Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 07 cze 2014, 16:15
Alkoholu nie powinno się łączyć z lekami o działaniu sedatywnym/anksjolitycznym/wpływających depresyjnie (hamująco) na ośrodkowy układ nerwowy- czyli wszelkiego rodzaju barbiturany, benzodiazepiny, opioidowe środki p/bólowe, z-drugs(np. zolpidem), neuroleptyki o profilu sedatywnym itp. Te substancje wzajemnie potencjalizują swoje działanie uspokajające,p/lękowe, sedację. W skrajnych przypadkach może prowadzić to do depresji ośrodka oddechowego, a w dalszej konsekwencji do zgonu.

SSRI nie wchodzą bezpośrednio w interakcje z alkoholem. Na ulotkach dołączonych do większości z nich znajduje się ostrzeżenie sformułowane, że "nie zaleca się" albo jest "niewskazane" łączenie ich z alkoholem. Dlaczego? Bo alkohol może nasilać ich działanie(albo raczej one alkoholu), powodować upośledzenie zdolności oceny sytuacji, myślenia oraz zdolności psychomotorycznych= ale to się tyczy wszystkich leków wpływających w jakiś sposób na oun.

Tutaj pierwsza z brzegu wypowiedź psychiatry, która pisze, że SSRI są najbezpieczniejszą grupą antydepresantów jeżeli chodzi o łączenie z alkoholem.
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/lek ... -a-alkohol
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez estera1 07 cze 2014, 16:16
haldol skoro wiesz lepiej to po co pytasz?nie lepiej zadzwonić do swojego lekarza?ciekawe co by ci powiedział...ja nawet jak biore antybiotyki nie piję.Nieważne na co się leczysz ,jeśli łykasz tabletki (oprócz witamin) nie wolno zapijać alkoholem .Zakończysz kuracje wtedy możesz sie napić .Nie możesz sie wstrzymać do czasu aż sie wyleczysz?Nawet jeśli ci serce nie siądzie to wątroba po latach tego nie wytrzyma.

przez Aranjani 07 cze 2014, 16:17
Haldol napisał(a):
Aranjani napisał(a):Haldol, jasne że mogę...
połączenie halo z alkoholem...
Na prawdę nie radzę tego robić

To wiem. Ale co dokładnie: zawał, wylew, udar...?

Aranjani napisał(a):chcesz zacząć napierdal*ć kogoś w domu?

że co?

nie wiem... nie jestem lekarzem...

a co do napierdalani*... przynajmniej jesli chodzi o ta osobę włączała jej sie totalna agresja
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez estera1 07 cze 2014, 16:17
wątroba ogólnie nie lubi leków a co dopiero jak dolejesz do niej %

przez Lord Kapucyn 07 cze 2014, 16:23
estera1 napisał(a):ciekawe co by ci powiedział...

Wielu psychiatrów z którymi gadałem nie zgłaszało żadnych zastrzeżeń co do umiarkowanego(dla niektórych słowo-klucz) spożycia alkoholu podczas kuracji lekami antydepresyjnymi(nie mówię w tej chwili o lpp, benzodiazepinach,z-drugs itp.). Niektórzy wręcz sami doradzają jak ma się jakąś imprezę, bankiet, przyjęcie i trzeba spożyć lampkę wina, szampana, żeby w dany dzień pominąć dawkę leku(o ile half-life na to pozwala). Nie sztuka połknąć pigułkę, a potem obalić 0,5.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Haldol 07 cze 2014, 16:42
Aranjani napisał(a):a co do napierdalani*... przynajmniej jesli chodzi o ta osobę włączała jej sie totalna agresja

U mnie nie powoduje to agresji, zresztą to zależy już od charakteru - jak ktoś jest podły, to po pijanemu tylko ujawnia swoje prawdziwe oblicze.

