Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez jaaa 02 maja 2008, 14:03
a ja wole spac
lekarz powiedzial bierze sie tyle aby byla skutecznie

przez mefiboszet 02 maja 2008, 14:44
Trafna uwaga :smile: Też będę brał tyle, żeby odczuć uspokojenie, zwłaszcza w szczególnie paskudnych dniach. Ostatni, skrócony tydzień pracy dał mi się bardzo we znaki.

colranxen i hydroksizina-czy mozna zazywac razem?

przez aramgaj 03 maja 2008, 10:01
mam pytanie; brałam hydroksizine 25 mg ale mam teraz nagły ,,przypływ,,lęku dusznosci,dodatkowych skurczów.lekarz rodzinny zapisał mi cloranxen.wzięlam wczoraj pierwszy raz 5 mg i zamiast ustąpić dostałam napadu lęku i było gorzej. przyjechało pogotowie dostałam zastrzyk clonazepamu i wszysko jak reką odjął.lęk ustąpił przestało mnie dusić i ucuskac w gardle ,zero paniki.lekarz kazał mi powrócic do hydroksiziny, ale ja widze ze sama to za mało.mam więc pytanie;czy moge przjmowac hydroksizine 25 mg i cloronxen jednoczesnie ? mam bardzo silna nerwice i widze ze potrzebuje wiecej ,ale mam jeszcze to do siebie ,ze jak nie znam leku to sie boje go wziąc. do specjalisty wybieram sie w srode a do tego czasu potrzebuje zarzyc leki ktore mnie wyciszą.prosze o pomoc. :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aramgaj 04 maja 2008, 21:03
a czy moge brac cloranxen na noc a hydroksizine w dzien?

Re: colranxen i hydroksizina-czy mozna zazywac razem?

przez Clon 30 maja 2008, 18:16
xydro i cloran... to polaczenie w mojej ocenie bezpieczne, ale czy skuteczne? pewnie w jakis przypadkach tak, wolalbym dolozyc xydro duzo wiecej niz zaczynac cloranxen - dlaczego, np z tego powodu ze jest latwiejsza o niebo do zejscia z niej, co do laczenia np z alko (w przypadku nerwic lekowych - chyba nie powinno sie alko wogole przyjmowac) jest w miare bezpieczna - podaja ja np osobom pod wplywem, ktore dostaly ataku lekowego i to dawki znacznie wieksze niz wspomniane wyzej...
pozdrawiam
C
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

przez kruk777 15 cze 2008, 20:28
Jaki jest sens brania hydroxyzyny razem z cloranxenem kiedy ten pierwszy nie działa w połączeniu z drugim.

przez mefiboszet 19 cze 2008, 08:58
Przez jakiś czas brałem Hydroksyzynę na codzień a alprazolam (też benzo) od "święta". Niestety, hydro na mnie nie działa, nawet w dawce 100mg na raz na dzień. Efektów ubocznych naprzemiennego brania nie stwierdziłem.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Zolaxa (Olzapinum) na depersonalizacje

przez TylkoJa1 05 sie 2008, 16:43
Dostałem własnie ten lek na ulotce pisze ze przepisuje sie go tylko na schizofrenie ja go dostalem na depersonalizacje czy on mi pomorze ? Mial go ktos na depersonalizacje ?

łączenie leków

przez vampirek82 04 wrz 2008, 11:31
hej,
ostatnio miałam nawrót agorafobii, lekarz przepisał mi chlorprothixen w dawce 2xwieczorem (30 mg), trittico CR 2x wieczorem (150 mg), 2x rano (150 mg) i doraźnie neurol 1x dziennie ( 1mg).
czy ktoś miał takie połączenie?? narazie neurol muszę brać codziennie gdyż do końca nie pomagają mi jeszcze w zupełności te leki gdyz biore je niecale 2 tygodnie. Niechce brac neurolu gdyz on podobno bardzo szybko uzaleznia.
mi choroba powrocila z podwojona sila wiec juz chyba nie przezylabym objawow odstawiennych....
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

Re: łączenie leków

przez damaged 13 wrz 2008, 15:35
uważaj na neurol (benzodiazepina). Silnie uzależnia. Nie można go brać dłużej jak 4 tygodnie.

Asentra + Alventa ( Venflaxinum)

przez Aleksandra_27 19 lis 2008, 16:16
Do tej pory brałam tylko Asentrę rano, pomaga ona na lęki ale na IBS niestety nie. Dziś lekarz przepisał mi dodatkowo wenflaksynę na wieczór. Czy to bezpieczny układ ? Brał ktoś może ?

Re: Asentra + Alventa ( Venflaxinum)

przez RafQ 30 lis 2008, 20:36
Witam!

Ja biorę Alvente 150mg na dobę wraz z mianseryną 30 mg i czuję się bardzo dobrze po tych lekach.Powiem nawet że to jedyne leki,które mi pomogły a a przez 4 lata przerobiłem już praktycznie wszystkie specyfiki dostępne na rynku.Często stosuje się kombinacje dwóch leków psychotropowych aby zwiększyć skuteczność leczenia.Wcześniej zażywałem Amitryptyline wraz z Seroxarem ale musiałem zmienić ze względu na słaby efekt terapeutyczny.Z resztą jeżeli lekarz zalecił takie leczenie to nie ma się czego obawiać.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam!
RafQ

przez Aleksandra_27 02 gru 2008, 21:31
RafQ, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D

przez Maciej8620 05 gru 2008, 16:32
hej :)

Brałem kiedyś jakiś czas Asentrę równocześnie z Velafaxem. Teoretycznie takich leków nie powinno się łączyć, ale jak widać lekarze wiedzą lepiej co robią :)

Sortuj wg