Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez justynak26 29 mar 2007, 21:51
Marioneta, na efekt leczenia trzeba poczekać około 3 tygodni i na początku nie muszą występować wszystkie skutki uboczne. Altman, jeżeli chodzi o łączenie pramolanu z alkoholem to nie wiem jaki jest efekt, ale ja biorąc Xetonar kilka razy byłam na imprezie zakrapianej alkoholem i jakoś nie odczułam dodatkowych skutków. Więc nie sądzę aby vita buerlecitin Ci zaszkodził, a zawsze możesz odstawić gdy będą jakieś efekty uboczne.
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
10 lut 2007, 21:40
Lokalizacja
Ostróda

Leki (Lerivon i Lexotan)

przez Beata1 11 kwi 2007, 20:02
Witam jestem na forum poraz pierwszy wiec napisze cos o sobie ,mam na imie Beata lecze sie na nerwice juz od 15 lat i czaasem z marnymi skutkami wciaz przepisywanie i zmienianie lekow od 2 tygodni mam przepisany lerivon i lexotan po nich nawet czuje sie niezle chodz mam trzesienie rak gietkie nogi ,przetylam juz 2 klogramy mam klopoty ze sklejaniem jakichkolwiek slow jest mi ciezko bo juz czasami mam tego dosyc nasilił sie lek wychodzenia z domu lekarz twierdzi ze to minie ze leki jeszcze nie zaczely dobrze działac po tylu latach nie jestem juz pewna czy nerwice mozna wyleczyc a ja juz trace nadzieje a tak chciałabym juz normalnie funkcjonowac musze zaznaczyc ze przez 10 dobrych lat lekarz trzymal mnie na clonazepanie co mnie uzaleznilo i dopiero z niego mnie uwolniono .Zalogowalam sie na forum zeby z kims porozmawiac moze bedzie mi łatwiej i prosze o wybaczenie za pisownie narazie klikam po tej klawiaturze z wielkim trudem . Pozdrawiam
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
10 kwi 2007, 21:01

Avatar użytkownika
przez ewelin 11 kwi 2007, 21:14
witaj!
a próbowałaś psychoterapii? metod relaksacyjnych, ćwiczeń, czy tylko same leki? tyle lat zmagań z nerwicą i nie masz postępów piszesz, aż zaczynam się bać ;),
Nie traktuj życia zbyt serio i tak żyw z niego nie wyjdziesz.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
69
Dołączył(a)
12 lip 2006, 23:09
Lokalizacja
3miasto

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez kasztan 11 kwi 2007, 22:35
ja nie jestem na etrapie psychoterapi jeszcze ale mój znajomy bierze sedam na trzesienie rąk i ogolnie nerwicę... podbno jest dobry...
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
75
Dołączył(a)
26 mar 2007, 15:11

Fevarin vs Spamilan

przez troglodyta 16 kwi 2007, 00:58
Witam!

Czy ktos z Panstwa jest moze zorientowany, orientuje sie jak dziala takie polaczenie / zazywal oba leki na raz?

Dlaczego pytam?

Otoz znalazlem w klku miejscach informacje o rzekomej interakcji obu leków: fluwoksaminy (Fevarin) oraz buspironu (Spamilan)

tu podaje zrodlo:

http://www.merck.com/mmpe/lexicomp/fluvoxamine.html

cyt.: "Buspirone: Fluvoxamine inhibits the reuptake of serotonin;
combined use with a serotonin agonist (buspirone) may cause serotonin syndrome. Fluvoxamine may also increase serum concentrations of buspirone."

Tymczasem w ulotkach obu leków nie ma informacji o takowej interakcji

Jesli ktokolwiek cos w tej materii wie, b prosze o info, gdyz przepisano mi oba leki na raz (50 mg Fevarinu raz dziennie oraz 3 dziennie po 5 mg Spamilanu)

Ryzyko omawianego w cytowanej publikacji syndromu serotoninowego to chyba wystarczajacy powod by wyrazic swoje obawy

Z gory dziekuje

Pozdrawiam:

rob :shock:
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
16 kwi 2007, 00:50

przez Beata1 16 kwi 2007, 08:57
Nie nie probowałam psychoterapi u nas nie ma dobrych lekarzy teraz trafiłam do psychiatry i mam nadzieje ze mnie z tego wyciagnie bo czasem juz trace wszelkie nadzieje Boje sie wychodzic z domu aby ludzie mnie nie widzieli ze telepie sie jak osika,wcale to nie jest przyjemne jak ktos mi mowi a czego sie ak trzesiesz to jest okropne zrob z tym cos a ja robie i co.
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
10 kwi 2007, 21:01

