Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Jovita 13 mar 2008, 13:04
celineczka3 napisał(a):to jes możliwe zeby po tak długim okresie pojawily sie takie objawy?? Mozesz cos wiecej o tym powiedziec Jovita??? bo ja ostatnio zaczelam sie zle czuc po lekach i nie wiem co robic bo wydawalo mi sie ze nie powinno sie dziac juz nic zlego...

niestety tak a bralam citalopram z grupy SSRI, po 3 miesiacach brania tego leku a myslalm ze bedzie to strzal w dziesiatke, po prostu dostalam strasznych atakow lęku i paniki ktore doprowadzily mnie do prob samobojczych , po prostu siedzialam soebi normalnie przed tv i nagle zlapal mnie taki lęk i panika ze musieli mnie trzymac bo chcialam leciec sie zabic mialam taki stan ze horror , dzwonilam do lekarza z placzem ryczalam strasznie bo to uczucie zostalo mi do dzis , do dzis pamietam ten stan i gdy tylko go sobie przyp[ominam to czuje sie zle bo wiem ze gdyby cos takiego zlapalo mnie jakbym byla sama to bym sie zabila, wtedy nachodzily mnie szybkie mysli zeby wziasc noz zeby lyknac prochy skoczyc z balkonu i mialam to zrobic gdyby nie chlopak i mama.. boje sie teraz brac leki mimo ze biore nastepny juz ho ho i jest ok ale jedyne czego sie boje w tym wszystkim to tego stanu ktory wtedy przeszlam , a wiele juz przeszlam i tamto bylo horrorem i od tamtej pory zaczelam sie robic dziwna baaardzo dziwna , od tamtej pory boje sie nastepnych dni bo w kazdej chwili moge tego dostac , a wtedy czulam sie dobrze nawet bardzo dobrze i myslalm ze pokonalam chorobe a tu rach pach ciach w jednej chwili.. ehh ale mysle ze nie wszyscy tak reaguja i nie martwcie sie ja zawsze bylam dziwna i dziwnie reagowalam na wszystko - prosze sie nie przrazic tym postem ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

cital+mirzaten=rewelacja ;-)

przez Kasia 14 mar 2008, 13:52
ja brałam i cital i mirzaten; cital 20 mg i mirzaten 30 mg, lekarka powiedziała mi, że warto brać dawki terapeutyczne, brałam ponad pól roku jednocześnie oba te leki, efekt był bardzo dobry; nie było żadnego pogorszenia nastroju po miesiącu, było tylko coraz lepiej; uważam, że są to dobre leki i nie ma co się bać; a co do poprawy nastroju po 3 dniach, to w to nie wierzę, bo te leki nie mają prawa zadziałać wcześniej niż po 2-3 tygodniach, a jeżeli ktoś twierdzi, że zaczęły działać wcześniej, to próbuje "czarować", jak to określiła moja pani psychiatra i ona w takie czary nie wierzy; a jeśli chodzi o mirzaten, to bardzo możliwe, że zaczął działać uspokajająco natychmiast, bo "senność, uspokojenie i zwiększony apetyt" to są skutki uboczne tego leku, a skutki uboczne występują na początku brania leku; pozdrawiam
Kasia

przez smutny21 15 mar 2008, 23:16
biorę olzapin ponieważ pomaga mi w zasypianiu nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Łączenie leków Mirstad

przez Loris 16 mar 2008, 09:31
Czy Mirstad zażywa się samodzielnie czy ktoś miał do niego dołączony jakiś inny tymoleptyk np z ssri lun snri. Ponoć nie wolno laczyc ze soba tymoleptyków ale to jakaś inna grupa chyba nassa i słyszalem że niekorzy laczą.
Loris

przez mefiboszet 16 mar 2008, 13:22
Ja biorę Mirzaten z Citalem i działa świetnie.

przez kruk777 18 mar 2008, 21:27
Kasiu

a ten zestaw na co brałaś, na samą depresję czy na lęki.

przez Loris 18 mar 2008, 22:06
Kasia napisał(a):uważam, że są to dobre leki i nie ma co się bać; a co do poprawy nastroju po 3 dniach, to w to nie wierzę, bo te leki nie mają prawa zadziałać wcześniej niż po 2-3 tygodniach, a jeżeli ktoś twierdzi, że zaczęły działać wcześniej, to próbuje "czarować", jak to określiła moja pani psychiatra i ona w takie czary nie wierzy

Hmm zonk te leki juz moga dzialac po kilku dniach nawet w niewielkim stopniu po 2-3 to zalezy od tego czy ktos wczesniej zazywal dana substancje czynna, dawki, rodzaju leku, wtedy tolerancja leku wzrasta i skutki sa odczuwalne wczesniej, zalezy tez od tego czy bylo przejscie z 1 tymoleptyku na drugi z dnia na dzien to tez przyspiesza okres dzialania. Uwarunkowane jest to tez od masy ciala, metabolizmu, rodzaju zaburzenia, czy zażywane są inne leki potegujace dzialanie drugiego itp. Tak że to nie zadne czary tylko czysta logika a lekarka jak mechanicznie przyjmuje pacjentów to mowi takie rzeczy.
Loris

Zestaw leków...

przez ytfryn 19 mar 2008, 22:14
Witam! W styczniu tego roku zdiagnozowano u mnie depresję, która rozwinęła się na podłożu nerwicy lękowej,odstawieniu Cloranxenu, i wielu naprawdę wielu czynników zewnętrznych. Około 4 tygodni temu otrzymałem następujący zestaw leków:
RANO XanaxSR 0,5 mg
POłUDNIE Coaxil 12,5 mg
POPOłUDNIU Hydroxyzinum 10 mg, po 2h Afobam 0,25mg
NA NOC Xanax SR 0,5 mg
Niestety, leki przestają działać. Rodzina mnie uważa za lekomana, mimo iż nie przekraczam zalecanych dawek. Dodatkowo nasilają się problemy w pracy (stresująca praca w 4 różnych miejscach, konflikty z otoczeniem, brak możliwości jakiegokolwiek rozwoju i "pchnięcia" samego siebie naprzód...).
Mój lekarz ma wieloletnie doświadczenie w wyciąganiu ludzi z nerwic i depresji, chociaż nie jest "specjalistą od duszy; ;) Twierdzi, że jeśli coś się zacznie dziać, a pewnie miał na mysli remisję, mam natychmiast dzwonić jeśli nie będę mógł do niego przyjść (decyzję wtedy podejmiemuy telefonicznie ;) ). Hydroxyzinum dostałem jako zastępnik Coaxilu , który bardzo powoli mam odstawiać, ale jak widać, mogę o tym zapomnieć. Lekarz jest bardzo dobrze nastawiony, twierdzi, że jesli będzie gorzej to dostanę Efectin, Asentrę lub coś innego; jak sam twierdzi przepisuje tylko sprawdzone leki (Afobam sam bierze od czasu do czasu
:twisted: )
Nie wiem jak opisać depresję - czy jest lepiej czy gorzej, wiem tylko, że lęki się nasilają i będą się nasilać. Boję się do niego iść albo dzwonić bo niestety rodzina jak znów się dowie że dostałem nowy lek to stwierdzi że jestem jeszcze większym lekomanem. Co robiić? Przepraszam że piszę tak chaotycvznie, ale ostatnio nic nie idzie mi dobrze. non stop hustawka góra - dół z różnym natężeniem, ale największe doły to mam we własnym domu ze względu na otoczenie - i nie chodzi tu o rodzinę.
Pozdrawiam, Ytfryn

przez Kasia 28 mar 2008, 21:26
brałam i na depresję, i na lęki; a co do działania leków antydepresyjnych po 3 dniach to jednak wierzę mojej lekarce, że nie mają prawa działać
Kasia

przez Loris 29 mar 2008, 20:38
wolnosc tomku w twoim domku ja jakbym wierzyl psychiatrom to bym pewnie zwariował do końca od ich tych diagnoz no nie biorac jakiegos procenta ale mniejsza z tym wracajac do tematu to jakos mnie ten mirstad nie przekonuje co do leczenia depresji wg mnie to lek normalizujacy sen u osob z zaburzonym rytmem dobowym lub z bezsennoscia wywolana np nerwicą oraz troche dziala na lęki ale to nie lek antydepresyjny typowy dajacy naped i poprawiajacy samopoczucie typowy zamulacz
Loris

przez kruk777 29 mar 2008, 21:35
Ja po mirzatenie spalem po 16 godzin dziennie i ta senność nie ustępowała po kilku tygodniach brania. Działanie uspokajające ten lek ma ale na lęk napadowy w moim przypadku okazał się nie skuteczny.

przez mefiboszet 06 kwi 2008, 09:12
Ja podtrzymuję swoją opinię po ponad miesiącu brania. Korzystne zmiany zarówno w przypadku objawów nerwicowych jak i depresyjnych o średniej postaci (ang. "Dysthymic Disorder") są ogromne i stabilne :D

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:23 am ]
Wybaczcie dodanie posta pod postem ;-)

Wciąż biorę kombinację leków takich, jak w temacie, ale niestety zmuszony zostałem do pewnych korekt. O ile bowiem nastrój nieustająco mam stabilny, pozytywny, bez euforii ale i bez dołków, o tyle komponent nerwicowy/nerwowy mojej choroby bardzo się uaktywnił. Jest to związane z kontrolami i licznymi posiedzeniami komisji w pracy, gdzie muszę ostro bronić swojego stanowiska, niejednokrotnie ścierając się z ludźmi, którzy nie przebierają w słowach. To wszystko rzutuje na mój system nerwowy. Byłem ostatnio u lekarza i ten zamienił mi Mirzaten na 2 inne środki: regularnie brany Chlorprotixen 15 mg (od jednej do trzech pastylek - zgodnie z potrzebą) i doraźnie, w razie sytuacji szczególnie stresogennych i "ekstremalnych - Xanax 0,5 mg.

Jestem ciekawy, co sądzicie o tej kombinacji z własnego doświadczenia - zacznę ją stosować za jakiś tydzień. Zwłaszcza interesuje mnie Chlorprotixen - czy można go stosować na dzień, czy raczej tylko przed snem (lekarka dała mi tu wolną rękę - powiedziała, żebym dostosował dawki do reakcji swojego organizmu, oczywiście nie przekraczając 3 pastylek na dobę).

Cital biorą wciąż 1 pastylkę rano - 20 mg.

Liczę na Wasze opinie i podzielenie się doświadczeniami ;-)

przez jaaa 02 maja 2008, 12:26
ja bioe 100 mg Chlorprotixen na sen

przez mefiboszet 02 maja 2008, 12:32
Hmmmm..... Przyznam, że dawka spora. Zobaczę, jak zareaguję - podejrzewam że z upływem czasu tolerancja na lek nieco wzrośnie. Zgodnie z Wikipedią:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorprothixene
w przypadku niepokoju bierze się od 30 aż do 150 mg.
Oczywiście wolę mniej z przyczyn zdrowotnych i finansowych ;-)

Sortuj wg