Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez SrebrnaSowa 19 gru 2015, 17:06
a już nic... poszukam w odpowiednim wątku :)

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 17:17
Brałem 200mg lamotryginy/d. Lekarka mi zapisywała Lamitrin, pobrałem go trochę. Potem zacząłem kupować Lamilept bo jestem sknera, a jest parę złociszy tańszy. Bez różnicy. Wydano Ci nie zamiennik tylko oryginał, bo oryginalna lamotrygina wytwarzana przez GlaxoSmithKline to właśnie Lamitrin/Lamictal. Lamilept to zamiennik produkowany przez Tevę, pewnie w polskim oddziale, ale sam koncern jest pochodzenia żydowskiego. ;)

Te leki nie wchodzą ze sobą w żadne interakcje. Pewnie to objawy nerwicowe/ somatyzacja albo zbyt szybko zwiększyłaś dawkę lamotryginy (z 25-> 100mg). Zamiennik akurat nie miał znaczenia. Ja jak wchodziłem na 200mg lamotryginy docelowo to zaczynałem od 25mg i stopniowo podbijałem o 25mg(chyba co tydzień). Ten lek tak ma, że za szybko podbicie dawki u wielu osób kończy się nasileniem działań niepożądanych, skórnymi reakcjami alergicznymi itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez atkam77 31 gru 2015, 10:19
Witam,

czy ktoś może mi powiedzieć czy mogę brać jednocześnie Axyven i omeprazol na wrzody?
pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 31 gru 2015, 13:45
atkam77, możesz brac śmiało .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez atkam77 31 gru 2015, 13:53
thx

przez Kalebx3 31 gru 2015, 13:58
szczęsliwego ,,,
i pamiętaj ,że na wrzody najlepszy len + morszczym .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Dobieramy leki

przez Morfeusz92 31 gru 2015, 22:53
Witam.Zazywam od dzis Mianseryne + Trittico .Moglby mi ktos wyjasnic jakie dzialanie maja te leki ,prosilbym o obszerna opinie na ich temat.Nie wplywaja ujemnie na sfere seksualna ? Czy na tych lekach bede lepiej sie czul niz po paroksetynie ? Czy moge do nich dorzucic Wellbutrin ?

Dobieramy leki

przez Ricah 01 sty 2016, 16:00
Morfeusz92, oby dwa leki sa lekami przeciwdepresyjnymi oraz dodatkowo maja dzialanie przeciwlękowe i nasenne.
Mianseryna poprzez silny antagonizm receptora H1 usypia, ale rowniez poprzez blokade receptora adrenergicznego alfa2 zwieksza wyrzut noradrenaliny, co powoduje pobudzenie i dzialanie antydepresyjne (oczywiscie dzialanie antydepresyjne nie wynika tylko z tego mechanizmu, ale rowniez z oddzialywania na inne receptory). Mianseryna jest rowniez srodkiem przeciwwymiotnym poprzez blokade receptora 5-HT3, zatem gdybys mial problem z tym, to nie masz sie czego obawiac. To jeden z lepszych lekow przeciwdepresyjnych, jednak ludzie bardzo czesto narzekaja przy nim na przybieranie na wadze oraz poranna zamulke (to akurat znika po jakims czasie przy regularnym braniu). Dodatkowo powiem, ze zazwyczaj czym wieksza dawka = wieksze pobudzenie i dzialanie antydepresyjne, czym nizsza tym bardziej dziala na sen. Jest neutralny wzgledem libido&erekcji.
Trazodon (trittico) dziala podobnie jak wyzej, aczkolwiek poprzez inne mechanizmy (glownie blokade receptorow 5-HT2, blokada receptora alfa1). Nie wplywa raczej na apetyt. Dodatkowym dzialaniem jest dzialanie pozytywne na sfere seksualna. Bedac mezczyzna musisz uwazac na priapizm, ale nie zdarza sie to jakos super czesto.

