Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez emilk 02 lip 2015, 12:27
Co dolozyc do wenli 150mg żebym nie byl senny i jednocześnie lęku nie bylo ? Biorę wenle od 2 miesięcy.
emilk

przez cytrynka84 10 lip 2015, 10:59
Można łączyć wenle z propranololem?Z metaprololem wenla wchodzi w interakcje,jak to jest z P?
Biorę jeszcze Afobam (doraznie) i mianseryne. Serducho wali jak oszalale przy probie wejścia na 225 wenli,co nakręca lęk :( A 225 wenli było by lepsze przy moich zaburzeniach.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Siarlek 11 lip 2015, 00:52
Wszyscy mówią, że wenla jest dobra na lęk wolnopłynący. Mi to w ogóle nie pomagało. Jedyny lek, na którym byłem bardziej poddenerwowany niż bez leku. Yup. Do tego dochodziła bezsenność lvl 24. Ciekawe o czym to może świadczyć?
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emilk 11 lip 2015, 17:59
Ile byles na wenli czasu ? Mnie ostatnio usypia,spie po niej nawet w dzien.Dawka 150 mg ok 3 miesiecy bedzie juz,przy zwiekszaniu dawek tylko czuc lek po ok 2 tygodniach nie czuc leku.
emilk

przez magdamagda 22 lip 2015, 13:23
Mam zespół stresu pourazowego spowodowany przemoca psychiczną i gwałtami.
Niedługo zaczynam terapię. Psychiatra przepisał mi setolaft 1x100mg i afobam 3x1mg. Doraźnie hydroksyzynę.
zaczęłam je brać w mniejszych dawkach 5 lipca. Od czwartku biorę pełne dawki. Początkowo nie było dobrze. Po chwilach euforii pojawiły się bóle i zawroty głowy, mdłości i wymioty, bóle mięśni, kosxmary w nocy, uczucie rozbicia. Ale stres minąl, prawie nie odczuwałam lęków. Lekarz kazał brac leki dalej mówiąc ze to minie w tym tygodniu.
Wczoraj miałam silny atak paniki. Prawie zemdlałam nie mogąc złapac oddechu. Od tej chwili czuję ciągły lęk. Bardzo silny lęk. Nie mogę się uspokoić. Mam myśli samobójcze. A jestem po dwóch próbach. Czy to kolejne skutki uboczne? Co mam robić? Moj psychiatra przyjmuje dopiero w piątek.

przez Psycho1930 24 lip 2015, 17:34
Witam,

Czy może ktoś mi potwierdzić czy można brać jednocześnie seroxat i solian? Czy te leki ze sobą nie kolidują? Kiedyś brałam taką konfigurację i mi bardzo pomogła, ale nie jestem w 100% pewna.

przez Psycho1930 26 lip 2015, 09:08
Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie? Albo czy można gdzieś to sprawdzić?

przez Vengence 26 lip 2015, 09:16
Psycho1930 napisał(a):Witam,

Czy może ktoś mi potwierdzić czy można brać jednocześnie seroxat i solian? Czy te leki ze sobą nie kolidują? Kiedyś brałam taką konfigurację i mi bardzo pomogła, ale nie jestem w 100% pewna.

Mozna laczy paro z solianem paro to ssri a solian to neuroleptyk w malych dawkach ponoc wykazuje swietne dzialanie przeciwdepresyjne., dobry masz mix.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Psycho1930 26 lip 2015, 17:54
Dziękuję!

przez Tomek858 26 lip 2015, 22:54
Rok temu bralem przez 4 miesiace esci + miansegen na sen w trakcie terapii. Czulem sie calkiem niezle, wiec odstawili mi leki ( sam nie wiem czy lepsze samopoczucie to byl skutek terapii czy lekow). Mysle jednak ze odstawienie lekow bylo pochopne. Teraz jakis czas po zakonczeniu terapii, znowu zaczyna sie dramat. Lęki i nadpotliwosc przy duzych skupiskach ludzi, ktore uniemozliwaja funkcjonowanie. Biore znowu esci, ale narazie diametralnej poprawy nie ma( biore miesiac). Tak zastanawiam sie czy leki SSRI sa dla mnie. Naczytalem sie troche o nadaktywnosci osi HPA i wszystko by sie zgadzalo, ze tutaj lezy u mnie problem. Gorsze samopoczucie z rana, wieczorem a szczegolnie w nocny tak miedzy polnoca, a 2 jestem innym czlowiekiem :) Do tego robilem sobie dobowe badanie na kortyzol, wieczorem jest w dolnych granicach normy, zas rano grubo ponad norme. Mam tez problemy ze snem, wybudzam sie w nocy, po jakims czasie zasypiam ponownie i tutaj pomaga miansegen ( powoduje staly sen). Tak sie zastanawiam czy dac szanse rozkrecic sie esci, ponoc przeciwlekowo trzeba conajmnie przez 3 miesiace brac, czy dorzucic mianseryne w wiekszych dawkach, ale nie tylko nasennie ( biore 10mg).Mysle, ze moje lęki wynikaja z depresji i nadaktywnosci osi HPA i czy SSRI sa dobrym wyborem w takim razie. 2 lata temu bralem Parogen, to po 3 miesiacach musialem odstawic mialem takie jazdy. Niedlugo wybieram sie do psychiatry po recepte i zastanawiam sie co robic. Czytalem ze mirtazapina, mianseryna i tianeptyna najlepiej tlumia os HPA.

przez Souwaylier 29 lip 2015, 18:06
Witam! Czy jest dopuszczalne wzięcie leku Xanax na sen wraz z Trittico? Ten drugi biorę od ponad miesiąca ale nie działa - mam nocne ataki hiperwentylacji/drgawek i jedyne co Trittico powoduje to niesamowitą senność i problemy z wstawaniem rano; poczekam jednak na opinię psychiatry jeśli o to chodzi. Te ataki nie są jednak najgorsze, czasem miewam paraliż połączony z drgawkami i niestety pełną świadomość, ostatecznie mdleję podczas takiego ataku i budzę się po bliżej nieokreślonym czasie z okropnym atakiem paniki, który lekarz kazał mi "zagryźć" Xanaxem, jednak wolałbym w ogóle nie musieć tego przeżywać - z dnia na dzień coraz bardziej boję się zasnąć.

Krótko mówiąc: czy nie dałoby się jednak prewencyjnie wziąć Xanaxu (0,5mg) przed snem wraz z Trittico (75mg)?

Pozdrawiam!

przez nobody25 29 lip 2015, 20:55
Souwaylier możesz, xanax na pewno ci pomoże, ale może spróbuj zwiększyć triticco do 100mg. Xanax jak już zaczniesz brać często to nie polecam.

przez Souwaylier 30 lip 2015, 07:00
Dzięki za odpowiedź! Cóż, spróbowałem w nocy Trittico + połówka Xanaxu, wiele się nie zmieniło. Psychiatra będzie się musiał bardziej postarać z doborem leków :P

przez alu 30 lip 2015, 18:53
Biorę na noc 50mg Pramolanu (dziś będzie dopiero trzecia dawka). Czy moge dołączyć do tego 25mg Hydroksyzyny rano, albo w południe? Hydro jako jedyna wycisza moje psychosomatyczne mdłości, a zapomniałam zapytać o to połączenie lekarza. Do psychiatry idę dopiero za 3tyg, a muszę jakoś opanować tę somatykę..no i jeszcze - czy takie połączenie wydaje się sensowne?
alu

Sortuj wg