Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Abilify+ Alventa

przez nikt_wazny 22 paź 2014, 20:34
Proszę o wasze wrazenia jezeli ktos brał. Boje się włączyć Alvente do Abilify.

przez funk7 23 paź 2014, 08:27
planB napisał(a):te kilkanaście dni jeszcze to w twym umyśle obecnie kilka tygodni ? ...spokojnie);

łapiesz mnie za słówka :P
ale nie mam racji? lek zacznie działać po 2-4 tygodniach jakoś
Podobno los zsyła nam tylko takie problemy, z którymi możemy sobie poradzić,
więc są dwie możliwości: albo sobie poradzisz, albo to nie jest Twój problem.

przez jaga383 23 paź 2014, 21:19
witam nie bylo mnie tu ze trzy lata .mam takie pytanie czy wie ktos może czy mozna brac antydepresanty podczas kuracji orgametrilem/lek hormonalny/?nigdzie nie moge znależc info na ten temat.POMÓZCIE JAK UMIECIE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez funk7 24 paź 2014, 08:25
jaga383 napisał(a):witam nie bylo mnie tu ze trzy lata .mam takie pytanie czy wie ktos może czy mozna brac antydepresanty podczas kuracji orgametrilem/lek hormonalny/?nigdzie nie moge znależc info na ten temat.POMÓZCIE JAK UMIECIE

niestety nie wiem, spróbuj dopytać a aptece albo u rodzinnego?

przez planB 24 paź 2014, 10:06
Aha już jej pomogą.... po co bierzesz ten środek ? ja go ogarnę i ci powiem jak coś all ok ? postaram się bo rozwiązanie na bank jest proste jakieś ,jeśli mi to zajmie kilka h to spoko; mniej więcej w tyle można ogarnąć nowy środek (jak dla mnie)

Funk7 masz fajny nick; ..a rację masz jak sama sądzisz;

-- 24 paź 2014, 11:28 --

Lynesterol to syntetyczny(egzogenny) progesteron który łączy się bezpośrednio ze 'swoimi' receptorami ...fakty są takie ,że może powodować zmiany nastroju (w tym wypadku depresję?) jak każdy hormon czy to męskie czy żeńskie ;

nie widzę jakichkolwiek przeciw wskazań do zastosowania np. eScitalopramu który wg. mnie jest świetny; - pogadaj o tym z swoim lekarzem jeśli twój stan psychofizyczny uległ zmianie.

Co innego inne środki ,no ale innych które mogły by zaburzyć gospodarkę progesteronem chyba nie bierzesz.
:uklon:
I Dare, readY

