Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny a aviomarin

przez irie 01 sie 2014, 13:10
Tak, mam mieszkanie zaklepane, po znajomości trochę, ale jeszcze muszę się z dworca dostać do tego mieszkania i to jedna z pierwszych rzeczy, jakie mnie stresują, bo to metrem, z jedną przesiadką :D a język... znam, ale mam trochę blokadę, wstydzę się mówić, dlatego ten wyjazd to dla mnie jedyna szansa żeby się ogarnąć ;D

Benzodiazepiny a aviomarin

przez Arasha 01 sie 2014, 13:17
W takim razie powodzenia. Daj znać, jak dojedziesz :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez evil never dies 02 wrz 2014, 09:51
evil never dies napisał(a):pytanie brzmi: czy biorąc wenlafaksynę mogę być znieczulany? Czy trzeba wenle odstawić przed zabiegiem?

odpowiem sam sobie może komuś się przyda:
można być znieczulanym, nic wcześniej nie trzeba zmieniać w dawkowaniu itd. należy jedynie poinformować anestezjologa o tym, że bierze się określone leki.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agus1a 15 wrz 2014, 20:26
Witam mam takie pytanie czy hydroksyzynę w tabletkach można spokojnie łączyć z magnezem z wit b6?

przez Psychoanalepsja_SS 16 wrz 2014, 10:11
Bierz spokojnie.

przez agus1a 17 wrz 2014, 11:43
Ok dziękuję za odpowiedź:)

przez lukrowana 20 wrz 2014, 13:19
Czy można łączyć różeniec górski (rhodiola) z lekami: citalopram 20 mg i mirtazapina 15 mg? Nie mam aktualnie kontaktu z moim lekarzem a w aptece nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi, jedna babka powiedziała, że można z antydepresantami to łączyć, druga nawet nie wiedziała co to jest ta rhodiola :P

przez codeffect 20 wrz 2014, 14:39
Witajcie wszyscy użytkownicy ! Długo zastanawiałem się czy pisać na jakimkolwiek forum o swoich problemach , jednak po ciągłej tułaczce po lekarzach stwierdziłem ,że zawsze warto spróbować, piszę do Was w sprawie problemu połączenia leków tzn. tak jak w temacie Mianseryny (leviron ) Elicea + Pritor + doraźnie XanaX . Moje problemy z lękiem zaczęły się jakieś 3 miesiące temu od momentu rozpoczęcia pracy w korporacji , początkowo były one kontrolowane , potem były nie do wytrzymania i praktycznie trwały cały czas 24 /h , do tego bóle w klatce piersiowej i ciągłe nadciśnienie , dodam że już przed rozpoczęciem Pracy stosowałem Mianserynę typowo na sen ( przez 26 lat męczyłem się z bezsennośćią i w końcu Mianseryna pokazała mi co to znaczy sen ) byłem w stanie w końcu normalnie spać , mieć energie na cały dzień itd . , jednak po 3 miesiącach zaczęły się pojawiać dziwne dolegliwości podczas dnia , atak Paniki jak i bóle w klatce piersiowej , postanowiłem wybrać się niezwłocznie do psychiatry , który po wizycie , przepisał mi Mianserynę nadal jenak dodał do niej Elicę , na lęki i XanaX w ramach Paniki totalnej . Następnego dnia wybrałem się do Pani Kardiolog , która po zrobieniu krótkiego EKG i zmierzeniu ciśnienia stwierdziła że 170/70 to już spore nadciśnienie i kazała mi je kontrolować poczym wypisała Pritor gdyby wysokie ciśnienie się utrzymywało . Doradziła również ,żeby odstawić Mianserynę i Elicę a dodać Baclofen i stale kontrolować ciśnienie . Pomyślałem hmm fakt faktem serce jak i ciśnienie są Priorytetem , więc odstawiłem Mianseryne i zacząłem ratować się Melatoniną + Lunapret (zioła) na sen .. przez pierwsze 3 dni było ok , jednak od tego czasu nie potrafię się wyspać , ciśnienie faktycznie spadło , jednak ataki lęku i Paniki są nadal co skutkuje braniem Xanaxu prawie codziennie , co zrobić słuchać Pani Kardiolog czy Pana Psychiatrę i brać te leki a gdy będzie wysokie ciśnienie zbijać je Pritorem ? już na prawdę nie wiem .
BŁAGAM WAS KOCHANI O POMOC ,
Dzięki ...

