Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez barczysko 24 sty 2014, 16:17
Ok przeczytale 111 stro i albo jestem slepy albo nigdzie nie mz wzmianki o polaczeniu lyrici z flupentixolem pomoze ktos plz

przez Hakkarainen 24 sty 2014, 23:21
Mam pytanie. Czy po przyjęciu połowy Zomirenu mogę przyjąć całą tabletkę Nasen? Proszę o szybką odpowiedź.
Zomiren pół tabletki przyjęłam około 2h temu.
I'm insane. It's your fault.

przez cherry86 25 sty 2014, 19:42
dalem juz tego posta w innym temacie ale zero odp, wiec postanawiam tu wrzucic, moze ktos ma jakies doswiadczenia i odpowie...

przegladam fora dotyczace depresji, nerwic, lękow, doszukuje sie informacji na temat leku depralin i jego interakcji z alkoholem...
ile ludzi tyle opini...ale napotykalem wypowiedzi typu *umiarkowane spozycie alkoholu wchodzi w gre...* albo inne * w przypadku przesadzenia alkoholu z terapia na depralinie samopoczucie i stan fizyczny na drugi dzien fatalny i tragedia..*
ogolnie w ulotce jest ze nie ma interakcji z alkoholem w przypadku tego leku i innych SSRI, ale oczywiscie podczas brania nie zaleca sie spozywania alkoholu.
pytanie jednak moje brzmi: co oznacza w wypowiedziach ludzi *umiarkowane* to np 1 czy 3 piwka? co oznacza *przesadzilem* to np 3 czy 6 piw?
i w ogole czy mowiac o spozyciu ludzie wypowiadaja sie o stanie rzeczy ze biora caly czas lek i np pija wiczorem to jedno piwko, czy np pozwalaja sobie na wiecej mimo lekow?
moja pani dr powiedziala ze jedno piwko ok biorac lek, oczywiscie jedno i to niecodziennie, a w przypadku wiekszej imprezy typu wesele, sylwester po prostu nie wziac w dzien uroczystosci tabletki.
czy ma ktos jakies doswiadczenia tego typu, ze leczyl sie depralimem a miewal imprezy lub lubial po prostu jak normalny facet wieczorem po pracy wupic jedno piwo?
przy leczeniu oczywiscie ograniczam do minimum ale jestem mlodym czlowiekiem, ktory wychodzi ze znajomymi itp stad moje pytania, zeby moc mimo choroby w miare normalnie funkcjonowac.
pozdrawiam serdzecznie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 25 sty 2014, 20:31
cherry86 napisał(a):przy leczeniu oczywiscie ograniczam do minimum ale jestem mlodym czlowiekiem, ktory wychodzi ze znajomymi itp stad moje pytania, zeby moc mimo choroby w miare normalnie funkcjonowac.

czyli według Ciebie bez picia nie mozna normalnie funkcjonować?

przez uzytkownik 25 sty 2014, 20:35
lunatic napisał(a):czyli według Ciebie bez picia nie mozna normalnie funkcjonować?

Można. Tylko po co? ;)
A tak poważnie. Jak sobie wyobrażasz wesela albo imprezy? Być trzeźwym w pojedynkę to kiepska sprawa.
Alkohol pozwala mimo wszystko na otwarcie się i generalnie działanie prospołeczne. Oczywiście nie mówimy o chlaniu na umór i piciu przewlekłym.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez lunatic 25 sty 2014, 20:42
uzytkownik napisał(a):A tak poważnie. Jak sobie wyobrażasz wesela albo imprezy? Być trzeźwym w pojedynkę to kiepska sprawa.

Nie muszę sobie wyobrażać bo kiedyś byłem z dziewczyną na Sylwestrze a brałem leki przy których nie mogłem pić, było super, nie każdy potrzebuje się nawalić zeby się dobrze bawić

-- 25 sty 2014, 19:49 --

a wracając do sedna pytania, podczas brania SSRI był taki okres ze zdarzyło mi się faktycznie wypić kilka piw albo kilka drinków, nie zauważyłem przy tym niczego szczególnego

przez cherry86 25 sty 2014, 22:38
dokladnie to mialem na mysli, nie chodzi o nachlanie sie, tylko normalne wyjscie z przyjaciolmi, grill piwko, dwa i stad te moje pytania, o interakcje nawet z taka iloscia

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 14:18
cherry86, Niedawno pisałem o tym na forum, więc po prostu przekopiuję mojego posta:

Generalnie SSRI są dość bezpieczne jeżeli chodzi o łączenie z alkoholem, nie wchodzą w interakcje z alkoholem per se. Natomiast na wszystkich znajduje się ostrzeżenie, że nie zaleca się ich łączyć z alkoholem, ponieważ alkohol może nasilać ich działanie czy powodować upośledzenie zdolności oceny sytuacji, myślenia oraz zdolności psychomotorycznych= ta zasada tyczy się ogólnie wszystkich leków wpływających w jakiś sposób na ośrodkowy układ nerwowy. Rozmawiałem na ten temat z lekarzem- i z umiarem można się napić.

Dużo niebezpieczniejsze jest łączenie z alkoholem leków o działaniu sedatywnym/anksjolitycznym/wpływających depresyjnie(hamująco) na oun- czyli kłaniają się tu barbiturany, benzodiazepiny, opioidy, leki nasenne(jak zolpidem), wszelkiego rodzaju neuroleptyki o działaniu sedatywnym itp.

