Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez adhab 24 maja 2014, 17:48
czy velafaxyne mozna laczyc z xanaxem? czy oslabia jego dzialanie?
Ostatnio edytowano 26 maja 2014, 21:27 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.

przez evil never dies 29 maja 2014, 07:15
Mam pytanie, biorę wenle 75mg + lamo 50 mg rano (do tego 50 mg lamo wieczorem bez wenli), czy mogę rano łykać te leki razem czy trzeba robić jakiś odstęp czasowy?
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez Marian_Paździoch 29 maja 2014, 07:57
Możesz razem. Choć teoretycznie lamo powinno łykać się wieczorem. I pamiętaj, że minimalna terapeutyczna dawka lamo to zwykle 75mg. Mniejsze dawki nie działają.
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 29 maja 2014, 08:08
Marian_Paździoch napisał(a):Możesz razem. Choć teoretycznie lamo powinno łykać się wieczorem. I pamiętaj, że minimalna terapeutyczna dawka lamo to zwykle 75mg. Mniejsze dawki nie działają.

Ok dzięki. A jak łykam rano 50 mg i wieczorem 50 mg to jest ok? Na razie to mój pierwszy miesiąc na lamo (wprowadzam stopniowo co tydzień zwiększając o 25 mg), za kilka dni idę do lekarza i być może każe już łykać 100 mg tylko wieczorem.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez ZOK57 31 maja 2014, 19:20
Witam!;-) Dawno nie pisałem.. Choruję na F.42 od 2002 roku i F.22 od 2009 roku , obecnie dwie z tych chorób przenikają się.Na chwilę obecną dokuczają mi natręctwa , radziej nasilona ksobność wchodząca w skrajnych przypadkach w urojenia prześladowcze.Dokucza mi również supdepresja , piszę tak ponieważ nie jest to typowy depresja tylko lekko obnizony nastrój z drażliwością oraz chwiejnością emocjonalną.

Moje pytanie brzmi czy ; branie Depakiny Chrono 500mg rano i 500 wieczorem , Sulpirydu 100 rano i 200 wieczorem , Fevarinu 100 rano i 100 po południu i Lexotanu na krótki czas 3 mg na sen to odpowiednie połączenie i odpowiednie dawki?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi , w razie jakichkolwiek wątpliwości odpowiem na każde pytanie.
ZOK57

przez Marian_Paździoch 01 cze 2014, 22:28
Ludzie, trzymajcie mnie. Dlaczego pacjentom na wszystko wciska się Depakinę? Nosz ja pitolę, ani to nie jest na schizofrenię ani na na ZOK, a tylko się po tym tyje i łysieje.
Marian_Paździoch

przez dariusz1990 03 cze 2014, 23:01
Napiszcie jeśli wiecie czy można przyjmować obydwa te leki????
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez ladywind 03 cze 2014, 23:29
dariusz1990, mozna
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez nobody25 04 cze 2014, 23:56
czy można łączyć Mozarin z Trittico ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez Psychoanalepsja_SS 05 cze 2014, 00:56
Uroczyście ostrzegam, aby nie łączyć tramadolu z kwetiapiną. Koledze zaczęło świrować serce i ogólnie fatalnie się czuł. I rzeczywiście, potem ktoś lepiej obeznany potwierdził, że łączyć nie wolno.

przez nobody25 05 cze 2014, 23:47
Nekroschizofrenik, ok, dzięki za info, a czy można łączyć Escitaprolam( Mozarin) z Trittico?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez jolemka 06 cze 2014, 19:28
nobody25
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list
wpisałam, pokazało istotną interakcję. Sprawdź, nie wiem jakie dawki masz przepisane.
Jeśli taki zestaw przepisał psychiatra, to zakładam, że wie co robi. Mam cital + spamilan,mimo, że wchodzą w interakcję, przyjmuję, tak zaordynował psychiatra, nic złego się ze mną dzieje.

przez estera1 06 cze 2014, 20:25
jolemka jak korzystasz z tej tabelki?wpisuje dany lek wyskakują mi z różnych firm a gdzie intereakcje do danego leku ?

przez Lord Kapucyn 06 cze 2014, 20:33
Sprawdzanie interakcji na tego typu stronach(ta akurat podlega pod MZ) nie ma większego sensu jeśli nie ma się obycia z tematem. Pomiędzy escitalopramem(Mozarin) i trazodonem(Trittico) pokazuje "istotną" interakcję- "ryzyko zespołu serotoninowego", a to dlatego, że escitalopram jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i trazodon też jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny(+ dodatkowo antagonistą rec. serotoninowych 5-HT2). Literatura podaje, że łączenie dwóch i więcej związków o dodatnim działaniu serotoninergicznym może prowadzić do wystąpienia ZS. W praktyce bardzo dużo osób stosuje takie leczenie skojarzone. To samo z citalopramem(Cital)+ buspiron(Spamilan)- citalopram jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, a buspiron częściowym agonistą rec. serotoninowego 5-HT1a. W teorii wg. niektórych interactions checkerów występuje "ryzyko zespołu serotoninowego", a w praktyce klinicznej to bardzo często stosowany przez lekarzy mix. Nikomu nic się nie dzieje.

-- 06 cze 2014, 20:37 --

estera1, Żeby porównać interakcje musisz wybrać co najmniej dwa różne leki. Najpierw wybierasz ją- wyszukując albo po nazwie handlowej albo nazwie chemicznej i klikając na swój zamiennik dodajesz automatycznie go na listę, a potem tak samo drugi lek i ewentualnie kolejne- w końcu wybierasz "rozpocznij analizę interakcji leków". Ale tak jak mówię bez podstaw teoretycznych nie ma to większego sensu, bo coś co wykaże jako interakcje może w praktyce być zupełnie niegroźne, a niekiedy interakcji tam gdzie są ta strona w ogóle nie pokazuje.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg