Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez madzia669 20 lis 2006, 13:37
hej ja biore Fluoksetine i musze przyznać że jest świetna bardzo mi pomogla przepisal mi ją moj lekarz pozdrawiam :lol: ;)

[ Dodano: Pon Lis 20, 2006 1:41 pm ]
ps. jeśli chodzi o Twoje obiawy almendro to tez tak mam ciagle chce mi się jeść ciagle chodze do lodówki ale jestem wkońcu szczęsliwa ze mi ten lek pomół ;)
You Shine your light when you forgive I cry

przez _mała_ 20 lis 2006, 13:45
madzia669 napisał(a):hej ja biore Fluoksetine i musze przyznać że jest świetna bardzo mi pomogla przepisal mi ją moj lekarz

rowniez bralam kiedys
na poczatku bylam bardzo "tkliwa" po nim i chcialo mi sie plakac i wyznac wszystkim ze ich 'kocham" :oops:

ale z dnia na dzien było lepiej...jak na mnie zadziałał

przez madzia669 20 lis 2006, 14:13
_mala_tez mam podobne uczucie wogle szukam bliskiej osoby na siłe mimo tego że jestem sama :D
You Shine your light when you forgive I cry

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _mała_ 20 lis 2006, 14:46
madzia hehe niestety to minęło...to chyba jakies jedyne odruchy człowieczeństwa we mnie wtedy były... :lol:
moja siostra myslala ze na prawde jestem jaka psychiczna i ze w psychiatryku wyląduje :roll: (dowiedzialam sie po jakims dluzszym czasie od niej)
wiem, ze wtedy marzyłam aby w tv same kabarety były...bo jak ogladalam np. M jak Milosc (bo jak nie mialam sily z wyrka wyjsc to lezalam i tv ogladalam) to przejmowalam sie kazdą sytuacją bohaterów...to bylo straszne i chore :oops:...wyobrazalam sobie co moze człowiek czuc w takiej chwili itd.
wiadomosci nie ogladałam w ogole bo moglabym na zawal zejść :lol:
czulam się jak bomba emocjonalna

apetyt sie po tych proszkach poprawił...bo nic mi przez gardło nie chcialo przechodzic..ale nie zeby mi sie lodówka nie zamykala :lol:

mnie lekarz uprzedził ze na poczatku moze byc nawet gorzej :!: ale zeby nie odstawiac, bo z dnia na dzien potem juz tylko lepiej
i mial racje :D
takze polecam Fluoksetyne

acha i odstawialam ją zdaje sie dosyc długo :roll: nie pamietam ale na pewno leczenie trawło kilka mies.

Velafax, Heloperidol a nerwica

przez jar1985 20 lis 2006, 20:09
Witam...
Tydzien temu pisalem o moich objawach i uspokoilsicie mnie ze to nerwica..
Dziiaj poszedelm do psychiatry i przepisla mi 2 leki..Jeden to Velafax, a drugi to Haloperidol..Znow sie zalamalem bo w ulotce pisze ze ten haloperidol jest podawany w leczeniu schizofreni..Niby a mam brac sladowe dawki w porownaniu z tymi co pisze w ulotce ale i tak znowu zaczalem sie bać ze mam poczatki schizofreni..:(..czy bral ktos z was ten lek na leczenie nerwicy??..prosze o odpowiedzia
Pozdrawaim..

przez Al 20 lis 2006, 20:20
Czec. Dzisiaj sie zarejestrowałam i piszę. "cieszy" mnie,że sama nie jestem. Byłam w środę u psyhiatry i po spotkaniu poczułam sie taka oczyszczona. Dostałam lek, ktory przyjmuje od piątku i narazie nie czuje, że jest ok. Najbardziej sie boje jak mnie znowu chwyci.....mam okrutne stany lękowe. mysle, że zaraz zemdleję, umrę, kreci mi sie w głowie...........chociaz swiadomie zdaje sobie sprawę, że to tylko w mojej głowie. Jeszcze jedno czy macie zdiagnozowaną nerwice przez lekarzy?? ja myslałam na początku ze to deprecha ufff nie to tylko nerwica. Jest uleczalna, choć pracochłonna jest walka z nią....ale warto jest walczyć, bo jak sobie pomyślę jaką osobą jestem, tak ciagle jestem a co sprawiają te ataki ze mna.................to mnie wzdryga. Nie dam sie. Nie mam co prawda zbyt wielkiego doswiadczenia z nerwicą bo od 2 miesiecy tak mi sie zaczeło dziać ale szybko na nią zareagowałam. Nie czekam nigdy na ost. chwile. Ciesze sie ze znalazłam to forum. Bede je codziennie odwiedzą, jezeli dowiem sie czegos nowego....jak sobie radzić, jak sie rozweselic, dam wam znać. Pozdrawiam :D
Al