Czym jest ten "umiar"? Na oko można przyjąć, że to 1-2 piwa, lampka wina, drink itp.

Tyle teorii. A w praktyce muszę przyznać, że zażywając escitalopram(Depralin) zdarzało mi się nieźle zaimprezować(z czego nie jestem dumny) i jedyny skutek uboczny jakiego doświadczyłem to mocno zwiększona tolerancja na alkohol- czyli tzw. "nieekonomiczne picie". Ten lek ze względu na jego dużą selektywność jest dość bezpieczny przy łączeniu z niewielkimi dawkami alkoholu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 26 sty 2014, 17:22
Dark Passenger napisał(a):
Dużo niebezpieczniejsze jest łączenie z alkoholem leków o działaniu sedatywnym/anksjolitycznym/wpływających depresyjnie(hamująco) na oun- czyli kłaniają się tu barbiturany, benzodiazepiny, opioidy, leki nasenne(jak zolpidem), wszelkiego rodzaju neuroleptyki o działaniu sedatywnym itp.

Mogę potwierdzic z praktyki, połączenie Xanaxu nawet z małą ilością alkoholu daje zabójczy efekt

przez cherry86 26 sty 2014, 19:03
dzieki za odpowiedzi i podjecie tematu...dzieki Dark Passenger.
jestem na forum nowy i czasochlonne byloby przeczytanie wszystkich watkow, Twojego Dark wczesniej nie widzialem i dzieku ze wkleiles ten post.
teorii to sie naczytalem duzo, ale wlasnie chcialem takiej odpowiedzi kogos kto byl na depralinie i zdarzalo mu sie zaimprezowac.
generalnie wiem, ze SSRI ma dobra "tolerancje" z alkoholem, ale doswiadczenia takiego jeszcze nie mialem.
natomiast moge nieco powiedziec, gdyby ktos szukal info, o interakcji z SNRI, bralem kiedys Alvente 75, na poczatku oczywiscie bez alko, ale jak organizm przyzwyczail sie do leku, to normalnie w weekendy impreza, wyjscie ze znajomymi przy tym piwko, dwa, zdarzylo sie ze piec, nie zauwazylem jakis skutkow ubocznych ani w dzien picia ani dzien po. dodam tylko, ze kiedy wieczorem mialem wypic to w tym dniu nie bralem tabletki.

co do benzo, to wiem, ze moze zrobic spustoszenie takie polaczenia z alko, ale zdarzylo mi sie wypic 3,4 piwka kiedy np rano lyknalem tabletke afobamu 0,25 a wieczorem imprezka, no ale bylo to powiedzmy po 8-10 godzinach od wziecia, no i nie biore afobamu codziennie tylko w duzym stresie lub leku. w czasie kiedy bralem SNRI afobam nie tykalem bo tamte bardzo pomogly.
teraz afobam mam w apteczce na trudne chwile, zdarzalo sie go lyknac na drgawki...

skoro mowa o benzo i interakcji, to jeszcze pytanko: czy przy braniu depralinu mozna wziac tabletke afobamu. zapomnialem o to zapytac swojej Pani doktor. mam tylko z nia ustalone, ze ten afobam to taki naprawde alarmowy s.o.s., bo wiem ze uzaleznia.

pozdro

przez uzytkownik 26 sty 2014, 19:18
Czy brał ktoś trazodon i mirtazapinę jednocześnie?

Znowu kłopoty ze snem się kłaniają i trazodon sam sobie nie radzi (150 mg).
Mam jeszcze mirtazapinę. Czy odpowiednio będzie dorzucić 15 mg?

Druginteractions wskazuje na MAJOR...
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 19:50
skoro mowa o benzo i interakcji, to jeszcze pytanko: czy przy braniu depralinu mozna wziac tabletke afobamu. zapomnialem o to zapytac swojej Pani doktor. mam tylko z nia ustalone, ze ten afobam to taki naprawde alarmowy s.o.s., bo wiem ze uzaleznia.

Można doraźnie wziąć afobam.

uzytkownik, Pokazuje MAJOR interaction, bo trazodon jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny+antagonistą rec. serotoninowych z rodziny 5-HT2, a mirtazapina ma wielokierunkowe działanie receptorowe i potencjalizuje działanie "serotoninowców" co w TEORII może doprowadzić do nadmiernego nagromadzenia serotoniny i potencjalnie niebezpiecznego syndromu znanego jako zespół serotoninowy. Sprawdź to taka interakcji wyskoczy Ci pomiędzy mirtazapiną, a każdym SSRI. W praktyce lekarze bardzo często augmentują terapię SSRI właśnie mirtazapiną/mianseryną i nie prowadzi to do żadnych niebezpiecznych objawów.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Reiben 26 sty 2014, 19:56
Dark Passenger, jeśli mogę Cię prosić...krótko czy działanie metylofenidatu i wenlafaksyny znosi się wzajemnie/w jakimś stopniu?
Reiben

przez khaleesi 26 sty 2014, 20:01
ja mam pytanie bo Tegretol nie wolno łaczyć z mianseryną a wolno łączyć z depakine mianse?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg