Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Rockon 13 gru 2007, 23:30
Biorę Seronil z Xanaxem od czterech dni.Na razie za ciekawie nie jest,lęków nie mam,ale oszołomienie,dekoncentracja,spadki nastroju.Ludzie gadają do mnie jak do ściany,prawie ich nie rozumiem.Jak nie minie za tydzień max dwa to moja psychiatrka może pakować walizki :?
............żyj tak,jakby następny dzień miał być ostatnim,to zła maksyma dla zdołowanych.

Setaloft + sulpiryd

przez Tromgenn 21 gru 2007, 21:46
Brał to ktoś? I jak? ja setaloft biore od ok 2 miechów biorę i mi pomógł, choć moze bardziej mi pomaga sulpiryd który też łykam.To dobre kombo? Mam nerwice depresyjną tak w ogóle...

Asentra i Rispolept prosze o pomoc

przez TylkoJa1 28 gru 2007, 21:05
Witam mam 16 lat i byłem u psychiatry mam nerwice natręctw oraz depersonalizacje (otępienie odrealnienie) Mam brać 2 razy dziennie Asentre po 1 tabletce oraz raz dziennie Rispolept potem będe miał psychoterapie.
Czy ktoś miał takie połączenie czy to wogóle jest bezpieczne ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez daniel_chicago 30 gru 2007, 20:13
ja w tej chwili biorę lexapro (ssri), zalaste (neuroleptyk) i tranxene (benzo) - tak mi kazał lekarz, dopóki ssri nie zacznie działać.
trzeba przetrwać zimę żeby móc poczuć wiosnę...

FLUOKSETYNA + RELANIUM

przez laryssa 01 sty 2008, 21:10
hej :) Wyczytalam ostanio ze nie powinno sie łaczyć fluoksetyny ( Bioxetin , fluoxetin , prozac ,itd) z relanium , poniwaz zazywajac oba te leki zwieksza sie toksycznosc relanium .. nie wiem dokladnie o co chodzi ... i zastanawia mnie czy Wy przy fluoksetynie bierzecie relanium i w jakich dawkach ..
Oprócz tego Zycze Wszytstkim forumowiczom duzzooo zdrowia , wewnetrznej siły , spokoju , abyście zawsze byli szczęśliwi bez natretnych lęków , myśli depresji . :):) Szczęśliwergo Nowego Roku :):) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :smile: :smile: :smile: :smile:

przez celineczka3 02 sty 2008, 17:09
Faktem jest ze łączenie niektórych leków psychotropowych z innymi moze zwiększać toksyczność tych drugich. Lepiej wiec nie ryzykować uszkodzeniem wątroby i innymi powaznymi skutkami takich połączeń. Jeśli chodzi zaś dokładnie o to połączenie o którym wspominasz to mogę powiedzieć tyle ze przyjmując fluoksetynę nie wolno bez porozumienia z lekarzem stosować żadnych leków uspokajających a SZCZEGÓLNIE Relanium i tym podobnych.
celineczka3

Lerivon vs. Kalms i melisa

przez nazer 04 sty 2008, 22:39
Witam, dzisiaj bylem u psychiatry 1raz ze wzgledu na to ze od jakiegos czasu mam napady lekowe.... po rozmowie ze mna orzekl ze to nerwica lękowa i przepisał Lerivon i mam to zarzywac po 1 tabletce 30mg raz dziennie wieczorem.... z tym ze naczytalem sie o tym leku wiele złych opinii, i zastanawiam sie czy go brac, pare dni wczesniej neurolog przepisal mi Afobam 0,25mg i powiedział ze mam brac jak bede mial bardzo mocne stany lękowe i nie za czesto bo on uzaleznia... i teraz sam nie wiem czy brac kalms i pic melise a jak bede mial mocny atak to ten Afobam, czy przemoc sie do tego Lerivonu .....:/

przez jaaa 05 sty 2008, 01:05
ja chwale lerivon biore go od 7 miesiecy ,nie otepia , na poczatku moze tylko troche
radzilabym ci zaczac od 15 i pomalu zwiekszac do 30 ;)

zalezy jakie masz te lęki jesli nie czesto miej przy sobies doraznie afobam
i bierz jak juz musisz bo masz atak
a tak lekki uspakajcze ,Validol ,sedattif PC ( homeopatyczny) melise ,magnez