przez codeffect 20 wrz 2014, 17:26
Witajcie wszyscy użytkownicy ! Długo zastanawiałem się czy pisać na jakimkolwiek forum o swoich problemach , jednak po ciągłej tułaczce po lekarzach stwierdziłem ,że zawsze warto spróbować, piszę do Was w sprawie problemu połączenia leków tzn. tak jak w temacie Mianseryny (leviron ) Elicea + Pritor + doraźnie XanaX . Moje problemy z lękiem zaczęły się jakieś 3 miesiące temu od momentu rozpoczęcia pracy w korporacji , początkowo były one kontrolowane , potem były nie do wytrzymania i praktycznie trwały cały czas 24 /h , do tego bóle w klatce piersiowej i ciągłe nadciśnienie , dodam że już przed rozpoczęciem Pracy stosowałem Mianserynę typowo na sen ( przez 26 lat męczyłem się z bezsennośćią i w końcu Mianseryna pokazała mi co to znaczy sen ) byłem w stanie w końcu normalnie spać , mieć energie na cały dzień itd . , jednak po 3 miesiącach zaczęły się pojawiać dziwne dolegliwości podczas dnia , atak Paniki jak i bóle w klatce piersiowej , postanowiłem wybrać się niezwłocznie do psychiatry , który po wizycie , przepisał mi Mianserynę nadal jenak dodał do niej Elicę , na lęki i XanaX w ramach Paniki totalnej . Następnego dnia wybrałem się do Pani Kardiolog , która po zrobieniu krótkiego EKG i zmierzeniu ciśnienia stwierdziła że 170/70 to już spore nadciśnienie i kazała mi je kontrolować poczym wypisała Pritor gdyby wysokie ciśnienie się utrzymywało . Doradziła również ,żeby odstawić Mianserynę i Elicę a dodać Baclofen i stale kontrolować ciśnienie . Pomyślałem hmm fakt faktem serce jak i ciśnienie są Priorytetem , więc odstawiłem Mianseryne i zacząłem ratować się Melatoniną + Lunapret (zioła) na sen .. przez pierwsze 3 dni było ok , jednak od tego czasu nie potrafię się wyspać , ciśnienie faktycznie spadło , jednak ataki lęku i Paniki są nadal co skutkuje braniem Xanaxu prawie codziennie , co zrobić słuchać Pani Kardiolog czy Pana Psychiatrę i brać te leki a gdy będzie wysokie ciśnienie zbijać je Pritorem ? już na prawdę nie wiem .
BŁAGAM WAS KOCHANI O POMOC ,
Dzięki ...

przez Zielka 20 wrz 2014, 18:01
Cześć codeffect, na Twoim miejscu jak najszybciej skontaktowałabym sie z psychiatrą i nie kombinowała na własną rękę.
Może niekoniecznie problemy z ciśnieniem są spowodowane połączeniem tych dwóch leków.
Ja sama biorę escitolopram z mianeseryną od 6 tygodni. Sama też pracuje w korpo :/ Dopiero od tygodnia powracam do życia. Śpię a brak wiecznego lęku motywuje mnie do działania w dzień.
Tak z ciekawości, w jakich dawkach miałeś przepisane te leki ? I jak cisnienie po ich odstawieniu, mocno spadło ?

Nie poddawaj się :)
Mogę wszystko, ale nie chce mi się nic... Obrazek

przez codeffect 20 wrz 2014, 22:13
Cześć Zielka , dziękuje Ci za tak szybką odpowiedź ;) Kombinowałem tak ,że odstawiłem Mianseryne i zacząłem mierzyć ciśnienie 4 razy dziennie , pierwszego dnia nie było zbytniej różnicy , jednak już drugiego ciśnienie wynosiło 120 / 67 P 70 i właściwie tak się wachało 130 / 60 p 67 także było bardzo dobre , dodam tylko ,że od razu przestraszony gadaniem Pani Kardiolog zacząłem stosować Pritor , jednak w ciągu kolejnych dni lęki się nasiliły , więc musiałem odpalić Xanax który pomagał , ale dobrze zdaje sobie z tego sprawe ,że jest to lek doraźny , jednak przestraszony wizytą u Pani Kardiolog która kazała zrezygnować z Elicei i Mianseryny posłuchałem jej . Dziś mija tydzień od Braku Mianseryny , jestem ciągle niewyspany , zmęczony , bez energii życiowej , dziwne sztywnienie lewej strony ręki jak i takie dziwne bóle w klatce piersiowej się utrzymują .Próbowałem Melatoniny z Lunapretem ale budze sie co chwile nic to nie daje . Stwierdziłem ,że musze dzisiaj wziąć Mianseryne na sen bo nie dam rady , boje się jedynie jutrzejszego dnia ,że nadciśnienie powróci itd. W Poniedziałek lece do Psychiatry , Echch już nie wiem co mam robić .

przez taterka25 21 wrz 2014, 14:55
Aciprex10mgb czy mozna brac razem z relanium2mgb? bez zgody psyhiatry bo Aciprex mam od psyhiatry a relanium to bardziej sam od siebie na uspokojenie

przez depas 21 wrz 2014, 18:31
taterka25, tak można, nie ma żadnych przeciwwskazań, na 100%.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Asertin i Egolanza

przez Tomekbbk 06 paź 2014, 20:25
Witam mam problem z tymi dwoma lekami.Biore Asertin 50mg rano i egolanze 10mg wieczorem.Problem zaczyna się od rana mam niepokój,ziewam,jestem ociężały.Lek Asertin biore od 4 dni i czuje sie bardzo żle.Po egolanzie spię, ale chyba mam zaniki pamięci bo pamięć jest u mnie bardzo słaba :/
Proszę o pomoc

Sortuj wg