Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Dobieramy leki

przez Morfeusz92 01 sty 2016, 21:53
No to świetnie ,to dobra wiadomość.PFC odpowiada za wyzsze funkcje poznawcze.Mhm a Wellbutrin ? W jakim obszarze w mózgu ją podnosi ?
wenlafaksyna
hydroksyzyna

Dobieramy leki

przez Ricah 01 sty 2016, 22:20
Furthermore, microdialysis studies that measured neurotransmitter levels in the nucleus accumbens of freely moving mice found extracellular dopamine and norepinephrine concentrations increased in response to bupropion administration in the Porsolt animal model of depression,27,28 and another microdialysis study29 has shown increased dopamine and norepinephrine concentrations in the rat prefrontal cortex in response to bupropion administration.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC514842/

Tak na szybko to PFC i nucleus accumbens (jadro półleżące). Jezeli gdzies jeszcze, to musialbys sie doczytac, bo mam kaca ;f
Agomelatyna 25mg
some shit

Dobieramy leki

przez Morfeusz92 01 sty 2016, 22:25
To powiedz jeszcze ktory lek mocniej tą dopamine mi podbije ?
wenlafaksyna
hydroksyzyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 01 sty 2016, 23:58
Ciezko cos takiego powiedziec. Nie trafilem na zadne badania porownywujace. Lepiej raczej byloby zapytac kogos kto stosowal oby dwa leki i widzial roznice w dzialaniu dopaminergicznym (rozumiem, ze chodzi Ci o PFC, nie o jadro pollezace, wiec przykladowo wplyw na pamiec krotkotrwala). Ja akurat nie zwracalem uwagi na ten typ pamieci, takze sie nie odniose do tego.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez ryska 12 sty 2016, 12:55
Czy można łączyć Anafranil (klomipraminę) z Aviomarinem? Brał ktoś tak? W obu ulotkach nie ma jasnej odpowiedzi. W Aviomarinie jest tylko coś takiego, ale nie potrafię tego zinterpretować:

"Preparatu nie należy stosować w skojarzeniu z lekami działającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (np. leki nasenne, uspokajające, barbiturany, leki zwiotczające mięśnie, narkotyczne leki przeciwbólowe); możliwe nasilenie hamowania czynności ośrodkowego układu nerwowego.
Preparat może nasilać działanie leków przeciwcholinergicznych (np. atropiny, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych). Równoległe stosowanie inhibitorów MAO nasila cholinolityczne działanie preparatu.
Preparat działa synergistycznie z diazepamem; wykazuje działanie antagonistyczne w stosunku do amfetaminy i jej pochodnych.
Osłabia działanie kortykosteroidów oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych.
Preparat stosowany z solami bizmutu oraz lekami przeciwbólowymi, psychotropowymi i skopolaminą może powodować upośledzenie wzroku.
Zaleca się szczególną ostrożność podczas stosowania preparatu z lekami powodującymi wydłużenie odstępu QT w zapisie EKG (takimi jak np. leki przeciwarytmiczne klasy IA lub III, niektóre antybiotyki, np. erytromycyna, leki przeciwmalaryczne, leki przeciwhistaminowe, neuroleptyki) oraz z lekami powodującymi hipokaliemię (np. niektóre leki moczopędne)."
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez ryska 12 sty 2016, 21:00
albo może chociaż ktoś podpowie co brać zamiast aviomarinu (na zawroty głowy i nudności) przy braniu Anafranilu.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez alu 12 sty 2016, 21:04
ryska, tu możesz sprawdzić interakcje http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start i wg tego zestawienia występują interakcje "istotne" (ale nie wiem na ile istotne z punktu widzenia realnego wpływu na organizm). Co polecić - nie wiem, aviomarin wydaje się być idealny na zawroty głowy połączone z nudnościami.
alu

przez ryska 12 sty 2016, 22:08
alu, dzięki za link. W szczegółach wypisali: "Nasilenie działania parasympatykolitycznego i depresyjnego na OUN". No to niedobrze.

Tylko co w takim razie zamiast aviomarinu?

przez Adriana83 14 sty 2016, 13:28
Kochani. mam pytanie właśnie dotyczące leków.
Biore od tygodnia Mobemid (moklobemid). Pytanie moje czy mozna go połączyc z Apapem ? (fatalnie sie czuje .Chora jestem ) :bezradny:
Kiedy serce jest przepełnione, oczy zachodzą łzami :!: :!:

przez AloneInTheDark2 16 sty 2016, 16:46
Witam, mam pytanie. Czy orientuje sie ktos mozna polaczyc wenlafaksyne(konkretnie pod nazwa prefaxine) z biopropolem?? Czytalem ze wenly nie mozna laczyc z lekami z grupy iMAO bo moze sie skonczyc zespolem serotoninowym. Jednak nigdzie nie znalazlem informacji do jakiej grupy zalicza sie biopropol.Musze nasilic sobie dzialanie dopaminy tym czyms bo wenla wychwytuje slabo albo w ogole, a nie chce ryzykowac. Prosze o odp kogos zorientowanego.

przez TylerDurden23 17 sty 2016, 17:53
Biore combo lekow: Anafranil, Mianseria i Pernazyna. Czy bedzie zachodzic jakas interakcja z prohormonem P-mag ?
Na sprobowanie zapodalem sobie Epi i skonczylo sie to atakiem paniki ;/ ale to bylo jakies rok temu. Od tamtej pory tylko na kreatynie lecialem.
Za odpowiedź z góry dziękuję :)

przez spiety99 21 sty 2016, 23:12
Witam. Jest tu ktoś kto ćwiczy na siłowni i bierze leki ssri ? mieliście jakieś interakcje z suplementami przed treningowymi np ?

przez Carry51 31 sty 2016, 23:58
Mam pytanko.. Czy ktoś z Was brał może jednocześnie asertin i coaxil? :roll:

przez Ewgf 13 mar 2016, 10:44
spiety99, ja cwicze i nie mialem zadnych interakcji, ale tak swoja drogą to większość supli jest gówno warta... Uwierz mi, 7 lat na siłowni z przerwami mam.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Sortuj wg