. Blokuje 5-ht2,zwiększa poziom serotoniny i noradrenaliny, ma tez działanie antyhistaminowe. Polepsza apetyt,sen, uspokaja i motywuje do działania.
miko84

Re: Asentra + Alventa ( Venflaxinum)

przez Aleksandra_27 11 lut 2009, 13:01
Beksa napisał(a):
Aleksandra_27 napisał(a): jest ok :-)

tzn?

Asentra pomaga mi na lęki a Alventa na lęki i brzuch :D

Sortuj wg