Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Dżejmson 21 paź 2013, 20:28
Paro to przeciwlękowy mistrz. Wyciągnęła mnie z silnej agorafobii - jechałem do lekarza i mdlałem po drodze, a i w gabinecie o mało nie padłem na podłogę. Po paroksetynie zacząłem normalnie funkcjonować, zniknęło przygnębienie, lęk przed ludźmi, wreszcie mogłem jak człowiek wyjść z domu. Już po miesiącu była spora poprawa. Brałem paroksetynę solo, w wysokich dawkach. Jedyne co mnie wkurzało to ciągłe senność, ale rok temu nie miałem żadnej wiedzy na temat leków, więc się dziwiłem, że biorę 50mg i senny jestem... Cóż, potencjał paro dostrzegłem dopiero schodząc z tego leku. Najlepiej czułem się na 30mg, zero senności w dzień a w nocy normalny sen, brak lęków ale i też brak otępienia. Oczywiście znieczulica nie była mi obca, ale w jakimś stopniu jest to nieuchronny skutek brania każdego SSRI.
Najlepsze jest to, że nie tylko w trakcie jej brania lęków nie doświadczałem, ale nie wróciły nawet po jej odstawieniu. Koncentracja przyzwoita, mogłem się skupić na tym co robiłem. A wenla marnie działała na lęki, szczerze mówiąc, będąc na niej wyleciałem z roboty, bo w ogóle nie mogłem się skoncentrować. Wenlafaksyna działała dobrze przeciwdepresyjnie, ale nic poza tym. Nerwowość, potliwość i masa innych uboków to norma.
Dodam też, że paro to taki specyficzny lek - na wielu antydepresantach z biegiem czasu ich siła spada, a na paro był stały progres.
Dżejmson

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 20:39
Dżejmson, dzięki wielkie za odpowiedź :) ja mam brać 20 mg paro, mam nadzieję, że tyle wystarczy, ale nie powiem, zachęciłeś mnie tą pozytywną opinią bardzo :D bo wenla faktycznie poprzednio przez parę miesięcy działała na mnie dobrze przeciwlękowo, ale potem ten efekt spadł niestety i teraz czekam i czekam i lęki są dalej
ale mam nadzieję, że na 20 mg nie będzie senności
CórkaNocy

przez Dżejmson 21 paź 2013, 21:33
Na Ciebie dobrze działało zawsze 150 wenli z tego co mi wiadomo. W moim odczuciu 20mg paroksetyny działa silniej przeciwlękowo. Może warto by było wrócić do mirtazapiny? Z paroksetyną nie powinno być porannej nerwówki. Moja znajoma bierze 20mg paro i 30 miansy i wychwala ten mix pod niebiosa ;)
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 21:55
Dżejmson, w pewnym momencie nawet mirtagen mi nasilał lęki (nie pierwszy raz, bo już kiedyś tak miałam) po odstawieniu było troszkę lepiej
a 150 działało dobrze, ale chyba organizm się przyzwyczaił, bo tym razem nie zatrybiło jak powinno :(
spróbuję z paro, tylko boję się trochę, bo piszą że interakcja jest bardzo istotna, ZS i te sprawy, ale może nic nie będzie
CórkaNocy

przez PJT 21 paź 2013, 21:58
nie macie wilczego apetytu po mirtazapinie ?
ps ten chlorprotixen dzielisz mała tabletke na pół? Czujesz to w ogóle ?
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez CórkaNocy 22 paź 2013, 00:00
PJT, miałam wilczy apetyt po mircie, najgorszy na początku, ale starałąm się pilnowac, z czasem apetyt osłabł

tak, dzielę go na pół, nie czuję typowego działania nasennego, raczej leciutką senność koło 24, ale jak brałam 3/4 tabletki bądź całą to miałam zamułę rano :/ a po obudzeniu się muszę być sprawna i na chodzie

a ty co bierzesz?
CórkaNocy

przez Dżejmson 23 paź 2013, 00:46
W moim przypadku mirtazapina nie powoduje wzrostu apetytu.
Dżejmson

przez Mason44 27 paź 2013, 08:24
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy można łączyć baclofen z miansą i sertą ?
Dzięki za odpowiedz.

przez Lord Kapucyn 27 paź 2013, 08:40
Baza interakcji leków mi tylko wypluła, że sertra zwiększa stężenie miansy i vice versa. Poza tym nic groźnego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez evka 21 lis 2013, 23:20
Hejka biorę sertalinę. Mam takie pytanko dotyczące leków przeciwbólowych. Zawsze brałam ibuprofem a teraz przeczytałam że z sertaliną nie wolno.. Co można brac np na ból głowy czy miesiączkowy?
Sertralin 50 mg

przez magnolia84 22 lis 2013, 13:53
a ja chciałam zapytać o paroksetynę i znieczulenia miejscowe. Czy są jakieś interakcje, przeciwwskazania?
magnolia84

przez Lusesita Dolores 22 lis 2013, 15:08
Biore teraz solian 200mg i 15mg abilify. Lekarka chce mi właczyć od poniedziałku asentre!!!! po której sie źle czułam kiedyś jak brałam ja samą.
Chce mi ja właczyć bo sie tne i uważa ze to pomoże. Proponowałam coaxil ale powiedziała ze nie działa na te receptory na które ona chce by działał, wiec upiera sie przy asentrze.

Czy takie połaczenie leków solian+abilify+ asentra to dobre połaczenie ? bede sie dobrze na tym czuła? przestane sie ciąć?znikna całkowicie natrectwa?

:( :( :( nie mam już sił do tych leków i do życia
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez Marek1977 22 lis 2013, 17:43
Cięcie sie i wynikający stąd efekt przeciwbólowy związany jest z receptorami opioidowymi,ale słuchaj lekarza on wie najlepiej.
Conscientia est, necesse est

przez Anna Maria 23 lis 2013, 05:52
Ahma, słuchaj lekarza. Tak jak Ci mówiłam przez tele, Twoja lekarka wydaje się być bardzo dobra i wyjątkowo się stara by postawić Cię na nogi.
Anna Maria

Sortuj wg