Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez chromatic 23 gru 2013, 11:43
witam, mam pytanie dotyczące tabletek anty-bejbi, a dokładnie chodzi mi o to, że biorę aktualnie Depakine Chromo 300 rano i Depakine Chromo 500 wieczorem + do tego rano 10mg citalopramu w leku Citabax, a mam przepisane Sylvia 30 i chciałam się zapytać jak to wygląda dokładnie z działaniem
z tego, co już się dowiedziałam to kwas walproinowy nie powinien obniżać skuteczności jak i sam citalopram również, ale moje źródła wciąż pozostają niepewne, wszędzie czytam co innego, jeden ginekolog mi powiedział, że no way z tabletkami, zaś dziś inny przepisał i powiedział, że nie ma problemu, więc stwierdziłam, że dopytam się na forum
dzięki z góry za jakieś konkretne info

przez iamthenobody 24 gru 2013, 00:02
Mam pytanie dotyczące Biotropilu 1200... Dzisiaj zaczęłam brać 2 tabletki dziennie. Oprócz tego mam przepisany Servenon 10mg (1 dziennie).
Czy możliwe, że po Bitropilu zacznę tyć? Servenon ma jako skutek uboczny tycie LUB chudnięcie i po nim nie przytyłam, a nawet schudłam. Czy teraz to wszystko pójdzie na marne? Bo jeżeli przytyję to się jeszcze bardziej załamię. To jest jedyne, co mi się udaje-chudnąć. T__T Prosze o odpowiedź.

przez evka 26 gru 2013, 19:54
iamthenobody napisał(a):Mam pytanie dotyczące Biotropilu 1200... Dzisiaj zaczęłam brać 2 tabletki dziennie. Oprócz tego mam przepisany Servenon 10mg (1 dziennie).
Czy możliwe, że po Bitropilu zacznę tyć? Servenon ma jako skutek uboczny tycie LUB chudnięcie i po nim nie przytyłam, a nawet schudłam. Czy teraz to wszystko pójdzie na marne? Bo jeżeli przytyję to się jeszcze bardziej załamię. To jest jedyne, co mi się udaje-chudnąć. T__T Prosze o odpowiedź.

Ja brałąm, escilatopram i przytyłam dużo na ale też się nic nie ruszałam
Sertralin 50 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez seba1502 28 gru 2013, 11:09
Obecnie łykam 50 mg asertinu rano i 30 mg lerivonu na noc. Zastanawiam się czy nie warto by zażyć je oba na noc. Co myślicie o takim połączeniu?

przez Dżejmson 28 gru 2013, 12:17
Ten wątek był przerabiany na forum wiele razy.
Zajrzyj do działów sertralina i mianseryna.
Możesz oba leki łykać wieczorem, jeżeli tak Ci wygodniej.
Dżejmson

przez Kleopatra 31 gru 2013, 17:03
Chromatic, ostatnio dużo szukałam na temat interakcji tabletek antykoncepcyjnych z różnymi lekami przeciwpadaczkowymi (stabilizatorami nastroju). Akurat Depakine nie ma interakcji.
Interakcje ma np. karbamazepina (i wiele innych, ale nie pamiętam). Odnośnie lamotryginy zdania są podzielone (nie powinna, ale są wątpliwości).

-- 31 gru 2013, 17:26 --

http://www.tacyjakja.pl/cgblog/123/Dous ... zkowe.html
http://chorobyrzadkie.blogspot.com/2013 ... biety.html
Tu masz jeszcze interakcje: http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start (wpisujesz nazwy leków i wyskakują interakcje).
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez deus 05 sty 2014, 02:59
xanax+ketonal
Czy te dwa leki można łączyć?
Ostatnio edytowano 05 sty 2014, 12:02 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

przez ICD-10 05 sty 2014, 11:42
A odstawiam tą wenlafaksynę. Nie ma co dupą na dwóch krzesłach siedzieć. Wolę wejść na 10 mg samego escitalopramu.
Klomipramina 225mg

przez longuu 05 sty 2014, 22:42
Mam 21 lat. Bylem u lekarza z moją "nerwicą" przepisal mi paroxinor i doraźnie hydro. Oczywiście zacząłem czytać o skutkach ubocznych (teraz troche załuję) i wacham się z wzięciem, jestem bardziej na nie. Mam wrazenie ze to mocny lek, i piszą na tym forum ludzie z wiekszymi problemami niż ja. Ja po prostu mam tak ze nie czuje się sobą, jak z kimś rozmawiam to się rozkojarzam, mam caly czas spięte mięśnie, nie moge usiedzieć, wrażenie guli w gardle i obręczy na głowie. Dodatkowo czasem jak zaczynam sobie wkrecać akcje to mam stany lękowe, ale moge się z tego wybić piwkiem albo spacerem. Ogólnie jak wyjdę do ludzi to jestem w lepszym nastroju, także w kontaktach ze społeczeństwem nie mam problemu. Chciałem z tego wyjść dlatego zgłosiłem się po pomoc, mam natomiast dziewczynę, którą bardzo kocham i uwielbiam z nia seks, a sprawy związane z seksem (np. ze bylo coś nie tak jak być powinno) miały najwiekszy wpływ na moja psychikę i nastawienie do związku. Dlatego NIE WYIOBRAŻAM sobie utracić zdolności aktywności seksualnej! Na kolejną wizytę umówię się dopiero jak przyjmie mnie z NFZ bo nie mam pieniędzy, żeby chodzić tam prywatnie, oprócz tego chce sie zapisać na terapię, która pozwoli mi radzić sobie ze stresem. Bardzo chcę wrócić do normalnego funkcjonowania i mam wrażenie ze z taką motywacją nie potrzebuje aż tak inwazyjnego leczenia farmakologicznego.

P.S. jak jestem spiety i zaniepokojony (bezpodstawnie) to albo piwko dwa, albo hydro które mi doraźnie przepisał i jak ręką odjął (no prawie ;))

przez Keji 06 sty 2014, 22:23
Apo Napro (naproksen) a Zomiren? Zapomniałam się...
Keji

przez Martin81 07 sty 2014, 20:11
Brał ktos lamitrin z jakims antydepresantem ? Jezeli tak to z jakim ?
Ostatnio edytowano 07 sty 2014, 23:37 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez Kalebx3 07 sty 2014, 20:15

biorę z Paroksetyną . Bardzio przyzwoity zestaw . Polecam .
Dużo czytałem o tym Złotym Duecie na zagranicznych Forach . Wierzcie lub nie , ale recenzje były super bardzo pochlebne , albo i jeszcze lepsze.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Martin81 07 sty 2014, 20:20
Kalebx3 napisał(a):

biorę z Paroksetyną . Bardzio przyzwoity zestaw . Polecam .
Dużo czytałem o tym Złotym Duecie na zagranicznych Forach . Wierzcie lub nie , ale recenzje były super bardzo pochlebne , albo i jeszcze lepsze.

Nie miałes fazy mianiakalnej albo hipomanii po takim polaczeniu dwoch lekow

przez Kalebx3 08 sty 2014, 13:23
Nie miałes fazy mianiakalnej albo hipomanii po takim polaczeniu dwoch lekow

absolutnie nie miałem . Raczej emocjonalne stonowanie , wyciszenie .
Fazę maniakalna zauważyłem u siebie po fluoksentynie , ew. sulpirydzie . Wyjątkowo nieprzyjemny stan , takie przywalenie nieogarniętą energią ,nieukierunkowanym pobudzeniem . NIGDY nie doświadczyłem tego po Paroksetynie i chwała jej za to .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg