Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Asentra + Alventa ( Venflaxinum)

przez RafQ 05 gru 2008, 20:13
A dlaczego sądzisz że tych leków nie powinno się łączyć?
Z antydepresantów to tylko IMAO nie można łączyć z innymi z tego co wiem.
RafQ

przez wojor 15 gru 2008, 19:33
Dzisiaj mój lekarz zmienił mi zoloft na alventę. Boję się objawów- skutków początkowych, tym bardziej ,że ostatnio skacze mi ciśnienie. Biorę też propranolol. Mam jakiś lęk przed zmianą leku, chociaż wiem , że zoloft już chyba nie działał na mnie jak kiedyś, a brałam go 3 lata ( z dwoma przerwami po 6 i 3 m-ce).
Czy ktoś bierze takie leki jak ja? I jak się po nich czujecie?
Pozdrawiam :)
.........nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej ani tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej.........

przez zbych 27 gru 2008, 18:15
Asentre brałem rok temu przez trzy miesiace,trochę pomogło ale nie do końca.Co robić? :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 28 gru 2008, 05:50
wojor napisał(a):Dzisiaj mój lekarz zmienił mi zoloft na alventę. Boję się objawów- skutków początkowych, tym bardziej ,że ostatnio skacze mi ciśnienie. Biorę też propranolol. Mam jakiś lęk przed zmianą leku, chociaż wiem , że zoloft już chyba nie działał na mnie jak kiedyś, a brałam go 3 lata ( z dwoma przerwami po 6 i 3 m-ce).
Czy ktoś bierze takie leki jak ja? I jak się po nich czujecie?
Pozdrawiam :)

Też przechodziłem z sertraliny (Zoloft) na Efectin (Alventa) i o ile ten pierwszy trochę pomagał to znacznie lepsze efekty miałem po Efectinie.Nie ma się czego bać,objawy nieporządane są dle niektórych uciążliwe ale one szybko mijają i później jest już ok.
RafQ

przez Aleksandra_27 28 gru 2008, 14:54
Biorę już 3 tygodnie Asentrę 50mg i wieczorem Alventę 75mg i jest ok :-)

przez Beksa 30 gru 2008, 00:21
Aleksandra_27 napisał(a): jest ok :-)

tzn?

przez wojor 04 sty 2009, 20:55
Nie wzięłam już tej Alvente do ust i od ok.4 tygodni nie biorę nic. Mam czasem napad lęku , wtedy robię ćwiczenia oddechowe . Nie wiem na jak długo pomogą.Jutro idę do mojego psychiatry , zobaczymy co mi powie.
.........nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej ani tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej.........

Re: interakcje

przez suzak29 07 sty 2009, 17:02
aga8420, co ostatnio zrobiłaś :?: :?:
Najlepiej lekarz Ci powie chyba on Ci leki wypisał.
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez suzak29 07 sty 2009, 17:13
skoro sie ich nie łaczy to nie bierz....Ja też kiedyś połaczyłam leki masakra...

przez suzak29 07 sty 2009, 20:17
No to wtedy bierzesz na własna odpowiedzialność,może z jakies 4,5 godzin odczekaj do nastepnej tabletki

przez suzak29 07 sty 2009, 20:35
nom co Cię nie zabije to Cie wzmocni :mrgreen:

LEXOTAN+ASENTRA BARDZO PILNE!

przez on20wawa 06 lut 2009, 14:13
Witam!
2 dni temu zakonczyłem przyjmowanie dziurawca brałem go 5 dni , teraz mam juz w domu asentre i lexotan , czy mozna te leki brac od razu po zakonczeniu leczenia dziurawcem i czy mozna razem , chciałbym brac lexotan 3x dziennie po połowie tabletki 3mg , czyli 4,5mg dziennie , i jedna tabletke asentry na noc 50mg , na nerwice natręctw i lekka depresje prosze o pomoc!
pozdrawiam

Re: LEXOTAN+ASENTRA BARDZO PILNE!

przez NoMoreDepression 06 lut 2009, 18:48
Teoretycznie powinno sie raczej odczekac jakis czas po odstawieniu innego antydepresantu, w praktyce spokojnie mozesz brac asentre juz teraz, gdyz dziurawiec to slabiutki lek. Na pewno nic Ci sie od tego nie stanie.

Co do lexotanu - mozesz go brac razem z asentra bez przeszkod, ale ten lek uzaleznia i najlepiej by bylo, gdybys go brał tylko przez kilka dni, na przyklad kilka 1-szych dni z asentra. Albo najlepiej sprobuj w ogole bez niego, chyba ze bedzie za ciezko.

Powodzenia :)

Mieszanie leków

przez carlos 06 lut 2009, 20:35
Witajcie. Lecze się co prawda już 8 miesięcy ale ciągle trapi mnie jedna myśl i nie wiem czy dobrze postępuje. Po prostu skoro lekarz zaleca mi afobam i lerivon rano, w południe, to te leki przyjmuje razem, o jednej porze. Dochodzi mi teraz nowy lek chlorprotiksen, na co wyjdzie, że będzie 1 pora w dniu w której będę brał 3 różne leki.
Moje pytanie to , czy można tak w ogóle mieszać leki i przyjmować je o tej samej porze?
Sorry, że takie głupie pytanie ale zastanawia mnie to , bo przecież podobno działanie tych substancji może ulec zmianie pod wpływem innych.
Czy powinienem może robić jakieś przerwy pół godzinne, zanim zażyje kolejny lek?

Sortuj wg