Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 21:26
Reiben, Trzeba by się zagłębić w metabolizm wenlafaksyny i metylofenidatu, ale nie wydaje mi się.

khaleesi, Karbamazepinę(Tegretol) można łączyć z mianseryną przy pewnej uważności. Mianseryna jest metabolizowana przez izoenzym CYP2D6, a karbamazepina jest induktorem cytochromu P450 przez co przyspiesza metabolizm wielu leków i obniża ich stężenie- tak właśnie dzieje się w przypadku mianseryny. Jest to interakcja określana jako "mało istotna" i w przypadku jednoczesnego zażywania karbamazepiny i mianseryny trzeba odpowiednio podnieść dawkę tej drugiej.

Co do kwasu walproinowego(Depakine) sprawa ma się odwrotnie. Kwas walproinowy/walproinian sodu wstrzymuje metabolizm mianseryny i zwiększa jej stężenie. Jest to interakcja określana jako "istotna". Interakcja gorsza niz w przypadku karbamazepiny(Tegretol) i wymaga obniżenia dawki mianseryny jeśli te dwa leki mają być stosowane razem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kupmitrumne 26 sty 2014, 21:59
Ja mam połaczenie Spamilanu z seronilem i nie wiem który ma więcej skutków ubocznych , tak się chujowo nie czułam nigdy ...

przez khaleesi 26 sty 2014, 22:03
Dark Passenger, dobrze czyli jaka dawka będzie optymalna mianseryny przy depakine? Mianseryne mam na sen bez niej w ogóle nie mogę spać i muszę to stosować. Jak zażyje 15 mg Mianseryny i Depakine 300 mg dziennie to cos nie halo moze być ?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 27 sty 2014, 12:06
kupmitrumne, Możesz się tak czuć z kilku powodów- fluoksetyna(Seronil) jest najbardziej prolękowym spośród SSRI w początkowym okresie leczenia(więc na początku zanim ujawni się efekt p/lękowy może paradoksalnie nasilać lęki), fluoksetyna(Seronil) potrzebuje dość dużo czasu na osiągnięcie stężenia stacjonarnego(około 30-60 dni) i długo się "rozkręca"+ do tego masz wejściowe skutki uboczne obu ww. leków, bo bierzesz je dopiero od tygodnia(pewnie miną po jakimś czasie).

khaleesi, Na oko nie da się tego stwierdzić. Wymaga to określenia stężenia kwasu walproinowego i mianseryny w osoczu. Porozmawiaj o tym z lekarzem jak dostosować dawkę mianseryny zażywając jednocześnie Depakine(pod kątem tej interakcji na poziomie metabolizmu).

Moderator/ R2 - D2

przez kupmitrumne 27 sty 2014, 17:24
Dark Passenger, Co ja bym bez Ciebie zrobiła , jesteś niczym Dr. House :D

Jeszcze tak ch**jowo nie czułam się nigdy ...

przez cherry86 27 sty 2014, 18:37
Po jakim czasie depralin wchodzi w organizm na tyle zeby przynosic pozytywne efekty?
wiem, ze poczatek brania to nieciekawe skutki uboczne lacznie z tym ze lęki panika natretne mysli itp sie nasilaja, przez co chyba przechodze;/

dzisiaj wypilem kawe, i nie wiem czy to moje filmy i mi sie nawkrecalo, czy ma jakis wplyw kofeina, bo po wypiciu kawy naszlo mnie rozdraznienie, pobudzenie, nogi i dlonie zaczely drzec a glowa jakby byla obok mnie;/

Dark sorki za pytanie, bo raczej z tych osobistych, masz tak duze doswiadczenie bo niejedno w zyciu przeszedles czy jestes lekarzem?
Pozdrawiam

