Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez lunatic 28 lis 2013, 11:47
Bierze ktoś Wellbutrin i Parogen? Połączyłem w bardzo małych dawkach i chyba od razu jakies interakcje w pierwszym dniu, musze niestety odstawic Wellbutrin, za duze chyba ryzyko brania tych dwóch leków naraz, a niby w badaniach było to dobrze tolerowane połączenie

przez Kalebx3 28 lis 2013, 14:09
Bierze ktoś Wellbutrin i Parogen?

Ja swego czasu brałem to połączenie .
Jednak do tego "duetu" brałem dwa,albo i trzy inne leki dodatkowo .
Czułem sie na tym zestawie wyrażnie żle ,a więc nie polecam. W każdym bądż razie mi nie słuzyło,ale sprawdzić zawsze warto , jak była okazja.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ICD-10 15 gru 2013, 18:53
A ja sie zastanawiam nad dolaczeniem do mojej 150 mg wenli escitalipramu w dawce 5-10 mg, wiekszy efekt noradrenergiczny mi nie sluzy, natomiast chcialoby sie bardziej podkrecic sama serotonine
Wenle 150 mg biore od 8 tygodni, jeszcze zaczekam ze 4 tygodni i jezeli objawy FS nadal beda pokazne to chyba dolacze escitaloram. Stosował ktoś takie połączenie?
Klomipramina 225mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evka 18 gru 2013, 23:11
Hejka znowu ja ;) ;)

Kurcze zima, zimno ciągle jakaś choroba bierze.. Powiedzcie co z syropami na kaszel a ssri, przeczytałam że nie wolno brac ssri z bromowodorekiem dekstrometorfanu a chyba wszystkie te syropy go zawierają? Kurcze a gardło drapie i nie idzie przestac kaszlec.. w nocy to masakra..
Sertralin 50 mg

przez lunatic 18 gru 2013, 23:18
zależy na jaki kaszel, na suchy rzeczywiście dużo ma dekstrometorfan, przy ssri może wzrosnąć jego stężenie i nie zaleca się brać równocześnie, ale można wziąć syrop wykrztuśny np. flegamine, jezeli to nie typowy suchy kaszel

przez evka 18 gru 2013, 23:29
lunatic napisał(a):zależy na jaki kaszel, na suchy rzeczywiście dużo ma dekstrometorfan, przy ssri może wzrosnąć jego stężenie i nie zaleca się brać równocześnie, ale można wziąć syrop wykrztuśny np. flegamine, jezeli to nie typowy suchy kaszel

Wlasnie mam suchy drapiacy kaszel. Masakra jest w nocy jak nie idzie przestac kaszlec, drapie i drapie az lzy leca przy kaszlu :why:

Kurcze cos mi z klawiatura sie stalo nie umie znakow robic. Sorry
Sertralin 50 mg

przez lunatic 18 gru 2013, 23:37
sam nie wiem, w interakcjach dekstrometorfanu jezeli chodzi o antydepresanty nic nie ma o ssri, przeciwwskazany jest tylko z IMAO, ale sertralina moze zwiekszac jego stezenie,chociaz niekoniecznie bardzo duzo, bo najslabiej z ssri hamuje ten enzym co metabolizuje dekstrometorfan, moznaby wziac o polowe zmniejszoną dawke moze
Ja kiedyś brałem Gripex przy sertralinie i nic mi nie było, ale nawet wtedy nie wiedziałem ze to ze soba w jakieś reakcje wchodzi wiec sie niczym nie przejmowałem

przez evka 18 gru 2013, 23:47
Ja tez kiedys o tym nic nie wiedzialam ale teraz to sama nie wiem co moge wziasc na grype, kaszel itp
Sertralin 50 mg

przez lunatic 18 gru 2013, 23:50
ja mam cos takiego jak pharmindex gdzie sa opisy lekow, interakcje itp. i w dekstrometorfanie nie pisze nic o laczeniu z ssri ale juz w sertralinie pisze ze nie nalezy łaczyć z dekstrometorfanem

-- 18 gru 2013, 22:56 --

przypomniał mi się jeden lek, całkiem o nim zapomniałem, możesz wziąć syrop Sinecod albo Supremin, zawiera butamirat, tez dziala przeciwkaszlowo jak dekstrometorfan a nie daje zadnych interakcji z ssri

przez Lord Kapucyn 19 gru 2013, 11:10
Dekstrometorfan wchodzi w interakcje z większością leków serotoninergicznych(w tym z SSRI) ponieważ nasila wyrzut serotoniny. Czytałem ostatnio o przypadku babki, która brała fluoksetynę i trazodon, dopadło ją przeziębienie i nieco przesadziła z gripexem(który zawiera dekstrometorfan)- wzięła chyba łącznie 9 tabletek w ciągu całego dnia i wylądowała w szpitalu z objawami ZS.

Miałem kiedyś taką fajną tabelkę z porównaniem różnych substancji w syropach/lekach na kaszel pod kątem, które są dobre na kaszel suchy, a które na mokry i z czym wchodzą w interakcje. Faktycznie na suchy chyba był najlepszy butamirat- Supremin czy Sinecod a na mokry wszystko z ambroksolem(największą dawkę ma chyba Mucosolvan 30mg/5ml).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez evka 19 gru 2013, 22:43
Ooo fajnie że się coś znalazło bez dekstrometorfanu ;) Trzeba kupic ;)
Ja miałam syrop nie otwarty co kupiłam z pare mies temu włąśnie z dekstrometorfanem wczoraj dopadło mnie nie umiałam zasnac, tak drapało, nie wytrzymałam i spożyłam dużą łyżeczke tego syropu, przestało drapac. Nic na szczęście mi nie było ;) Teraz już kupiłam coś innego ;)

Jak zaczełam brac ssri rok temu to nie wiedziałam o tym i brałam gripex ( nie żeby 9 tabletek ) ale może z 2-3 na dobę i syrop pamiętam przed spaniem i w czsie spania. Głupia nie czytałam dokładnie ulotki .. Wogóle jej nie czytałam mama mi podawała leki, nie mogłam sama ich brac bo bali się że będę myślała o samobójstwie i weznę wszystkie tabletki ( znaczy sie moja mama się tak bała ) Nie chciałam się zabic no ale mama tak myślała i się bała, nawet nie mogłam sama na dwór wychodzic ale po czasie zobaczyła że wychodzę na spacery itp i nic sobie nie robię ;) ( większośc ludzi nie mających kontaktów z depresjami itp myślą że jeżeli jest depresja to każdy chce się zabic )
Sertralin 50 mg

Biorę paroksetyne i boję sie Sumpemin

przez woowoo 22 gru 2013, 21:15
Witam,
Lecze się paroksetyna i zażyłam Sumpremin, strasznie boli mnie żołądek i nie wiem czy to przez chorobę czy moze lek na kaszel powoduje takie dodatkowe interakcję.
Proszę o w miarę rzeczową poradę.

przez Lord Kapucyn 22 gru 2013, 21:19
Ww. leki nie wchodzą ze sobą w interakcje.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez woowoo 22 gru 2013, 21:25
Dzięki

Sortuj wg