Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI a tabletki na pamięć

przez aadoreen 15 maja 2007, 21:33
Mam pytanko.Leczę się Citalem(1 tabletka 20 mg dziennie) i w zwiaązku z tym nie wiem czy moge stosować tabletki na poprawę pamięci i koncentracji.Konkretnie chodzi o tabletki Memory Formula.CZy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia?Z góry dzięki za odpowiedź.
everything will be alright tomorrow

przez kasztan 16 maja 2007, 00:33
addoren a do czego potrzebna jest ci koncentracja i pamięć...??
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...

przez aadoreen 16 maja 2007, 10:04
Jestem studentką i akurat zbliża mi sie sesja tak wiec pomyslałam o czymś co pomogło by mi sie lepiej skupic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasztan 16 maja 2007, 11:54
ja biorę ssri ale lexapro i na pamięć i koncentracje stosuje plusz active...dobrze mi się po tym uczy, coprawda może nie mam tyle nauki co ty ale ucze się ogóelnie dużo i szybko zapamiętuje... no ale lekażem nie jestem więc nie wiem jakie to ma skutki uboczne na organizm barnie tych leków ssri i picie czegoś na koncentrację... a co studjujesz??
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...

Poproś lekarza o piracetam

przez Heliush 16 maja 2007, 13:23
Jest kilka preparatów : Lucetam , Nootropil , Memotropil.(wszystkie zawierają piracetam)
Jest to zupełnie nietoksyczny lek poprawiający wszelkie parametry poznawcze w tym pamięć. Chyba najtańszy jest Lucetam ok 30 zł za buteleczkę z tabletkami 1,2g
Możesz także kupić sobie witamine B complex i jakieś pteparaty mineralne.
Może jeszcze być lecytyna forte 1,2g
To tyle z rozsądnych środków.
Pozdr

PS. sa jeszcze inne leki nootropowe poprawiające czynność mózgu np Cavinton ( vinpocetinum),ale niech Ci podpowie lekarz , bo one maja różne mechanizmy działania. Niektóre są lepsze dla starszych osób ze sklerozą , a inne w innych wskazaniach. To juz wie lekarz , bo sie na tym zna :)
Mi lekarz dał jak byłem przymulony Lucetam tylko i jakś się uczyłem .
Ostatnio edytowano 16 maja 2007, 15:57 przez Heliush, łącznie edytowano 1 raz

przez aadoreen 16 maja 2007, 13:30
Dzięki wielkie za odzew.Studiuję politologię.W sumie studia ciekawe ale duzo do wkuwania na pamięć.Gorzej potem z pracą ale wychodzę z założenia z enie warto sięmartwić na zapas:).Pozdrówki 4all:)

przez snorri 17 maja 2007, 16:23
Hej, :)

Wątek nie najnowszy, ale zastanawiam się dokładnie nad tym samym. Z tym, że ja akurat byłbym zadowolony z wydłużenia t1/2 alprazolamu przez omeprazol (lub podobny lek) - zaoszczędziłbym trochę tabletek, zawsze coś... ;)

Może ktoś wie?

Pzdr

przez laven 19 maja 2007, 13:07
Z tego co znalazłam i przeczytałam to ketokonazol może hamować rozkład afobamu przez wątrobę. Co powoduje wzrost jego stężenia we krwi. Co z kolei powoduje skutki uboczne. Np. problemy z oddychaniem, splątanie. Mogą utrzymywać się jeszcze parę dni po zaprzestaniu brania ketokonazolu. Nie wiem jak z sulpirydem. Nie radziłabym zatem próbować. Nie są to w 100% pewne informacje, dlatego lepiej skonsultować się z lekarzem. Albo chociaż z farmaceutą.