przez nazer 05 sty 2008, 08:30
dzieki za zainteresowanie....
Magnez jem dziennie razem z wit. b6 od jakiegos miesiąca... od miesiaca nieregularnie Kalms ( od ostatniego tygodnia juz całkowicie regularnie), pije melise 3-4 razy dziennie.... dzisiaj rano czuje tylko lekki niepokój, mocniejsze lęki mam wieczorami ale nie az tak duze by siegac po afoban, dlatego zastanawiam sie czy jest sens brac Lerivon....tymbardziej ze musze jezdzic autem, chodz psychiatra powiedziala ze nie wplywa na konttaktowanie i ze moge smialo po nim jezdzic.... kazala mi przez pierwsze dwa dni brac 15mg na noc, a pozniej po 30 mg na noc i po skonczeniu opakowania przyjsc do kontroli...tylko zastanawiam sie czy pociagnac ten miesiac wlasnie na ziolowych tabsach jak sie skonczy kalms kupic ten sedattif PC.... napisz jeszcze czy jesli bierzesz lerivon, masz nawroty lęków?? czy ten lek wyeliminowal je calkowicie??

przez jaaa 05 sty 2008, 19:08
ja na lęki chorowalam pare lat temu-glownie lęk przed lękiem i ten lęk wlasnie trwal dlugo ,te leki ataki pojawialy sie bardzo rzadko- wyszlam sama z tego bez zadnych lekow ,chyba glownie tak ze mialam tabletki w torebece( te bez recepty Sedatiff Pc np.) i nie balam sie nigdzie przez to wychodzic bo jak mnie cos zlapie to sobie lykne i sie uspokoilo samo ,i przestalam je miec,do dzis ich nie mam ;)

ale kazdy ma inne lęki jesli czujesz caly czas niepokoj to pij melise i kalms a jedynie w silnych atakach cos doraznie

Lervion biore dalej- teraz tylko 10 mg na sen -zreszta juz lek na mnie nie dziala ,bo go za dlugo juz biore ,ale jesli psychicznie pomaga ze go wzielam i szybciej zasypiam to czego nie ;)

Lerivon na poczatku troche powala i rano ciezko wstac po nim wiec rano autkiem nie bardzo jezdzic :roll: - chybaze bedziesz go brac max o 21 godzinie
ja bralam pozniej wiec pewne dlatego rano ciezko wstac mi bylo ;)
ogolnie on uspakaja i wycisza

przez miazga20 11 sty 2008, 15:46
Stosowałem takie połączenie: Seroxat + Zolafren. Muszę przyznać, że chyba dzięki temu neuroleptykowi wyszedłem z okrutnej derealizacji i depersonalizacji (Boże! Co to za koszmar!). W związku z tym takie połączenie wydaje się być uzasadnione w niektórych wypadkach.

COMBO najlepsze kombinacje lekow

przez protex 16 sty 2008, 00:05
Witam!
Chcialbym zajac sie tematem laczenia lekow roznego dzialania :?:
Jedna o ktorej widzialem bardzo duzo pozytywnych wypowiedzi byla mieszanka Mirtazapine z Efectin niestety nie na tym forum
Sam choroje na depresje,spowodowana nerwica lekowa
Ciekaw jestem czy ktos to tak laczy?czy dzialalo?itp
Czy moze znacie lepsze kombinacje lekow?Ijakie objawy choroby najlepiej zwalczaly?

Pozdrowienia dla urzytkownikow forum
Duzo sie tu dowiedzialem i nauczylem!

przez dharma 17 sty 2008, 21:32
Ja brałem dość długo, około pół roku. Lek miał stabilizować mój nastrój w chorobie afektywnej i faktycznie do tego doprowadzał. Mój lekarz psychiatra mówił, że to lek nowej generacji i jest bardzo bezpieczny.

Z tego co pamiętam nie miałem żadnych skutków ubocznych. Trochę denerwowała mnie jednak ta stabilizacja bo faktycznie byłem bardzo wyciszony. Ja akurat lubiłem te "górki" których maniakalny charakter powodował zwiększone działanie na przykład w pracy...

Ogólne wrażenia bardzo dobre...

DHARMA

Lucetam + Zoloft

przez miazga20 20 sty 2008, 18:12
Czy ktoś stosował takie połączenie? Oczywiście nie chodzi o nazwy handlowe (w tytule posłużyłem się swoim przykładem), ale o leki typy Lucetam, czy Nootropil w połączeniu z SSRI. Czy nie powoduje to nadmiernego pobudzenia? Albo czy libido nie jest za wysokie? Ja juz po samym Zolofcie (100mg) odczuwam takie skutki, jednak potrzebna mi zwiększona koncentracja i poprawienie pracy umysłowej...

Sortuj wg