Zażywanie neuroleptyku z antydepresntem jednocześnie

przez Raptor3 29 sty 2014, 23:01
Witam mam problem. Od pięciu lat choruje na nerwice natręctw. Biore 100mg solianu i 10 mg paroksetyny. Idealne połączenie leków nie mam praktycznie żadnych objawów, choroby . Solian brałem o dziesiątej a parogen o szesnastej. Ale od tygodnia po zażyciu solianu z rana mam straszne pobudzenie i agresje. Obecnie zażywam oba leki na raz o dziesiątej i jest znowu dobrze. Nie ma tej porannej szajby Moje pytanie, czy można zażywać te oba leki jednocześnie. Wizyte mam za dwa miesiące, pracuje i nie mam zabardzo czasu iść wcześniej do lekarza. Czy ktoś z was łączył neuroleptyk z antydepresantem jednocześnie :?

przez Marian_Paździoch 29 sty 2014, 23:13
Solian często łagodzi objawy nerwicy natręctw. Łączenie SSRI i neuroleptyków nie jest niczym nowym. Tylko tej paroksetyny niewiele, minimalna lecznicza dawka to 20. Ale jeżeli tylko obecne dawkowanie Ci służy, to nie żonglerka nim nie ma sensu.
Marian_Paździoch

przez Pasman 29 sty 2014, 23:44
Można brać te leki jednocześnie. Można brać je rano.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Raptor3 29 sty 2014, 23:44
wcale nie chciałem przeżucać tej paroksetyny z 16 na 10 ale pobudzenie po solianie było nie do zniesienia. Strasznie mnie nosiło. Jak dożuciłem te 10mg paroksytyny z rana to zamuli lekko na pół godziny a potem jest normalnie. Wiem że mała dawka tej paroksetyny. Jak brałem sam solian ważyłem 112 kilo przy wzroście 180cm, obecnie waże 80 kg mła dawka ale uczyniła cuda ( w pół roku schudłem 32 kg :D ). Na samym solianie jeszcze miałem natręctwa, teraz już nie. Chodzi mi tylko o to czy jednoczesne przyjmowanie tych leków nie powoduje jakiegoś niebezpieczeństwa

-- 29 sty 2014, 22:45 --

Pasman dzięki za odpowiedź :mrgreen:

przez Lusesita Dolores 30 sty 2014, 01:00
Raptor3, Witaj,
Ja tez biore solian na nerwice natrectw i dorzucili mi teraz asertin i oba leki biore osobno bo jak biore rano to mi sie spac chce.
Po solianie przytyłam 20kg i od tygodnia go nie biore bo chce schudnac aczkolwiek wróce do niego jak tylko schudne bo boje sie ze natrectwa wrócą.

Jakiego typu masz natrectwa????
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Raptor3 30 sty 2014, 10:44
Witaj Ahma. Głównie cierpie na obsesje, bardzo niszczące. Kiedy patrze na kogoś to widze w myślach jak mięso odchodzi od kości, tak było na początku choroby. Liczenie w myślach, lekkie kompulsje ( sprawdzanie gazu itp), rozmyślania na jeden temat, no i lęk. Moim zdaniem źle robisz że odstawiłaś solian, jak brałaś go dłużej niż rok a teraz odstawiasz może być naprawde źle :cry: jaką dawke masz tego solianu :?: Jeżeli chodzi o wage, to tycie na lekach to sprawa indywidualna. Widzisz ja tyle schudłem a solian brałem i biore cały czas

przez Lusesita Dolores 30 sty 2014, 10:55
Raptor3, Solian biore 1,5 roku już. Biore 200mg. Wiem, że wszystko może wrócić, nie chciałabym tego ale zaryzykuje bo chce schudnac. Ja na solianie nie schudne, ciagle tyje.
Ja też mam obsesje , głównie mycia sie i prania.
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Lord Kapucyn 30 sty 2014, 13:25
Tak jak kolega Marian_Paździoch napisał- to połączenie to nic nowego. Połączenie SSRI(np. paroksetyna) + atypowy neuroleptyk jest bardzo często wykorzystywane przy nerwicy natręctw/OCD. Obie te grupy leków mają udowodnioną skuteczność w leczeniu tego zaburzenia. Brałem wiele różnych kombinacji antydepresant+neuroleptyk(też borykam się z NN). Brałem swojego czasu 100mg Solianu(sam albo w połączeniu z lpd) i to wspaniały lek na natręctwa.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg