Połączenia leków i interakcje.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Połączenia leków.Wątek zbiorczy.

przez Lusesita Dolores 09 paź 2013, 23:39
ja tez mam pytanie , czy moge polaczyc solian z abilify??
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez antekjames 14 paź 2013, 22:33
Asertin 100mg i Sulpiryd 50mg dziennie to dobre polaczenie ?

przez Mason44 20 paź 2013, 14:09
Witam. Czy można łączyć mianseryna 10 mg, sertralina 50 mg i selegilina 5 mg ? Czy są jakieś interakcje ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 20 paź 2013, 15:26
niby fajny ale przy dużych dawkach zs może być
przy takich to ok
był tu gość z escitalopramem 10/5mg chyba selegiliną 5/10mg i 15mg mirtazapiny

-- 20 paź 2013, 15:27 --

a i pytanie czemu w wątku zbiorczym tego nie napisałeś? :twisted: :nono:
Naczelny Użyszkodnik

przez Mason44 20 paź 2013, 15:45
Dzięki wielkie :) A ta mianseryna to dobrze kortyzol obniża?
Ps. Szukam też czegoś na podbicie GABA, pisałeś kiedyś na forum że żeby GABA zadziałało to trzeba przy tym brać sele.Brałem GABA w dawkach 5 - 10 g przy 5- 10 mg sele no i poza sele to w sumie nic nie poczułem...Czemu miało by to przez sele działać?

przez Lord Kapucyn 20 paź 2013, 15:52
Selegilina w tak niskich dawkach, tj. 0-10mg jest selektywna- blokuje tylko MAO B, które odpowiada za rozkład fenyloetyloaminy, dopaminy i amin śladowych, więc w połączeniu z sertraliną i mianseryną raczej nie grozi ZS. Ale gdyby brać wyższe dawki sele to ona ową selektywność traci i wtedy jest IMAO A+IMAO B- więc blokuje też deaminację serotoniny=możliwy ZS.

A ten mit, że inhibitory MAO wpływają na GABA wziął się z prostej przyczyny- od fenelzyny. Bo ona faktycznie blokowała deaminację GABA, ale dlatego, że oprócz tego iż jest inhibitorem MAO A oraz MAO B jest także inhibitorem GABA-transaminazy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zojjjka 20 paź 2013, 20:27
Witam,
mam silne lęki, napady paniki, plus przez cały dzień uczucie niepokoju i ten "lęk przed lękiem"...
Lekarz zapisał mi Asertin 50 rano a do tego Diazepam 2, który mogę brać 2-3 razy dziennie...
Od jutra zaczynam. Czy myślicie, że to dobre połączenie? Pomoże? Może ktoś brał takie leki i może się podzielić wrażeniami?

przez Dżejmson 20 paź 2013, 20:48
Biorę asertin i na lęki sprawdza się u mnie świetnie. Początki brania mogą być ciężkie, ale nie zrażaj się skutkami ubocznymi. Diazepam staraj się brać jak najrzadziej. Jest pomocny przy wchodzeniu na antydepresanty i pomaga przetrwać skutki uboczne, ale na dłuższą metę powoduje uzależnienie (lek z grupy benzodiazepin). Ale co by nie mówić, jest to dobre koło ratunkowe w ciężkich sytuacjach. Sam też raz na 1-2 tygodnie łyknę jedną tabletkę podobnego leku. A jak asertin się rozkręci, to diazepam prawdopodobnie będzie już zbędny.
Dżejmson

przez Mason44 20 paź 2013, 21:36
Jakie są dobre leki na obniżenie kortyzolu dostępne w Polsce ?

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 15:45
Mam pytanie, jeśli chciałabym wejść na paro, a biorę już wenlę i nie chcę jej raptownie odstawiać to na jakiej dawce można bezpiecznie zacząć już dołączać paro? jestem teraz na 150 i jakbym np. zeszła na 75 to czy można by dołożyć 10 mg paro?
CórkaNocy

przez Mason44 21 paź 2013, 19:09
Sorki jeszcze jedno pytanie :D Czy zamiast mianseryny lub mirty do sertaliny można stosować hydroxyzynę? Z tego co czytałem to ona też działa na 5ht2 i H1...

przez Dżejmson 21 paź 2013, 19:26
CórkaNocy, ja przechodziłem z paroksetyny na wenlę. Nie chcę pisać na forum jak praktykowałem tą zmianę leków, żeby nikt się na mnie nie wzorował. Ale powiem tak: skoro bierzesz 150 to zejdź na 112,5 i włącz 10mg paro. Później 75mg wenli i możesz spokojnie zarzucić już 20 paroksetyny. Nie masz co się spieszyć z tym wyłączaniem wenli, bo musisz dać paro czas na rozwinięcie działania przeciwlękowego. W ten sposób nie będziesz zawieszona pomiędzy tymi dwoma lekami.
Mason44, hydroksyzynę brać możesz, jak tylko Ci pomaga. Nie ma przeciwwskazań. Jednak ten lek nie ma żadnego działania przeciwdepresyjnego - ma działanie muląo-uspokajające.
Dżejmson

przez Mason44 21 paź 2013, 20:00
Mi bardziej chodzi o to żeby niwelowała skutki uboczne serty i żeby kortyzol obniżyła przez rzekome blokowanie receptorów...

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 20:16
Dżejmson, dzięki za odpowiedź. chcę ostrożnie schodzić z wenli, ale bałam się, że nie można będzie na niej brać takiego silnego ssri jak paro
a porównując wenlę i paro co lepiej na Ciebie działało? miałeś senność w dzień i problemy z pamięcią, zamułę? i paro lepiej działała na lęki niż wenla?
CórkaNocy

Sortuj wg