Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez jakub358 06 cze 2016, 05:33
Czy risperidon w niskich dawkach (<=1mg) nasila działanie antydepresyjne wenlafaksyny (75-150mg) niwelując jej skutki uboczne (,,sztuczne nakręcenie")? Ktoś brał?
Wenlafaksyna [225mg] + Abilify [7,5mg] + Trittico [150mg] +
Chloroprotiksen [doraźnie] + czasami Lorafen, lub Haloperidon

przez radek2678 17 wrz 2016, 14:06
chciałem spytać Was w tym dziale o takie połączenie leków, czy nie jest to dawka za duża, czy w ogóle można tak, po przeczytaniu ulotek oczywiście spanikowałem. solian 50mg rano i poludnie, zoloft 25mg rano i 25 w poludnie, a na wieczór trittico 50mg.

przez OLX88 01 paź 2016, 09:22
Czy leki na zgage można łączyć z seronilem ??
chodzi o leki na recepte typu omeprazol i podobne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

lamotrygina i pramolan?

przez leonz 20 paź 2016, 16:40
Witajcie.
Tutaj zacznę - zarejestrowałem się tu w końcu z powodu wątpliwości co do przepisanych leków. Mam generalnie depresję, dołki mniejsze lub większe, jakieś lęki itd. ale na razie nie o tym.
Dostałem Lamotryginę i Brintellix. Sporadycznie przedtem zażywałem tranxene, właście w celu wyciszenia, ale pomyślałem, że tak długo się nie da. Acha, miałem brać tritico, ale po 3 dawkach i wystąpieniu przykrych początków priapizmu w nocy, nie zażywam go. Lekarz więc pozostać kazał na dłóch lekach.
Tylko, ze jestem dość spięty - juź po pierwszej dawce wieczornej lamotryginy gorzej spałem, pod koniec dnia epizod większego lęku, zołądek ściśnięty, choć nastrój niezbyt zły. uspokoiłem się tranxene. Po drugiej i trzeciej dawce Lamotryginy ledwo co spałem, pomogłem sobie apapem noc. w dzień ścisk zolądka na parę godzin.
I nie wiem, czym się wspomóc - bo tranxene nie chcę, choc lekarz mówi, że w tami razie na początku przez parę dni mogę w razie czego brać. Ale może brać do tego pramolam, który gdzieś tam jeszcze mam a który nie wywołuje uzaleznienia? Choć po nim branym kiedys solo miałem lekkie pobudzenie, co oznaczało raczej stan normalny ;-)

W ogóle boję się tych leków. Parę lat temu wyszedłem z deprechy przez seronil. Dobrze działał,chwilowo przymulał i uspokajał. Nie pamiętam co do tego jeszcze brałem, ale juz po miesiącu wyglądałem lepiej.
Boję się zrobić mózgowi huśtawkę.

Proszę o jakies rady i zgóry dziękuję.

przez Sharon_Needles 09 sty 2017, 11:45
Siemka racetamowe świry.
Mam bipolar, biorę escitalopram 15, karbamazepinę sr 600 i kwetiapinę sr 200.
Chciałabym dorzucić sobie noopept na czas sesji. Ktoś ma doswiadczenia z takim polaczeniem?

Co na dorzutke ?

przez cytrynka84 18 sty 2017, 21:19
Edronax lub Wellbutrin,na zmęczenie, brak energii. Sęk w tym,ze oba leki mogą nasilać, wywolywac stany lękowe.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

Co na dorzutke ?

przez cytrynka84 19 sty 2017, 19:02
Nawet wtedy może nasilać, ale też nie musi. Nie spróbujesz nie będziesz wiedział jak zadziala ;) Po odstawieniu clonazepamu, będziesz prawdopodobnie odczuwał nasilone lęki.Przynajmniej na początku po zaprzestaniu brania clonazepamu możesz mieć większe lęki jak dołożysz teraz Wellbutrin istnieje niebezpieczeństwo, że wrócisz do clona. A to byłoby najgorsze wyjście. Narazie nie dokładaj ani Well, ani Edronaxu żeby nie ryzykować stanem lękowym.Odczekaj trochę ,jak będziesz miał dłuższą abstynencje, przejdą Ci objawy abstynencyjne wtedy dopiero wprowadź Well lub Edro.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

Łączenie Leków ?

przez Nerwus12363 19 sty 2017, 20:33
Witam swoje pytanie kieruję do lekarzy oraz osób z większą ilością wiedzy . Mianowicie chodzi mi o łączenie Leków są nimi Asentra oraz Faxolet ER czy można je ze sobą łączyć i do jakich dawek .Pozdrawiam

Łączenie Leków ?

przez mhrps 19 sty 2017, 20:48
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

Lamotrix - jakie leki przeciwbólowe

przez aduris 20 sty 2017, 14:08
Witam, Moja mama cierpi na epilepsję od 10 roku życia, brała lek lamitryn, teraz bierze lek Lamotrix.
Oprócz tego ma poważne schorzenie kręgosłupa które sprawia jej ogromny ból, niestety każdy lek przeciwbólowy jaki brała wywoływał atak padaczki.
Czy jest jakiś lek który uśmierzy ból a nie wywoła ataku ?

przez mhrps 20 sty 2017, 14:16
Niesterydowe przeciwzapalne. Niektóre leki przeciwpadaczkowe też stosuje się w takich bólach np neurontin.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

przez kofel 20 sty 2017, 22:54
Przeczeczytaj na początek ulotkę, potem odwiedź lekarza. Tutaj nikt Ci nie powie. Jedyne co to niech nie używa tramalu, poltramu.

-- 20 sty 2017, 22:57 --

[/b]mhrps[/b] - na bóle kręgosłupa same NLPZ to sobie w tyłek można wsadzić, uwierz mi. :) na bóle kostno-stawowe to druga tabela anelgetyczna.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Bromergon A neuroleptyki?

przez Lusesita Dolores 25 sty 2017, 20:53
Witam
Biorę solian w dawce 800mg
Podwyższa mi on prolaktyne
Z solianu nie zrezygnuje A chciałam brać bromergon żeby obniżyć prolaktyne.
Dzwoniłam dzis do psychiatry i lekarka się nie zgadza na branie tych dwóch leków jednocześnie.
Co się stanie jak wezmę ten bromergon mimo wszystko?
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg
Relanium 2mg - doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

Bromergon A neuroleptyki?

przez ziomus0812 26 sty 2017, 15:51
Kiedyś przeczytałem informację, że przyjmowanie leków obniżających poziom prolaktyny z neuroleptykami powoduje osłabienie działania siły neuroleptyków, czyli może spowodować nawrót choroby.

Sortuj wg