Stimuloton a Asentra

przez Myka 19 maja 2007, 21:35
Witam Wszystkich!
Zacznę od tego, że od ponad roku brałam stimuloton. Od kilku miesięcy w dawce 50mg na dobę. I niedawno rejonowa psychiatra do ktorej chodze postanowiła zmienić na asentre, również 50mg na dobę. Niewiem. czy sobie wmawiam i dlatego gorzej się czuje, ale juz ponad pół roku wszystko było okej,a teraz coś sie psuje:( zaczynam mieć lęki :( Poszłam do pani dr, żeby znów zapisała mi stimuloton, ale ona powiedziała, że nie, że zwiększy mi dawkę asentry :/ Na to sie nie zgodziłam.
Czy może mi Ktos wytłumaczyć dlaczego ona nie chce żebym brała stimuloton, skoro dobrze się czułam? I czy to mozliwe ze czuje sie gorzej przy asentrze skoro podobno to te same leki?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :) pozdrawiam :)

przez laven 20 maja 2007, 00:32
Może poczułaś się niepewnie i zaniepokoiłaś się zmianą leku. To mogło wpłynąć na organizm. Bo rzeczywiście to ta sama substancja. Może jakieś codzienne wydarzenia też miały wpływ na pogorszenie nastroju. Ale czemu lekarz nie chce zmienić z powrotem na Asentrę nie mam pojęcia. Szczerze mówiąc ale coś tu śmierdzi. :? Poza tym depresja jest taką chorobą, że mimo przyjmowania leków pojawiają się lepsze i gorsze stany. Może to przejściowe. Nie martw się. Pozdrawiam serdecznie.

przez Magdalena Bednarek 20 maja 2007, 11:09
Zapewniam Cię, że ASENTRA, STIMULOTON, SETELOFT, to te same leki (sertralina). Ja miałam podobnie moja psychiatra zamieniała mi STIMULOTON na SETALOFT a teraz na ASERTIN-tylko ze względu na cenę(5zł) nie odczuwam rzadnej różnicy. A muszę Ci powiedziać że reaguję zupełnie jak Ty. Strach przed nowym lekiem mam ogromny i zawsze okazuje się że to strach "na wyrost" pozdrawiam i życzę więcej pewności siebie.
majta

Seronil a Pramolan

przez bindaz 21 maja 2007, 15:01
Witam
Chciałem zapytać czy ktoś zażywał łącznie z Seronilem (Fluoxetyna) Pramolan (Opipramol) i czy wystąpiły jakieś objawy uboczne.

Seronil zażywam od 3 miesięcy w dawce 20 mg wspomagany przeciwlękowo od kilku tygodni Zomirenem (Alprazolam - pochodna triazolowa benzodiazepiny). Po ostatniej wizycie lekarz zapisał mi przeciwlękowo zamiast Zomirenu (który działał rewelacyjnie - czułem się doskonale) Pramolan (3x50mg) aby nie spowodować uzależnienia od benzodiazepin.

W ulotce dostarczonej z lekiem jest napisane, że "leczenie opipramolem można rozpocząć dopiero po upływie 2-3 tyg. po odstawieniu fluoksetyny. A w ulotce od Seronilu jest napisane, że "nie wolno stosować łącznie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi" (jakim jest Pramolan)
Ja te leki mam stosować razem.

Dzwoniłem i pytałem jeszcze raz lekarza czy się nie pomylił, ale stwierdził, że czytałem jakieś stare ulotki.
Mam teraz problem - boję się zażywać tych leków łącznie. Może ktoś już leczył się takim zestawieniem i ma w tym temacie jakieś doświdczenia. Proszę o odpowiedź

przez .Kinga. 21 maja 2007, 18:04
Witam,
Przez 3 tygodnie brałam seronil. Niestety nie pomógł ani trochę. Teraz biorę Esprital od tygodnia. Zalecana dawka -- przez pierwszy tydzień 1/4 tabletki, a przez drugi 1/2 tabletki. Dziwi mnie fakt, że na ulotce napisane jest żeby nie stosować u dzieci. Ja ma 15 lat, więc nie wiem, czy to najlepszy lek dla mnie. Czy w takim wieku mogę brać taką dawkę leku? Czytałam, że nawet dorośli biorą 1/2 tabletki, więc mam mieszane uczucia...
Pozdrawiam,
Kinga.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez Sweety 24 maja 2007, 23:01
A ja mam pytanie-czy po np Seroxacie się tyje????
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

Sortuj wg