Ps. U jednych alkohol uzewnętrznia agresję, u innych nie: http://www.youtube.com/watch?v=2NkgzXmHW_o
Sertralina - 25mg
Clonazepam - 1mg (doraźnie)
Haloperidol - 1mg (doraźnie)

Witam mam pytanie?????

przez dariusz1990 12 cze 2014, 22:44
Czy można łączyć ze sobą Chloroprothixen i Perazin ???Bo chciałbym uzyskać lepsze działanie antylękowe i nasenne
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

Witam mam pytanie?????

przez ekspert_abcZdrowie 13 cze 2014, 00:52
dariusz1990, wszelkie "kombinacje" z lekami powinieneś skonsultować ze swoim lekarzem psychiatrą. Nie polecam łączyć leków, jeśli nie otrzymałeś takiego zalecenia od lekarza. Eksperymenty z farmaceutykami mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.
Psycholog

przez depresja24h 13 cze 2014, 20:48
biore 225 mg wenli + trittico 150 mg + lamotrygina 100 mg ( potencjalizująca działanie antydepów). Średnio to na mnie działa, nie jestem specjalnie pobudzona. Czy można dołożyć do tego bupropion. Zauważyłam, że często przewija się mianseryna/mirtzapina czy wykazują silniejsze działanie niż trittico? Czy jak dorzuce bupropion to mam zostawić czy wywalić lamotryginę (nie czuje jakoś jej działania, biorę ją 4 miesiące)

przez damaged0 13 cze 2014, 20:57
słuchajcie jadę na wakacje za granicę z koleżanką i obie nakręcałyśmy się, że imprezki i tak dalej
a tymczasem zaczęłam brać sertralinę. myślicie że na ile drinków będę mogła sobie pozwolić biorac tabletki? wiem głupie pytanie ale nie chcę serio być abstynentką tam :| czy kilka piw mnie zabije? :D
Szczesliwie wyleczona z bulimii dzieki fluoksetynie:)
Depresja wciaz.

przez Haldol 14 cze 2014, 16:19
damaged0 napisał(a):słuchajcie jadę na wakacje za granicę z koleżanką i obie nakręcałyśmy się, że imprezki i tak dalej
a tymczasem zaczęłam brać sertralinę. myślicie że na ile drinków będę mogła sobie pozwolić biorac tabletki? wiem głupie pytanie ale nie chcę serio być abstynentką tam :| czy kilka piw mnie zabije? :D

Ja przy sertralinie piję piwo i nie widzę żadnych interakcji, na wiki pisze nawet że takowych nie ma między sertraliną a etanolem.

Ps. Jeżeli sertralina powoduje u Ciebie nudności, to alkohol może je zwiększyć, a nawet doprowadzić do wymiotów.
Sertralina - 25mg
Clonazepam - 1mg (doraźnie)
Haloperidol - 1mg (doraźnie)

ssri na przemian z mirtazapina

przez matheo28 19 cze 2014, 16:29
Witam

Jestem uzytkownikiem mirtazapiny ( dawka 45 mg ) i pare razy w tygodniu uzywam lorezapam ( podstawoawa dawka ). Posiadam tez wenlafaksyne, ktora poporostu mi zostala i moje pytanie brzmi czy moge czasem uzyc kombinacji tych 3 lekow lub tylko wenlaflaksyny z lorezapamem aby sprobowac odbyc udany stosunek seksualny. Chodzi oczywiscie o opoznianie wytrysku przez wenlaflaksyne. Czy takie przemienne uzywanie moze zaszkodzic?

Pozdrowki dla wszystkich ktorzy nie ida przez zycie gladko..

ssri na przemian z mirtazapina

przez Franz Maurer 26 cze 2014, 21:21
Chyba wenlafaksyna nie jest lekiem, który można brać doraźnie raz na jakiś czas.

przez HelenaM 28 cze 2014, 18:51
Witam

Wczoraj pierwszy raz wzięłam Ketrel i Depakine. Lekarz zapisał mi je w dawkach : Ketrel - 25 mg x 4, Depakine 500 x 2.

Czuję się beznadziejnie, cały dzień leżę w łóżku i kompletnie na nic nie mam siły. Czy tak będzie?
Który z tych leków odpowiada za senność? Jeżeli tak ma to wyglądać to jedyne co zrobię to spłukanie tych tabletek w kiblu.

Pozdrawiam.

Sortuj wg