Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Dark Knight 12 lis 2014, 23:54
Czy dodanie 20 mg fluo do 225 mg wenli zwiekszy w jakis sposob wychwyt dopaminy czy takie polaczenie ma wogole sens

przez ewa3700 13 lis 2014, 11:23
Witam , czy branie citalopramu z lamotryginą, nie wywoła interakcji? Dziękuję za odpowiedż, jeśli ktoś wie.

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez sulpiryd34 14 lis 2014, 23:08
może i dobre w chorobie dwubiegunowej, bo na ciężką depresję jest po prostu do d...
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piranioszna123 19 lis 2014, 10:08
propranolol 0,40 i kvantiax 0,25
Witam wszystkich. Mam pytanie czy połączenie propranolu z kviantiaxem mi nie zaszkodzi mówie tu o małych na razie dawkach. przyjmowałam chyba wszystkie możliwe i dostępne leki. Od 10 lat męcze się z nerwicą lekową , teraz dołączyła depresja. poradzcie bo boje się cokolwiek wziąć.
Ostatnio edytowano 19 lis 2014, 10:10 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

przez Psychoanalepsja_SS 19 lis 2014, 10:49
Witam wszystkich. Mam pytanie czy połączenie propranolu z kviantiaxem mi nie zaszkodzi

Raczej nie zaszkodzi, acz taki miks może obniżyć ciśnienie bardziej niż każdy lek z osobna.

przez lucy1979 19 lis 2014, 13:47
lunatic napisał(a):wie ktoś czy można łączyć ssri z żeń-szeniem?

Podobno nie jest to zalecane.
Ale to chyba nie jest jakiś bezwzglądny nakaz. Pewnie jeszcze nie zbadano interakcji.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez piranioszna123 19 lis 2014, 18:12
Psychoanalepsja_SS napisał(a):
Witam wszystkich. Mam pytanie czy połączenie propranolu z kviantiaxem mi nie zaszkodzi

Raczej nie zaszkodzi, acz taki miks może obniżyć ciśnienie bardziej niż każdy lek z osobna.

Z natury miewam niskie ciśnienie, ale wszystkie leki do tej pory nie były skuteczne. O kventaxie czytałam ze jest na schizofrenie lub dwubiegunową , aja mam nerwice ,czy mi nie zaszkodzi?

przez cytrynka84 19 lis 2014, 22:43
piranioszna123, Ciśnienie jeden i drugi moze mocno obniżyć.A Kvetaplexu się nie boj to mala dawka,a takie stosuje się w bezsenności,ewentualnie na wyciszenie.Na schizofrenię lub CHAD stosuje się dużo większe dawki.

-- 19 lis 2014, 21:48 --

lunatic napisał(a):wie ktoś czy można łączyć ssri z żeń-szeniem?

laczylam i nic się nie działo,ale teoretycznie nie powinno się.

-- 19 lis 2014, 21:52 --

ewa3700 napisał(a):Witam , czy branie citalopramu z lamotryginą, nie wywoła interakcji? Dziękuję za odpowiedż, jeśli ktoś wie.

Lekarze często stosują takie połączenie z powodzeniem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez piranioszna123 20 lis 2014, 10:58
HEJ witam po pierwszej nocy kvantiaxsu i propranolu jestem zamulona totalnie ,może trochę spokojniesza ale zamulona

-- 20 lis 2014, 10:17 --

witam, może ktoś na forum ktoś ma podobne objawy i chciaby ze mna popisac i poradzić mi trochę. A zaczęło się u mnie 10 lat temu .pierwsze objawy to ;zawroty głowy ,zaburzenia równowagi,wszyskie badania po kolei i nic .Pierwsz lekarz anafranil i fluanxol i tak przez 7 lat ,potem stwierdziłam ze czuje się i tak byle jak i odstawiłam, drugi zoloft i cos tam ,trzeci zotral , czwarty seronil i nic. teraz byłam przez 7 m-cy bez niczego i jeszcze gorzej , ciagle zmeczenie duszności , bóle głowy ,bóle po całym ciele a do tego płacz i załamanie. badania znowu nic. Trafiłam do takiej lekarki która daa mi kvantiax i propranolol jestem po pierwszej nocy , może trochę spokojniejsza ale bardzo się boje.

przez D@ri@nk@ 20 lis 2014, 22:52
Może ktoś miał podobny problem.

Biorę Escitalopram Actavis, a na problemy żoładkowe lekarz rodzinny zapisał mi dwutygodniowa kurację lekiem IPP zawierającym omeprazol który ponoć nasila działanie Escitalopramu. Zastanawiam się czy bardzo nasila, czy po prostu olać to i nie męczyć się z żołądkiem?
Drugi lek to Claritine - lek przeciwhistaminowy którego tez przy lekach od psychiatry brać nie powinnam, a ze względu na silną pokrzywkę i tzw dermografizm powinnam brać :roll:

Wizytę u psychiatry mam dopiero w połowie grudnia, troche długo...
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez cytrynka84 23 lis 2014, 13:59
Omeprazol ja biorę z antydepami i nic się nie dzieje,nie przejmuj się,nie zauważyłam żeby działały silniej.
Co do Claritine to nie wiem,ale o ten lek lepiej zapytać,alergologa,dermatologa,a nie psychiatry ,bo mój dr zawsze mówi,ze mogę łączyć dany lek z innym,albo po prostu nie wie czy można,w sumie to nie jego działka.
Taki jest mój psych,Twój moze akurat ogarniać kwestie interakcji,różnie to bywa.Najlepiej zapytać jednego i drugiego lekarza.A do wizyty bralabym to Claritine,bo będziesz mieć kolejne problemy pokrzywke.W razie czego ,jak będziesz czuć się zle po tym kombo wtedy odstaw.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez D@ri@nk@ 23 lis 2014, 15:26
cytrynka84, dzięki :)
Spróbuję jak na mnie zadziałają tym bardziej że dawki anrydepresantów mam małe z tego co wyczytałam. Zresztą przy tych moich nawet ibumu nie powinnam brac, a przeciez bez przeciwbólowych żyć się nie da :/ wieć czasem biore i żyję ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez warrior11 23 lis 2014, 16:10
D@ri@nk@,
Czytałem ostatnio,że łączenie leków przeciwbólowych i antydepresantów może mieć niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia,więc nie wiem,czy takie eksperymenty z łączeniem różnych leków to dobry pomysł
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez D@ri@nk@ 23 lis 2014, 16:40
warrior11, biorę jak muszę więc nie jest tak że zażeram się ibumem. Na moim antydepresancie jest napisane że NLPZ może (nie musi) nasilać działanie leku. Nic takiego nie zauwazyłam więc w skrajnych przypadkach biorę. Na początku grudnia mam wizytę u psychiatry to się dopytam co i jak bo nic mi nie powiedziała a wymieniłam jej wszystkie leki jakie biorę :roll:

Sortuj wg