Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Anafranil+Chlorprothixen

przez szczypior025 11 sty 2015, 09:58
Witam wszystkich.
Chcialbym sie dowiedziec czy moge brac jednoczesnie Anafranil z Chlorprothixenem?biore oprocz Chlorprothixenu Dekapine Chrono i Zolafren,lecze sie na Nerwice Lekowa,Zaburzenia Obsesyjno-Kompulsyjne

przez Zbychu 1977 13 sty 2015, 14:10
Biore obecnie 200mg amitriptyliny,metylofenidat CR 40mg oraz niepokalenek 2 tabl-całkiem dobrze toleruje ten zesta.
Zbychu 1977

Truvada Norvir Prezista - a odżywianie.

przez wynikpozytywny 22 sty 2015, 19:09
Cześć.

Moją terapię do końca życia zacząłem kilka miesięcy wstecz. Każdego dnia biorę po jednej tabletce Prezista 800mg + Norwir 100mg + Truvada (2 leki w jednym)

Leki przyjmuję z rana. Pomiędzy godzinami 10:00 a 12:00 . To bardzo ważne by regularnie brać leki.
Przyjmuję razem z lekkim śniadaniem.

Problem zaczyna się wieczorem... okropne rozwolnienie. Już nie wiem co mam jeść. Dochodzi do tego, że jem tylko te suplementy typu Ulgix max wzdęcia Symetykon oraz Hepatil.

Od lekarza prowadzącego moją terapie + dostawałem leki typu Nifuroksazyd czy Imodium instant. Niby pomagało niby nie.

Cały czas burczy w brzuchu. Najgrosze jest to, że tyje. Przez ostatnie 6 miesięcy przytyłem dobre 7kg!

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ZOK57 16 lut 2015, 15:39
co sądzicie o połączeniu depakine chrono 1000mg z sulpirydem 400 , anafranilem sr75 i chloroprotinksenem 80? depa. 500-0-500 sulpiryd 200-200-0 anafranil sr 75 - 0 - 0 i chloroprotinksen 30-0-50?

-- Pn lut 16, 2015 3:40 pm --

f42,2 i f22 i jeszcze ale po mału odstawiam cloranxen 10-0-0 i dlatego mam chloroprotinksen
ZOK57

przez ars110 26 lut 2015, 06:58
Witam
Od niedawna znowu zacząłem przyjmować Neurotop (karbamazepine) i Rispolept (risperidon), niestety w mojej obecnej sytuacji życiowej zaczęły pojawiać się u mnie myśli samobójcze, w rozmowie z lekarką przed tymi myślami stwierdziła że przydało by się coś antydepresyjnego ale nie chce włączać następnego leku. Pytanie do forumowiczów brzmi następująco: czy ktokolwiek z was miał styczność z owymi neuroleptykami i stosował dodatkowo antydepresanty, czy włączenie antydepresantów nie spowodowało by zachowań agresywnych z którymi próbuję sobie poradzić?
ars110

przez dumps 27 lut 2015, 20:55
dostałam xetanor + propranolol [mam nadzieje ze dobrze napisalam nazwy] ktoś coś brał je razem???
Bo każdy walczy tu o przetrwanie
w świecie gdzie nic nie jest pewne
bądź pewien swojej woli walki
zbieraj siły, dąż do tego by coś zmienić!

przez Caipirinha 04 mar 2015, 22:48
Witam, czy mozna łączyć seronil i ibuprom? Fluoksetyne biore juz jakies pol roku i nigdy nie bralem zadnych przeciwbolowych bo balem sie jakichs interakcji, jak to z tym jest, 1 tableta nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 04 mar 2015, 23:08 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym. Przed założeniem nowego tematu proszę używać opcji "szukaj".

przez megwal8 05 mar 2015, 09:29
czy mozna miravil 50 laczyc z revalidem na wlosy :) ?

-- 05 mar 2015, 17:57 --

bardzo prosze o odpowiedz

Zażywanie neuroleptyku z antydepresntem jednocześnie

przez Raptor3 16 mar 2015, 21:36
Chyb już wiem od czego to okropne negatywne pobudzenie. Od razu po wzięciu tabletki ( solian) pale e papirosa. Czy to może być powodem tego stanu? :why:

przez megwal8 18 mar 2015, 21:28
Witam :) od 4 marca biorę Miravil 50 mg wieczorem. Od dzisiaj mam brać rano Miravil, a wieczorem Orizon 0,5 mg. Bardzo się przejmuje, ponieważ w Orizon jest napisane że można przbyrać na wadze, dwa razy albo trzy to wymienili.. :( czy ktoś może coś powedzieć na ten temat ? Dopiero zaczynam przygodę z lekami.. Zaczynam również w piątek jazdy ( zdaje prawko ) i też pisali że może to źle wpłynąć, a już zapłaciłam całą sumę :( . Poza tym, czy można te leki łączyć z alerteciem, aviomarinem, revalidem, panadolem na bóle miesiączkowe oraz venalex ? Pozdrawiam :) !

