Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Wengosz 07 sie 2015, 04:49
czy można zarzyć zomiren w nocy po hydroksyzynie jak nie pomaga...?
wyngosz wengosz elektroniczny

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez slow_down 07 sie 2015, 10:48
Jaki SSRI prócz fluo nada się do tego mixu i będzie współgrał z olanzapiną (2,5mg)?
slow_down

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez Psychopharm 07 sie 2015, 12:36
slow_down zależy co bierzemy za mechanizm działania tego połączenia, bo ostatnio pojawiła się teza, że jest to zwiększenie serotoniny z połączenia antagonizmu 5-HT6 z SSRI - jeśli tak to każdy SSRI będzie działać z olanzapiną. Jeśli bierzemy jednak synergiczny wzrost dopaminy w PFC jako mechanizm to wtedy najlepiej działa fluoksetyna, ale każdy inny SSRI też powoduje wzrost dopaminy, więc każdy lek może "siąść". Najlepiej jednak chyba fluwoksamina, SNRI, tak poza fluo.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 07 sie 2015, 12:44
Wenla się nada? Sertra, escitalopram?
slow_down

przez elan 07 sie 2015, 12:54
Ja wziąłem dzis 200 mg sertry ,100mg sulpirydu i 10mg selegiliny i nic kompletnie nie czuje jednak odradzam stosowania takich miksów.
elan

przez horr 07 sie 2015, 13:41
Jeśli potrzebuję 30mg zolpidemu, by zasnąć, to czy mogę zmniejszyć dawkę i dorzucić do tego bromazepam? Co możecie powiedzieć o tym połączeniu? Chodzi mi tylko, by dobrze spać i nie łykać przy tym trzech (i więcej) tabletek zolpi dziennie.

przez slow_down 07 sie 2015, 14:26
Łączyć możesz, ale oba uzależniają.
slow_down

przez warrior11 07 sie 2015, 15:46
horr,
Jesteś uzależniony,dlatego nie możesz spać,twoim ratunkiem jest odwyk i uwalnianie się od
benzo a nie mieszanie i dodawanie kolejnych prochów..to jest narkomańska droga donikąd.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez horr 07 sie 2015, 21:42
warrior11 napisał(a):horr,
Jesteś uzależniony,dlatego nie możesz spać,twoim ratunkiem jest odwyk i uwalnianie się od
benzo a nie mieszanie i dodawanie kolejnych prochów..to jest narkomańska droga donikąd.

Pytając o połączenie zolpi i broma spodziewałem się raczej informacji typu, czy jedno wzmacnia działanie drugiego, bądź je zmniejsza, bądź czy jeśli mam tolerancję na jedno, to automatycznie też na drugie... Ciągle jestem ciekaw i będę wdzięczny za odpowiedzi. Natomiast od moralizowania to mam matkę (ew. psychiatrę). Dla twojej informacji, warrior11, nie brałem nigdy żadnych benzo (zolpidem benzodiazepiną nie jest), a spać nie mogę z innych powodów, nie tabletkowych, i właśnie dlatego sięgnąłem po Stilnox. Gdybym go odstawił - zakładając że obyłoby się bez efektu odbicia - w najlepszym razie ciągle miałbym cholerne problemy z zasypianiem.

przez warrior11 08 sie 2015, 07:12
horr,
Nie mam tutaj zamiaru moralizować,chciałem tylko Ciebie przestrzec przed lekami,które uzależniają
bo one na dłuższą metę mogą tylko spotęgować twoje problemy.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Wengosz 15 sie 2015, 21:24
dzięki
wyngosz wengosz elektroniczny

przez horr 19 sie 2015, 20:49
Czy między bromazepamem a klonem występuje tolerancja krzyżowa?

przez DOROTA777 26 sie 2015, 20:57
Do Citronilu zamiast Ataraxu dostałam Trittico CR 150 .Dziś wykupiłam na razie poczytam jak zwykle o leku zanim go wezmę. Czy ktoś miał zastosowane takie połączenie leków?

przez Totylkoon 18 paź 2015, 23:53
Tak trittico jest lepsze niż atarax na pewno.

Sortuj wg