przez Kleopatra 24 paź 2014, 19:28
jaga383,
http://www.bil.aptek.pl/servlet/interak ... ho=patient
wpisz tutaj nazwę tych leków, wyskoczą Ci interakcje.
Sprawdziłam Ci resztę SSRI z tej strony, wszystkie (sertralina, fluoksetyna, paroksetyna) nie wchodzą w interakcje z orgametrilem.
Popatrzyłam też na Neurotop (karbamazepina), który ma często interakcje, i faktycznie są, pisze Osłabienie działania środka antykoncepcyjnego, więc z praktyki radziłabym Ci uważać po prostu na stabilizatory nastroju (czyli leki przeciwpadaczkowe). Antydepresanty i neuroleptyki powinny być ok, ale zawsze sprawdzaj.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez jaga383 25 paź 2014, 13:08
KOCHANi! BARDZO DZIEKUJĘ ZA POMOC,ORGAMETRIL BIORĘ BO MAM PRZEROST ENDOMETRIUM JESTEM W WIEKU OKOŁOMENOPAUZALNYM TZW MAM45L.ZADAŁAM PYTANIE O ŁACZENIE ORGAMETRILU Z ANTYDEPRESANTEM ,BO KIEDYS BRAŁAM SEROXAT I TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE I SKUTKI BYŁY OKROPNE CZULAM SIE FATALNIE I DLATEGO TERAZ SIE BOJE.SPRAWA WYGLADA TAK ZE BRAŁAM MOZARIN POTEM MÓJ STAN NA TYLE SIE POPRAWIŁ ZE NIE BRAŁAM NIC ,JAK ZACZĘLY SIE KLOPOTY Z ENDOMETRIUM TO I STAN PSYCHICZNY SIE POGORSZYŁ,TERAZ JESTEM W ROZSYPCE ,PŁACZE MAM STANY LEKOWE ,WMAWIAM SOBIE RÓZNE CHOROBY,NIE UMIEM SOBIE PORADZIC A BYŁO TAK ZE JAK BRAŁAM ANTYDEPRESANTY TO OKRESY MIALAM CZESCIEJ I BARDZIEJ OBFITE ,CO OZNACZA ZE TE LEKI MOGA MIEC NA TO WPLYW ,WIEC JAK MYSLICIE CZY BIORAC ORGAMETRIL/KTÓRY NORMUJE CYKLE I ZLUSZCZA ENDOMETRIUM/I MOZARIN KTÓRY CYKLE ROZLEGÓLOWUJE/U MNIE TAK JEST/NIE NAROBIA MI JAKIEGOS BIGOSU? PYTAM WAS BO JAK DO TAD ZADEN LEKARZ NIE UMIAŁ ALBO NIE CHCIAL MI ODPOWIEDZIEC GINEKOLOG ODSYŁAŁ DO PSYCHIATRY A TEN DO GINEKOLOGA. A JA SIE POPROSTU BARDZO BOJE,BEDE WDZIEDZNA ZA JAKIES SUGESTIE :why:

przez funk7 25 paź 2014, 15:50
jaga383 Kochana ja myślę że my Ci tu niewiele pomożemy, choćbyśmy bardzo chcieli... Może zmień lekarzy?
Trzymaj się i zdrówka życzę!

przez hazelleyes 05 lis 2014, 18:53
Witam
Mam takie pytanie: od kilku dni przyjmuje fluoksetynę w związku z agorafobią dostałam wcześniej doraźnie xanax i zastanawiam się czy biorąc fluoksetynę mogę w stanach ataku paniki/ lęku "ratować się" Xanaxem. Czy może dojść do jakiejś interakcji?

przez Vizir 05 lis 2014, 20:52
hazelleyes napisał(a):Witam
Mam takie pytanie: od kilku dni przyjmuje fluoksetynę w związku z agorafobią dostałam wcześniej doraźnie xanax i zastanawiam się czy biorąc fluoksetynę mogę w stanach ataku paniki/ lęku "ratować się" Xanaxem. Czy może dojść do jakiejś interakcji?

Jak najbardziej możesz, podejrzewam że w dokładnie takim celu dostajesz Xanax. Fluoksetyna jest lekiem podstawowym , który bierzesz codziennie, a w sytuacji awaryjnej bierzesz sobie dodatkowo Xanax, tylko staraj się go nie brać za często i za każdym razem jak wychodzisz z domu bo to będzie bezsensu. Staraj się przełamywać bez niego i niech Ci służy jako psychiczne oparcie "mam Xanax i w każdej chwili jak bedzie bardzo źle mogę go użyć". Pozdrawiam.

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez 2004borys 07 lis 2014, 23:20
Byłem na takim miksie. Ani mi to nie poprawiało nastroju, ani go nie psuło Tak jakbym zajadał witaminki. Dopiero wenlafaksyna coś pomogła.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez slow_down 08 lis 2014, 17:33
Ten miks bywa stosowany w trakcie stanu mieszanego depresyjnego w chorobie dwubiegunowej. To jedno ze schematycznych połączeń leków w przypadku owego stanu.
slow_down

przez lunatic 11 lis 2014, 14:20
wie ktoś czy można łączyć ssri z żeń-szeniem?

przez hazelleyes 12 lis 2014, 23:40
Vizir dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam cieplutko

Sortuj wg