Antikol, Paraxinor,Hydroxyzyna,

przez maik4u 21 mar 2015, 21:32
Witam. Od 3 miesięcy biorę Anticol. Wczoraj rozpoczołem prace w przydomowym garażu. Konkretnie lakierowanie elementów samochodowych.
Po dniu spędzonym w warsztacie wieczorem wystąpiły u mnie dziwne objawy. Roztrzęsienie, niepokój, wypieki na twarzy szum w uszach szybsze bicie serca. Tego samego dnia zaczołem brać Paraxinor i Hydroksyzynę.
Dziś też miałem kontakt z farbami ale bardzo unikałem wdychania oparów.
Wiadomo jednak że przy malowaniu pistoletem lakierniczym się tego nie uniknie.Cały dzień się czułem osłabiony, zawroty głowy, przemijający niepokój,wytrzeszcz oczu powiększone źrenice. Wiem że takie objawy mogą wystąpić w pierwszych dniach brania
Paroksetyny. Ale to co się dzieje ze mną wieczorem to już chyba coś innego.
Dlatego chcę zapytać czy Antikol, Paraxinor,Hydroxyzyna, mogą wchodzić ze sobą w interakcje, czy to anticol przy środkach chemicznych wywołał taki efekt jak po wypiciu alkoholu.Biorę jeszcze Bisocard. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

przez absolulu 21 mar 2015, 21:48
Witam,

Biorę obecnie mix wenla (225mg) + mirtazapina 45mg. Energia i nastrój kiepsko. Spałbym po 12h. Ogólnie totalna apatia.

Niedługo wizyta u psychiatry i chciałbym zmienić na coś co przywróci mnie do normalności ;)

Mam za sobą epizod depresyjny, spowodowany obsesyjnym myśleniem bez natręctw. Generalnie lekkie OCD + lęki.

Wcześniej brałem sertralinę, aż do dawek 200mg. Na początku pomogła i pozbyła się depresji w dawce 50mg, ale brakowało mi motywacji, więc była zamiana na fluoksetynę. Tutaj nie wyrobiłem po 3/4 miesiącach z lękami i kiepskim nastrojem (lekarz z uporem brnął żebym przyjmował ten lek nie proponując niczego przeciwlękowego). Potem powrót do sertry i motywacja dalej bardzo średnio. Wszystko miała zmienić wenla, ale ona spowodowała totalne wycofanie się z życia i niechęć do czegokolwiek - nie wiem jak ten lek może ludzi aktywizować. Przecież ratio wychwytu Sert do NA jest tak marne - to już chyba wyraźniej działa DA z sertraliny ;)

Rozważam takie mixy, proszę o komentarze

1. Fluoksetyna 20mg + kwetiapina na noc (w dawce nasennej) - wydaje mi się że to dobre połączenie na aktywizację i lęki z OCD. Chociaż trochę się obawiam prolękoweg działania fluo - mam nadzieję że kwetiapina by to załatwiła. Ewentualnie trazodon/mianseryna na noc.

2. Fluo + buspiron

3. Sertralina + amisulpryd (w małych dawkach)

4. Sertralina + kwetiapina na noc

5. Amisulpryd solo / Moklobemid solo / Bupropion solo
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Ewgf 24 kwi 2015, 21:24
absolulu, nie masz po takiej dawce mirty apetytu zwiekszonego i tycia? Ja bym na twoim miejscu celował w sertralina+amisulpryd.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Ewgf 24 kwi 2015, 21:36
A tak wogólę to nie orientuję się ktoś jak się ma spozywanie mleka razem z lekami. Czy to tylko opóźnia ich wchłanianie czy utrudnia i zmniejsza? Bo ponoć mleko ma odwrotny efekt do grejpfruta ktory powoduje ze wiele leków zwiększa swoje stężenie gdy są brane jednocześnie. Niektóre leki chyba nawet 10x sie wchłaniają gdy są brane z sokiem grejpfruta.
Zastanawia mnie jak to jest z mlekiem. Jak rano zjem np. płatki owsiane na kefirze i potem biorę leki ...
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Sortuj wg