przez magdalena4 20 lis 2006, 20:26
Cześć!
To ja cie znow uspokoje. Tu nie chodzi o zadne początki schizofreni, moj chlopak poszedl do psychiatry choc nie czuł zadnych lekow mial tylko poczatki objawow fizycznych, bo nie mogl jesc i ciagle go mdlilo itd i dostal sulpiryd lek za darmo i na schizofrenie, ale on sie tym nie przejął i biezre go juz miesiąc i lepiej sie po nim czuje. Te leki sa na schizofrenie, ale w bardzo duzych dawkach i w polączeniu jeszcze z innymi lekami typowymi dla schizofrenii, tak tez powiedzial mu psychiatra. Wiec nic sie nie przejmuj, narazie rządzi tobą lęk i przez to tak strasznie ten fakt odbierasz. Napewno nie masz schizofreni, ja tez to przezylam i mi przeszlo wiec moge ci zagwarantowac ze ci tez w koncu odpusci.

przez ewa125 20 lis 2006, 22:07
jar NIE MASZ POCZATKOW SCHIZOFRENII. NERWICA NIGDY NIE JEST POCZATKIEM SCHIZOFRENII ANI ZADNYCH PSYCHOZ. co do lekow to mi psycholog powiedziala ze dobrze ze ich nie biore. w kazdym razie wybij sobie raz na zawsze z glowy schizofrenie!!! te leki sie tez stosuje w schizofrenii bo one prawdopodobnie po prostu maja dzialanie wyciszajace silnie uspokajajace i moze usypiajace i otumaniajace. ale to wszystko. nie marts sie schizą bo SZKODA ZYCIA NA PRZJMOWANIE SIE CZYMS CZEGO NIE MA I NIE BEDZIE

przez Villeman 21 lis 2006, 23:01
hej! leki, które stosowane są w leczeniu schizofrenii, stosuje się także w połączeniu z lekami antydepresynymi w leczeniu trudniejszych nerwic, np. nerwic lękowo-depresynych, ja mam takie połączenie. chyba się nie mylę, wyczytałem to gdzieś na forum! :smile:

przez snaefridur 22 lis 2006, 00:12
Wątki dotyczące głównie leków proszę zakładać w dziale "Leki".Przenoszę.

Nie jestem ani farmaceutą,ani lekarzem,więc jeśli piszę głupoty to proszę mnie uciszyć.Jak już wspomniano wyżej,przy silniejszych nerwicach podawane są leki ,wskazane przy psychozach.Są one stabilizatorami nastroju.
Tym leczy się schizofrenię,ale przecież nie tylko ;).Nerwicowny biorą przecież madykamenty podawane przy leczeniu epilepsji,a to nie oznacza,że ją mają,czyż nie ?;)
snaefridur

przez shadow_no 22 lis 2006, 01:08
Ja na trądzik dostawałem antybiotyk, którego ulotka nic nie wspominała o tym, że może być stosowany w leczeniu zmian skóry. Za to pisało tam, że lek ten jest przeznaczony dla osób z nieżytem jelit i zaawansowaną gruźlicą.

Efekt był taki, że zjadłem całe opakowanie (nie na raz oczywiście), i trądzik poszedł...

Czasem poprostu wystarczy zaufać człowiekowi, który wypisuje recepte.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

OLANZAPINA+FLUOKSETYNA (Symbyax)

przez Michal78 23 lis 2006, 15:51
Witam,
biorę lek 2 tygodnie. Lek w założeniu ma stabilizować nastrój.
Na początku bardzo miłe zaskoczenie: mnóstwo energii od samego rana (coś w rodzaju lekkiej euforii). Do tego chęć robienia 10 rzeczy na raz (to się chyba określa jako natłok myśli i chyba nie jest już takie korzystne).

Teraz euforia powoli ustępuje narastającemu lękowi. Dzisiaj nie biorę. Będę wdzięczny jeśli ktoś się podzieli odczuciami przy stosowaniu tego leku.

Michał

przez gabi82 23 lis 2006, 16:10
Brałam olzapin na noc poł tabletki. Głównie pomógł mi na bezsenność. Mogłam po nim spac i spac. Pozatym nie odczuwałam zadnych skutków ubocznych. W tej chwili nie biore go juz.

przez Michal78 23 lis 2006, 17:55
Fakt, śpi się po nim dobrze. Ale ja nie miałem problemów ze spaniem, więc nie pociesza mnie to.
Mam jeszcze kilka godzin na decyzję czy przerwać branie leku.

Sortuj wg