Avatar użytkownika
przez Mona75 16 kwi 2007, 09:02
Spytaj lekarza o terapie, może on coś Ci podpowie. Same farmaceutyki nie pomogą.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
601
Dołączył(a)
24 mar 2007, 12:19
Lokalizacja
Wrocław

Olzapin

Avatar użytkownika
przez kasztan 23 kwi 2007, 22:30
czy po tym się zasypia i ile on kosztuje??
http://siemianswir.blog.onet.pl/
zapłodnij mnie szczęściem jak wiatr swym podmuchem zapładnia kwiaty...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
75
Dołączył(a)
26 mar 2007, 15:11

Seroxat a Zoloft

przez paulinka29044 10 maja 2007, 11:44
Witam
Mam problem, od dwóch lat biore seroxat,moja lekarka zmieniła mi obecnie lek
na zoloft.Do seroxatu dołożyła mi pół tabletki zoloftu a po 4 dniach mam
wziąść całą.Po dwóch tygodniach mam odtsawić seroxat.Czy ktoś może mi
udzielić informacji czy te dwa leki można łączyć???? I jak powinna wyglądać
zamiana leku na inny.Proszą o szybka rade.Dzisiaj zażyłam pierwszą połówke
zoloftu i troche się boje!!!!!!!
:(
pozdrawiam
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
10 maja 2007, 11:30

przez smuteczek 10 maja 2007, 13:47
Paulinko, nie wiem, czy można łączyć te leki, ale lekarz chyba wie, co robi. Ja biorę zoloft od 3 tygodni i przez ostatnie dni czuję się źle, ale przy tych antydepresantach to chyba dość normalne, chociaż też zaczynam tracić nadzieję, na ich pomoc. Spróbuj zrobić to zaleca lekarz, komuś musimy zaufać
Pozdrawiam cieplutko
Smuteczek
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
08 maja 2007, 10:34
Lokalizacja
sZCZECIN

Avatar użytkownika
przez laven 10 maja 2007, 18:03
Nie masz czego się obawiać. Łączenie leków zdarza się bardzo często. Sama biorę równolegle Efectin i Seronil. Poza tym lekarze znają się na tym co robią. Tymbardziej doświadczeni. Nie martw się. Po odstawieniu seroxatu możesz poczuć się gorzej, ale to po kilku dniach minie. To taki efekt po odstawieniu. Trzymaj się. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
219
Dołączył(a)
05 maja 2007, 23:18

Avatar użytkownika
przez silesiaster 11 maja 2007, 07:36
są to leki o bardzo podobnym działaniu więc się nie przejmuj
Avatar użytkownika
Offline
Posty
193
Dołączył(a)
09 gru 2006, 20:18

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 11 maja 2007, 10:26
Zastanawia mnie właśnie to, dlaczego choć są to bardzo podobne leki trzeba je zmieniać... albo brać jedno i drugie....
Bo zaczynam myśleć nad tym czy lekarz dobrze dobrał mi lek... cierpie na fobie społeczną i biore Asentre... a w ulotce nie pisze, że pomoże w tym... a np w ulotce Seroxatu jest wymienione fobie społeczne itd...
i też mam problem, czy nie biore Asentry na darmo...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Proszę o pomoc

przez paulinka29044 11 maja 2007, 11:30
Cześć
Dzięki za pocieszenie,
Lekarz wpierw mi przepisał lek mirzaten( niby najnowszej generacji) o zupełnie innym działaniu niż seroxat i zoloft, ale jak przeczytałam opinie o tym leku to zrezygnowałam z jego brania,same ostrzeżenia przed braniem tego leku a ja mam odpowiedzialną prace i nie mogłam sobie pozwolić żeby się aż tak koszmarnie czuć po leku.Wtedy lekarka przepisała mi zoloft.Podonbno jeśli chodzi o myśli natrętne jest lepszy od seroxatu.Biore seroxat i połówke zoloftu od trzech dni i jest ok.Troche w nocy mną rzuca ale pozatym w dzień jest ok,Boje się że najgorze przedemną po odst seroxatu.A wtedy będe juz w pracy :(

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:36 am ]
mam jeszcze pytanie do smuteczka,czy jak na początku brałaś zoloft pierwsze kilka dni też czułaś się źle? i czy to jest twój pierwszy lek?
pozdrawiam
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
10 maja 2007, 11:30

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Przeskocz do