Nie odpowiem czy bedziesz czul sie lepiej niz po paro, bo nie znam Twoich objawow. Co do wellbutrinu, http://bil.aptek.pl <- ta strona mowi o mozliwym przedluzeniu dzialania trittico, stad warto by dopasowac dawke/dopytac lekarza dla pewnosci. Poza tym zaleznie od dawki, mozesz wyrazniej poczuc noradrenaline, a tym samym np. nerwowosc, lęki czy bicie serducha.
Agomelatyna 25mg
some shit

Dobieramy leki

przez Morfeusz92 01 sty 2016, 16:32
Mam zaburzenia lękowe ,i wyraźne obizenie nastroju.Paroksetyna przeszkadzala mi ,poniewaz spadalo libido,poza tym strasznie zasychalo mi w ustach ,dzialanie przeciwlękowe jako tako miala (slabe) ,ale raczej nastroj nie za bardzo poprawiala.
wenlafaksyna
hydroksyzyna

Dobieramy leki

przez Ricah 01 sty 2016, 16:43
Morfeusz92, z nastrojem powinno byc raczej lepiej, co do lękow nie odpowiem na 100% (nie jestem jasnowidzem), ale warto sprobowac. Paroksetyna jest bardzo silnym SRI, ale rowniez silnym NRI (stad m.in. mogla byc suchosc w ustach). Nie radzilbym szalec z dawka mianseryny, bo noradrenalina moze spowodowac suchosc w ustach wlasnie czy zwiększenie lękow (zwlaszcza na poczatku). Jezeli szukasz tez jakiejs opinii, to u mnie mirtazapina (lek bardzo podobny do mianseryny) niwelowal lęki w nieco inny sposob, anizeli leki SSRI (bym powiedzial, ze lepszy, bardziej w 'naturalny' sposob odczuwalem to).
Wiele osob narzeka na nasilenie lękow przy wellbutrinie (chociaz ja jestem przypadkiem, kiedy odczuwalem wieksza pewnosc siebie przy tym leku, ale u mnie nic nie zwieksza lękow), stad nie jestem pewien, czy to rozsadny wybor (jezeli kasy Ci nie brak, to probuj, ale ten lek jest po prostu drogi).
Probuj, powinno byc lepiej we wszystkich tych sferach.
Agomelatyna 25mg
some shit

Dobieramy leki

przez Morfeusz92 01 sty 2016, 16:53
Wellbutrin odstawiam,jestem po nim raczej ciagle wkurzony,i niepokoj doskwierał mi caly czas,mam nadzieje ze nie bedzie tak na mianserynie.Ona podbija bardziej noradrenaline niz Wellbutrin ? Mhm paroksetyna powodowala u mnie ataksje .
wenlafaksyna
hydroksyzyna

Dobieramy leki

przez Ricah 01 sty 2016, 17:05
Morfeusz92, ciezko stwierdzic czy bardziej, bo raz, ze oddzialywuja na ten neuroprzekaznik w inny sposob (wellbutrin poprzez blokade wychwytu zwrotnego, mianseryna poprzez blokade autoreceptora alfa2, ktory to wyrzuca noradrenaline), dwa, ze wszystko zalezy od dawki. Bupropion (wellbutrin) jest stosunkowo slabym NRI (Ki 900+, czym mniej tym mocniej dziala), silniej dziala jako DRI (Ki = 650), za to mianseryna dosc silnie blokuje ten receptor (Ki = 5nM). Sam nie odczuwalem noradrenaliny ani na bupropionie, ani na mirtazapinie (ona blokuje alfa2 sila 80~nM). Nie przejmowalbym sie tym az tak i przede wszystkim nie nastawial negatywnie.
Agomelatyna 25mg
some shit

Dobieramy leki

przez Morfeusz92 01 sty 2016, 17:45
Jak mianseryna ma sie do dopaminy ?
wenlafaksyna
hydroksyzyna

Dobieramy leki

przez Ricah 01 sty 2016, 18:42
Podnosi ja w PFC (korze przedczolowej).
Agomelatyna 25mg
some shit